مقالات / جزیره نخل جمیرا

جزیره نخل جمیرا

نخل جمیرا یکی از سه جزیره نخلی دبی است . در طراحی این جزیره زیبا از درخت نخل الهام گرفته شده است ،این جزیره زیبا از 17 شاخه عظیم که توسط یک حصار 12 کیلومتری حفاظت شده تشکیل شده است، این جزیره مصنوعی مساحتی نزدیک به 7میلیون متر مربع دارد و از حیرت انگیز ترین سازه های بشر به حساب می آید.ساخت این جزیره در سال 2001 آغاز و در سال 2008به پایان رسید. مساحت این جزیره 5 کیلومتر است. این جزیره یکی از جزایر مصنوعی جهان است که توانسته خود را در ردیف اصلی ترین جاذبه های گردشگری دبی قرار دهد و نظر بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند.

نگاهی به این جزیره

پالم جمیرا توانسته لقب هفتمین جزیره مصنوعی جهان را به دست آورد ،جالب است بدانید که تکمیل پروژه اولین جزیره نخلی که نخل جمیرا نام داشت در زمان موعد تمام نشد و برای تکمیل آن شرکت نخیل وقت بیشتری را صرف کرد، اما با تمام این موارد پیش آمده در تکمیل جزیره نخل جمیرا، امروزه می توان شاهد جزیره ای هلالی شکل بی نهایت زیبا با امکانات بسیار بالایی بود.نکته جالب دیگر درباره این جزیره شگفت انگیز، وجود یک تونل در زیر دریایی است، که توانسته جزیره را به ساحل های موج شکن متصل کند . ناگفته نماند این تونل دارای 6 مسیر در زیر آب های خلیج فارس می باشد . طراحی این جزیره نخلی سبب شده تا جلبک ها به دلیل رکود بیش از اندازه آب رشد کنند و پشه های بسیاری در این منطقه قرار بگیرند .برای مطمئن شدن از استقامت و اثبات فرم ساختمان جزیره در زیر آب ،چند غواص حرفه ای و متخصص مرتب جزیره را زیر نظر دارند.

طراحی جزیره نخل جمیرا

برای این که این جزیره را با نخل های بلند و زیبا مزین کنند،12هزار درخت نخل در جزیره کاشته و نگهداری می کنند. برای این که جزیره پالم دبی ظاهر طبیعی و زیبای ساحلی خود را حفظ کند ،پیش از32 میلیون متر مکعب ماسه در ساخت جزیره استفاده شده است . ماسه های جزیره از کف اقیانوس به جزیره آورده شده است.بخشی از طراحی جزیره زیبای نخل جمیرا ،قسمت هلالی است که دور تا دور جزیره را در بر گرفته، این هلال درواقع یک محافظ و موج شکن در برابر موج های بزرگ، در روزهای طوفانیست و نقش محافظت از جزیره را ایفا می کند.

 به منظور افزایش اسقامت این موج شکن ،در ساخت آن از ماسه، فیبر Geotextile  و سنگ های بزرگ و کوچک استفاده شده است. جدا از امکانات مختلف موجود در جزیره، زیبا ترین شب های زنده دبی را می توان در جزیره پالم جمیرا دید، شب هایی جذاب و بسیار دیدنی که در طول سفر به دبی تجربه خواهید کرد از بهترین خاطرات سفر در دبی خواهد بود.

تفریح و سرگرمی در دبی یکی از بخش های جدانشدنی هر تور دبی به شمار می رود. با توجه به حجم بسیار گردشگرانی که به دبی سفر می کنند ، مکان های دیدنی دبی بی شمار است.

مطالب مشابه:

مسیر پیشرفت دبی

مشاغل مورد نیاز امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه