مقالات / وکیل های ایرانی در دبی

وکیل های ایرانی در دبی

بنابر قوانین امارات متحده عربی فقط وکلای زبردست یا عملیاتی می توانند خدمات حقوقی ارائه دهند. بر اساس قانون فدرال امارات متحده عربی تنها چند دسته از وکلا را به رسمیت می شناسند که عبارتند از:

1.وکلای عملیاتی یا حقوقی  

2.وکلای تمرینی  

3.وکلای غیر عملیاتی(مشاوران حقوقی)

وجه تمایز مشاوران حقوقی از وکلای حقوقی در دبی

مشاوران حقوقی مشروع به عرضه مشاوره حقوقی و نظرات، پیش نویس قراردادها، ثبت و انحلال شرکت ها و نمایندگی مشتری در برابر دادگاه های قضایی هستند. وکلای عملیاتی علاوه بر این که می توانند این خدمات را ارائه دهند بلکه می توانند در مقامات قضایی، دادگاه های دبی، ادارات امنیتی و دادگاه های سازش ادعای خود را مطرح و جانشین موکل خود باشند.

شرایط دریافت مجوز برای وکلای خارجی در دبی

کلیه شرکت های حقوقی خارجی در شهر دبی باید مجوز تاسیس دفاتر در کشور امارات را داشته باشند. همچنین آن را در سازمان توسعه اقتصادی ثبت کنند. برای شرکت های خارجی صدور مجوز در سطح امارات صورت می گیرد. شرکت های حقوقی واقع در مناطق آزاد مانند DIFC نیز باید در منطقه آزاد مربوطه ثبت نام کنند. همچنین این شرکت ها باید به عنوان ارائه دهنده خدمات جانبی در موسسه خدمات مالی شهر دبی ثبت شوند.

علاوه بر آن شرکت ها حتما باید یک نماینده خدمات محلی برای کمک به آنها در مراحل صدور جواز تعیین کنند. به این منظور این شرکت ها به یک وکیل حقوقی محلی برای دریافت مجوز احتیاج دارند که حتما باید شهروند کشور امارات باشد.

در آخر دریافت این مجوز ها دائمی نخواهد بود و به صورت سالانه تمدید خواهند شد. دریافت مجوز و تمدید سالانه ی آن مستلزم پرداخت وجه اداری خواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای کار در یک شرکت حقوقی

1.کپی مجوز حرفه ای شرکت

2.یک کپی گذرنامه و یک قطعه عکس گذرنامه برای هر وکیل مجاز به صدور و انجام مراحل قانونی از یک شرکت

3..یک کپی از گواهینامه تمرین فعلی یا نامه حسن نیت صادر شده توسط جامعه حقوقی یا مقام مربوطه

چه کسانی می توانند پروانه وکالت در دبی دریافت کنند؟

1.اشخاصی که شهروند امارات متحده عربی باشند.

2.بیش از 21 سال سن داشته باشند.

3.حداق یک سال دوره کارآموزی را گذرانده باشند.

4.مجوزهای لازم برای انجام وکالت را دریافت کرده باشند.

5.مدرک معتبر از دانشگاه مورد تایید کشور امارات داشته باشند.

طبق توضیحات مذکور، اخذ پروانه وکالت برای ایرانی ها امکان پذیر نمی باشد. اما افراد در صورت تمایل به انجام کار وکالت در امارات می توانند به عنوان مشاور در شرکت های حقوقی شروع به فعالیت کنند.

درآمد وکیل های ایرانی در دبی

درآمد افرادی که به عنوان وکیل در امارات متحده عربی کار می کنند؛ ماهیانه تقریبا 39600AED است. همچنین گستره دستمزد از 18200 الی 62900 AED متغیر است.

این سطح متوسط دستمزد ماهیانه شامل حمل و نقل، مسکن و سایر مزایا نیز می شود. دستمزد شغل وکالت در شهر دبی براساس مهارت، تجربه، موقعیت مکانی و جنسیت متغیر است. تجربه کاری مهم ترین عامل در تعیین سطح دستمزد یک وکیل در دبی است. قطعا هرچه تجربه فرد بیشتر باشد؛ دستمزد بیشتری دریافت خواهد کرد.

برای مثال؛ یک وکیل با سابقه کاری کمتر از دو سال حدودا 20700 AED (درهم امارات) در هر ماه درآمد کسب خواهد کرد. در حالی که فردی با سطح تجربه دو تا پنج سال 27600 AED در ماه دستمزد دریافت خواهد کرد.

به طور کلی، دستمزد یک وکیل با 10 سال سابقه کار تقریبا دو برابر دستمزد وکیلی است که یک الی دو سال سابقه کار دارد.

داماک ابرسازنده ترین شرکت سازه در جهان

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه