مقالات / بندر جبل علی

بندر جبل علی

بندر جبل علی، معروف به مینا جبل علی (به عربی: ميناء جبل علي) بندری عمیق است که درشهر دبی؛ واقع شده است. جبل علی نهمین بندر شلوغ جهان، بزرگترین بندر ساخته دست بشر و تا حد زیادی شلوغ ترین بندر خاورمیانه می باشد. این بندر در اواخر دهه 1970 برای تکمیل امکانات بندر رشید احداث شد.

“داماک برترین سایت املاک دبی” بندر جبل علی دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند:

معرفی بندر جبل علی

بندر جبل علی در 35 کیلومتری جنوب غربی دبی، در خلیج فارس واقع شده است. این بندر بخشی از جاده ابریشم دریایی است که از سواحل چین به جنوب، از طریق نوک جنوبی هند به مومباسا، از طریق دریای سرخ و طریق کانال سوئز تا مدیترانه ، به منطقه آدریاتیک فوقانی به شمال منتهی می شود.

بندر جبل علی، به دلیل تلاش های راشد آل مکتوم در اواخر دهه 1970 ساخته شد و در سال 1979 برای تکمیل امکانات بندر رشید افتتاح شد. روستای جبل علی برای کارگران بندر ساخته شده است و 300 نفر جمعیت دارد. مساحت آن بیش از 134 کیلومتر مربع (52 مایل مربع) می باشد. جبل علی با 67 اسکله و ابعاد 134.68 کیلومتر مربع (52.00 مایل مربع) بزرگترین بندر ساخته دست بشر و بزرگترین بندر خاورمیانه است. این بندر توسط دولت جهانی بنادر دبی اداره می شود.

بندر جبل علی به بندری تبدیل شده است که بیشتر اوقات توسط کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده در خارج از ایالات متحده بازدید می شود. با توجه به عمق بندر و اندازه امکانات بندر ، یک ناو هواپیمابر Nimitz و چندین کشتی از گروه نبرد را می توان در اسکله اسکان داد. به دلیل تکرار این بازدیدها از بندر، امکانات آزادی نیمه دائمی که توسط پرسنل خدماتی با عنوان “جعبه ماسه” نامیده می شود ، در مجاورت اسکله حامل احداث شده است.

بندر جبل علی بیش از یک میلیون متر مربع حیاط کانتینر را شامل می شود. همچنین شامل فضای ذخیره سازی محموله های میان مدت و بلند مدت ، هفت انبار هلندی با مجموعاً 19 هزار متر مربع و 12 سوله تحت پوشش با 90.5 متر مربع می باشد. علاوه بر این ، بندر جبل علی از 960 هزار متر مربع انبار باز نیز، تشکیل شده است.

بندر جبل علی به سیستم بزرگراه دبی و به دهکده باربری فرودگاه بین المللی دبی مرتبط است. تسهیلات Cargo Village قادر به حمل و نقل محموله ها، امکان حمل و نقل چهار ساعته از کشتی به هواپیما را فراهم می کند. کانتینر حمل و نقل کالا و خدمات حمل و نقل عمومی DPA، حمل بار عمومی و حمل بار بین بندر جبل علی ، بندر رشید و بقیه امارات متحده عربی را انجام می دهد.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

برج های دبی

برج العرب نماد دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";