مقالات / موقعیت کار پس از تحصیل در دبی

موقعیت کار پس از تحصیل در دبی

افراد زیادی در امارات تحصیل کرده و موقعیت مناسب شغلی را نیز کسب کرده اند. کشور امارات از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر توانسته اقتصاد خود را بسیار گسترش دهد و در این خصوص از جمله کشورهای موفق آسیایی محسوب می شود. نکته مهم درباره تحصیل در امارات متحدۀ عربی و دیگر کشورهای عربی این است که طبق قانون امارات با تحصیل در این کشوربه شما اقامت دائم و تابعیت اعطا نمی گردد.

داماک، ابر سازنده جهان ، موقعیت های شغلی پس از تحصیل در دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

موقعیت های شغلی پس از تحصیل در دبی

 شما در دبی با موقعیت های شغلی زیادی روبه رو هستید و همچنین در رشته مورد علاقه  و مربوط به رشته خود مشغول  به کار می شوید. کار در دبی مزایای زیادی دارد : رقابت در بازاری بین المللی،دریافت حقوق و مزایای مناسب با توجه به مدرک تحصیلی ،دریافت اقامت 3 ساله در دبی و امکان تمدید آن ،امکان مهاجرت اعضای خانواده شامل :همسر و فرزند زیر 18 سال به دبی ، فرصت های شغلی مناسب در دبی ،استفاده از مزایایی مانند: معافیت از مالیات ،امکان ایجاد کسب و کار و ثبت شرکت در دبی ،کار در مناطق آزاد دبی و استفاده از مزایای آن از امکانات کار در دبی است.

مهارت های مورد نیاز دبی

مهارت های مورد تقاضا برای کار در دبی بسیار زیاد است برای نمونه : گردشگری، نفت و پتروشیمی، انرژی های تجدید پذیر، نمک زدایی، ساخت و سازوغیره. دبی دارای چند صنعت در حال رشد از جمله بخش انرژی است که برای تأمین نیروی ماهر به متخصصان فناوری، ریاضیات و مهندسی  نیاز دارد.

پیدا کردن کار در دبی

افراد پیگیر برای کار در دبی می توانند بخش تبلیغات در روزنامه های محلی را بررسی کنند تا شانس خود برای یافتن کار در دبی را افزایش دهند. همچنین افراد می توانند از طریق تماس با شرکت های استخدام به جستجوی کار در دبی بپردازند و شرایط کاری مناسب خود را پیدا کنند. جالب است بدانید تنوع صنایع در دبی بیش از سایر شهرهای امارات است و مجموعه ای از پروژه های صنعتی، تولیدی، ساخت و ساز و خدماتی در حال انجام است پس موقعیت های شغلی بسیار خوبی با خود به همراه دارد.

ساعت کاری در دبی

ساعت کاری در دبی 9 ساعت در روز است که تقریبا از ساعت 8:30 صبح تا 17:30 بعد از ظهر یا 9 صبح تا 6 بعد از ظهر و  در ماه رمضان 2 ساعت کاهش می یابد که این ساعت معقول به نظر می رسد . معمولا در دبی مردم در هفته به مدت 47 ساعت به کارمفید می پردازند. همچنین کارمندان دبی معمولا در سال مجاز به 30 روز مرخصی هستند ؛ به طوری که 22 روز مرخصی با حقوق است و با این حال، کارکنان در طول دوره مرخصی استعلاجی در سال فقط 15 روز حقوق دریافت می کنند.

کار در کنارتحصیل برای دانشجویان جویای کار

از نقطه قوت های شهر دبی در هنگام تحصیل ، موقعیت شغل های پاره وقت است . دانشجویان در دبی در حین تحصیل ، می توانند به صورت پاره وقت و ساعات محدود 10 الی 30 ساعته در هفته مشغول به کار شوند و در این زمینه تجربه کسب کنند تا پس از تحصیل با تجربه ای اندوخته وارد بازار کار در دبی شوند.

هزینه های تحصیل به صورت تقربی در دبی

هزینه تحصیل دردانشگاه های این کشور دررشته ها و شهرهای مختلف متفاوت است و بستگی به انتخاب های شما دارد؛ ولی در مجموع تحصیل در دانشگاه های امارات از سالی ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا تا ۲۱۰۰۰ دلار آمریکا متغیر است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی امارات

جهت اخذ ویزای تحصیلی امارات در ابتدا باید از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش تحصیلی دریافت کنید، سپس مدارک زیر را تهیه کنید: پاسپورت معتبر،عکس پاسپورتی ،آخرین مدرک تحصیلی، فیش واریزی شهریه دانشگاه ،گواهی پزشکی ،گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک هویتی ، ریز نمرات و انگیزه نامه از مدارکی است که دولت کشور امارات از شما دریافت می کند.

مالیات در امارات به چه شکل است؟

نکته قابل توجه در امارات این است که مردم کشور امارات هیچ گونه مالیاتی پرداخت نمی کنند ، ولی با این حال ممکن است بسیاری از هتل ها و باشگاه ها بین 10 تا 15 درصد هزینه خدمات رسانی دریافت کنند. پس بنابراین دیگر شما  نیازی به پرداخت انعام در هیچ کجای امارات ندارید.

سخن نهایی

در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید. اگر تمایل به سرمایه گذاری دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود. تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه