مقالات / معرفی سواحل زیبای دبی

معرفی سواحل زیبای دبی

1.ساحل جمیرا دبی (Jumeirah Beach)

یکی از مشهورترین سواحل دبی، ساحل جمیرا است. این ساحل از پربازدیدترین و محبوب ترین سواحل دبی می باشد؛ مکانی تمیز با شن های طلایی رنگ، درختان نخل و چمن های سبز رنگ که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند، که همین موضوع موجب جذب گردشگران در این منطقه شده است. البته از مهم ترین دلایل شهرت این ساحل به خاطر دو هتل العرب و جمیرا بیچ می باشد که در این منطقه ساخته شده اند.

در این ساحل، محوطه ای مخصوص والیبال و مسیر پیاده روی اختصاص داده اند.

2.ساحل الممزار(Beach Mamzer)

ساحل الممزار، به دلیل داشتن امکانات رفاهی بسیار زیاد با عنوان پارک ساحلی نیز شناخته می شود. این پارک ساحلی از 5 ساحل کوچک تشکیل شده است و دارای 2 استخر طبیعی نیز می باشد. تمامی این منطقه توسط نگهبان ها و گاردهای ساحلی مراقبت و نظارت می شوند. به همین علت این ساحل از امنیت بالایی، به ویژه برای خانواده ها برخوردار است . یکی از نکات جالب در مورد ساحل این است که دوشنبه ها و چهارشنبه ها این ساحل را به بانوان و کودکان اختصاص داده اند.

3.ساحل دبی (The Beach Dubai)

در ساحل دبی تسهیلات ورزشی و بدنسازی، فروشگاه ها و رستوران ها و کافه گردی های متعددی وجود دارد. در این ساحل، محوطه ای برای بازی کودکان و قطاری که مسافران را در سرتاسر ساحل جابه جا می کند از جمله امکانات این ساحل می باشد. همچنین علاوه بر امکانات تفریحی، حدود 25 فروشگاه و مغازه و 41 رستوران در سرتاسر این ساحل وجود دارند. از این ساحل می توانید چشم انداز بی نظیری به چرخ و فلک دبی ، که به چشم دبی معروف است داشته باشید.

4.ساحل کایت روبی (Kite Beach)

در این ساحل روزانه ده ها بادبادک به هوا می رود و منظره زیبایی را ایجاد می کند. یکی از دلایلی که گردشگران را به این منطقه جذب کرده است، تماشای بادبادک ها است. در ساحل کایت روبی، فروشگاهی برای خرید تنقلات وجود ندارد، بنابراین برای رفتن به این ساحل حتما با خود خوراکی و آب آشامیدنی ببرید. البته جاده المناره نزدیک ترین جاده به این ساحل است، که اگر بخواهید می توانید برای خرید به فروشگاه های آن بروید باید اما باید کلی پیاده روی کنید. اما در انتهای جنوبی ساحل جمیرا برای رسیدن به فروشگاه می توان از تاکسی یا مترو استفاده کرد.

5.ساحل جی بی آر دبی (JBR Beach)

در این ساحل امکاناتی مانند: سرویس بهداشتی، دوش و صندلی تعبیه شده است. علاوه بر آن وسایل ورزشی و بازی نیز فراهم شده که گردشگران بتوانند در این ساحل لذت بیشتری ببرند مانند: فیریزبی و راگبی، همچنین رستوران هایی در ساحل بنا شده که گردشگران به راحتی می توانند نهار و شام خود را از آنجا تهیه کنند.

یکی از جذابیت های این ساحل، برگزاری مسابقات ورزشی از جمله اتومبیل رانی و والیبال ساحلی است که این ساحل را تبدیل به یک محیط جوان پسند کرده است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";