مقالات / سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا روشی بسیار آسان و مطمئن ، برای سرمایه داران و کارآفرینان سایر کشورها بوده، که قصد دارند از این طریق اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

شرایط ویزای سرمایه گذاری کانادا

اولین قدم برای ویزای سرمایه گذاری کانادا ، داشتن مدرک زبان است؛ علاوه بر این ؛ شرط دوم این است که فرد بتواند منصب اداری مدیریتی که در کشور خود داشته را اثبات کند . مدرک تحصیلی اهمیت زیادی نداشته و فقط بعضی از استان ها تاکیید بر داشتن مدرک کارشناسی دارند.هرکدام  از ایالت های کانادا شرایط مختلفی را در پذیرش مهاجران دارند ومبلغ سرمایه اولیه درهر ایالت متفاوت بوده ، بنابراین اگر قصد مهاجرت و اخذ این نوع ویزا را دارید حتما قبل از اقدام ، با یک وکیل مهاجرتی کاربلد صحبت کنید.

نکته قابل توجه در این روش مهاجرتی این است که ، اخذ اقامت از این روش، زمانبر بوده و حداقل دو سال طول می کشد. همچنین آگاه باشید که روش های مختلف سرمایه گذاری مانند: استارتاپ ، کارآفرینی و ثبت شرکت ،هرکدام به سرمایه اولیه متفاوتی نیاز دارند.

تا به این جای کار به طور مختصر، با شرایط این نوع ویزا آشنا شدید ؛ در ادامه مزایا و معایب روش سرمایه گذاری را نام می بریم:

از جمله مزایای این روش

  1. با سرمایه اولیه خیلی کمتر نسبت به سایر کشور ها، میتوانید در کانادا استارتاپ ایجاد کنید.
  2. زندگی در کانادا رفاه و کیفیت زندگی شما و خانوادتان را افزایش می دهد.
  3. شهریه مدارس برای فرزندانتان رایگان خواهد بود.
  4. از خدمات بیمه رایگان برخوردار می شوید.

از جمله معایب این روش

  1. قوانین و مقررات کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی و آمریکایی سختگیرانه تر است.
  2. مسافت طولانی بین این دو کشور برای کسانی که قصد رفت و آمد دارند ، آزار دهنده است.

شرایط سرمایه گذاری در شهر های مختلف کانادا

  • استان بریتیش کلمبیا:

شما برای سرمایه گذاری در این شهر چیزی در حدود 300 هزار دلارکانادا لازم دارید. در نهایت با کسب اقامت دائم می توانید همراه با خانواده و حتی یک نفر از نزدیکان خود(غیر از خانواده ) ساکن کانادا شوید.

  • استان کبک:

در استان کبک به بیش از 220 هزار دلار کانادا نیاز دارید و سپس با اخذ ویزا می توانید ، همراه خانواده وارد کانادا شده و از تمامی امکانات رفاهی ، بهداشتی ، تفریحی و … استفاده کنید. یکی از مزایای استان کبک ، این است که داشتن مدرک زبان لزومی ندارد.

  • استان پرنس ادوارد:

نرخ سرمایه گذاری در این استان 280 هزار دلار کانادا می باشد. با گذشت حدودا 6 ماه از سکونت شما در کانادا، بخشی از سرمایه اولیه به شما بازگردانده می شود. از دیگر شرایط این استان لزوم داشتن مدرک دانشگاهی و زبان است.

  • استان منیتوبا:

سرمایه اولیه موردنیاز حداقل100 هزار دلار کانادا بوده اما در صورت موفقیت در استارتاپ خود، دولت کانادا این مبلغ را به شما باز می گرداند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه