مقالات / سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا روشی بسیار آسان و مطمئن ، برای سرمایه داران و کارآفرینان سایر کشورها بوده، که قصد دارند از این طریق اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

در این مقاله که از وبسایت رسمی داماک بزرگترین – برندتریم و معتبرترین و لاکچری ترین و لوکس ترین شرکت ساختمانی جهان میباشد به شرایط ویزای سرمایه گذاری ، مزایای این روش و تفاوت شهر های مختلف کانادا در این زمینه اشاره می کنیم.

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

اولین قدم برای ویزای سرمایه گذاری کانادا ، داشتن مدرک زبان است؛ گرفتن حداقال نمره ی 5 ستا 6 در آزمون آیلتس یا تافل از الزامات بوده و فقط مختص ویزای تحصیلی نمی باشد. علاوه بر این ؛ شرط دوم این است که فرد بتواند منصب اداری- مدیریتی که در کشور خود داشته را اثبات کند . مدرک تحصیلی اهمیت زیادی نداشته و فقط بعضی از استان ها تاکیید بر داشتن مدرک کارشناسی دارند.هرکدام  از ایالت های کانادا شرایط مختلفی را در پذیرش مهاجران دارند ومبلغ سرمایه اولیه درهر ایالت متفاوت بوده ، بنابراین اگر قصد مهاجرت و اخذ این نوع ویزا را دارید حتما قبل از اقدام ، با یک وکیل مهاجرتی کاربلد صحبت کنید.

نکته قابل توجه در این روش مهاجرتی این است که ، اخذ اقامت از این روش، زمانبر بوده و حداقل دو سال طول می کشد. همچنین آگاه باشید که روش های مختلف سرمایه گذاری مانند : استارتاپ، کارآفرینی و ثبت شرکت ،هرکدام به سرمایه اولیه متفاوتی نیاز دارند.

تا به این جای کار به طور مختصر، با شرایط این نوع ویزا آشنا شدید ؛ در ادامه مزایا و معایب روش سرمایه گذاری را نام می بریم:

از جمله مزایای این روش:

 1. با سرمایه اولیه خیلی کمتر نسبت به سایر کشور ها، میتوانید در کانادا استارتاپ ایجاد کنید.
 2. زندگی در کانادا رفاه و کیفیت زندگی شما و خانوادتان را افزایش می دهد.
 3. شهریه مدارس برای فرزندانتان رایگان خواهد بود.
 4. از خدمات بیمه رایگان برخوردار می شوید.
 5. مدرک تحصیلی آنچانی لازم نیست.

از جمله معایب این روش:

 1. قوانین و مقررات کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی و آمریکایی سختگیرانه تر است.
 2. مسافت طولانی بین این دو کشور برای کسانی که قصد رفت و آمد دارند ، آزار دهنده است.

شرایط سرمایه گذاری در شهر های مختلف کانادا

 • استان بریتیش کلمبیا:

شما برای سرمایه گذاری در این شهر چیزی در حدود 300 هزار دلارکانادا لازم داید. در نهایت با کسب اقامت دائم می توانید همراه با خانواده و حتی یک نفر از نزدیکان خود(غیر از خانواده ) ساکن کانادا شوید.

 • استان کبک:

در استان کبک به بیش از 220 هزار دلار کانادا نیاز دارید و سپس با اخذ ویزا می توانید ، همراه خانواده وارد کانادا شده و از تمامی امکانات رفاهی ، بهداشتی ، تفریحی و … استفاده کنید. یکی از مزایای استان کبک ، این است که داشتن مدرک زبان لزومی ندارد.

 • استان پرنس ادوارد:

نرخ سرمایه گذاری در این استان 280 هزار دلار کانادا می باشد.باگذشت حدودا 6 ماه از سکونت شما در کانادا، بخشی از سرمایه اولیه به شما بازگردانده می شود. از دیگر شرایط این استان لزوم داشتن مدرک دانشگاهی و زبان است.

 • استان منیتوبا:

سرمایه اولیه موردنیاز حداقل100 هزار دلار کانادا بوده اما در صورت موفقیت در استارتاپ خود، دولت کانادا این مبلغ را به شما باز می گرداند.

مطالب مشابه