مقالات / سرمایه گذاری در امارات از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در امارات از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در امارات که با روش های مختلفی انجام می گیرد ، از آن جهت که در اخذ اقامت و تابعیت آن کشور موثر است ، مورد توجه می باشد. هزینه های پایین تر، نزدیک بودن فرهنگ امارات با ایران ،  معافیت مالیاتی و … همه از دلایل افزایش سرمایه گذاری در امارات و به ویژه شهر دبی است.

اگر قصد چنین کاری را دارید، به دو روش می توانید مجوز کسب کنید :

در این مقاله به توضیح شرایط سرمایه گذاری در امارات از طریق کارآفرینی یا استارتاپ می پردازیم. این روش سرمایه گذاری که همواره مورد توجه  سرمایه داران در کشورها ی مختلف جهان بوده است، مزایای زیادی دارد.

شرایط سرمایه گذاری کارآفرینی 

 1. کسانی که دارای یک پروژه قبلی با حداقل ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ درهم باشند.
 2. کسی که دارای ضامن یا فرد معتبر در امارات بوده و بتواند فعالیت شما را تضمین کند.

افرادی که قصد کارآفرینی یا ثبت شرکت در نقاط محلی را دارید ، باید با فردی که اقامت امارات را دارد شریک شده و نصف سهام شرکت، به نام وی باشد. اما در بخش های آزاد به این شیوه نیست و شما مالک تمام و کمال شرکت خود هستید.

در مرحله بعد پس از کسب جواز اولیه شما باید یک برنامه کاری معین به امارات ارائه دهید . اما توجه داشته باشید برای نوشتن چنین برنامه ای حتما به متخصصان در این زمینه مراجعه کنید؛ مشاوران ما در داماک گروپ، در هر ساعت از شبانه روز، آماده ی صحبت با شما در زمینه اقامت و سرمایه گذاری  دبی هستند.

از جمله ویژگی های یک برنامه کاری معین این است که خلاقانه بوده و در راستای اهداف کلان کشور امارات باشد، علاوه بر این ها ، شما باید تضمین دهید که کار ایجاد شده برای اقتصاد مفید و پایدار خواهد بود.نوع شرکت ، نوع همکاری و … نیز باید ثبت شود.پس از ثبت درخواست و برنامه کاری ،  در صورت پذیرش، لایسنس یا همان مجوز کاری، به شما  اعطا می گردد.

شرایط ویزای همراه در سرمایه گذاری کارآفرینی

در این نوع سرمایه گذاری شما می توانید اعضای خانواده(شامل: همسر و فرزندان) و 5 نفر از افرادی که برای اجرای پروژه ی کارآفرینی خود نیاز دارید ، با خود همراه سازید؛ البته باید تضمین دهید که افراد فقط و فقط در استارتاپ یا شرکت ایجاد شده مشغول به کار خواهند شد.

مدارک لازم جهت کارآفرینی

 1. مجوز های لازم که تا به اینجای مقاله راجع به آن ها توضیح دادیم.
 2. پاسپورت یا گذرنامه معتبر ( به همراه چند فتوکپی از آن)
 3. اگر قصد همراه ساختن خانواده خود را دارید ارائه سند ازدواج، و شناسنامه تمام افراد خانواده الزامی است.
 4. 6 قطعه عکس رنگی که ترجیحا درشش ماه گذشته گرفته شده باشد.
 5. ارائه گواهی از سابقه ی کاری فرد در ایران به علاوه ی موجودی بانکی وی

کارآفرینی خانم ها

 در دهه اخیر با افزایش حمایت دولت امارات از خانم ها ، شورایی برای افزایش اشتغال خانم ها در زمینه های مختلف اداری ، تجاری، بازرگانی و … ایجاد شد که هدفش حمایت از زنانی است ، که قصد کار در امارات را دارند. با این اوصاف نرخ زنانی که قصد کارآفرینی داشته و به فعالیت های اداری و .. مشغول اند زیاد شده است.

مزایای سرمایه گذاری در امارات

 1. مالیات کشور امارات: کشور امارات در دهه های اخیر پیشرفت قابل توجهی در زمینه اقتصاد و افزایش رفاه مردمش داشته و در خاورمینه یکی از اقتصاد های رو به رشد محسوب می شود با این حال، مالیات چندانی از شهروندان و مهاجران خود نمی گیرد و بیشتر بخش های آن معاف از مالیات است.
 2. موقعیت نسبی: امارات در جنوب منطقه خاورمیانه قراردارد و برای سرمایه گذاران ایرانی ، که قصد رفت و آمد بین دو کشور را دارند، نقطه قوت محسوب می شود.
 3. کیفیت بالای زندگی : رفاه و کیفیت زندگی در سال های اخیر بیشتر شده و دولت این کشور با فراهم کردن جوی آرام در تلاش برای افزایش این رفاه و کسب رتبه ی اول شادترین مردم جهان است.
 4. اقامت دائم امارات: در صورت سرمایه گذاری در امارات و ایجاد استارتاپ می توانید برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";