مقالات / معرفی انتخاب مدارس در دبی

معرفی انتخاب مدارس در دبی

دبی یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شهرهای کشور امارات است که در زمینه‌ی آموزش‌و‌پرورش و تحصیلات بسیار پیشرفت کرده است. دانشجویان و دانش آموزان زیادی دبی را برای تحصیل انتخاب می کنند چرا که افراد، با تحصیل در دبی به راحتی می توانند به کشورهای آمریکا، انگلیس و کانادا انتقالی بگیرند و اقامت این کشورها را بدست آورند، از این رو متقاضیان تحصیل در دبی بسیار زیاد هستند. تحصیل در مدارس دبی یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد تحصیل در خاورمیانه را دارند. مدارس و کالج های دولتی و خصوصی در دبی مشغول به فعالیت هستند که هر یک از آن ها برای پذیرش افراد، شرایط خاصی را در نظر گرفته اند.

مدارس دبی

مدارس پیشرفته دبی دارای استانداردهای آموزشی بالا و امکانات گسترده در زمینه ی هنرهای خلاق و ورزش می باشند. مدارس دبی مجموعه ای از مدارس دولتی و غیر دولتی را شامل می شوند. وزارت تعلیم و تربیت امارات برنامه‌ای را تنظیم کرده است تا سطح تحصیلات را در امارات به‌اندازه ی چشم‌گیری بالا ببرد.

معرفی برخی از مدارس دبی :

از جمله مدارس بین المللی جهت تحصیل در مقطع دبیرستان در دبی می توان موارد زیر را نام برد:

 1) آکادمی دخترانه آمریکایی ال میزار

2) دبیرستان ماالاراگ  

3) مدرسه آمریکایی دبی

4) کالج جمیرا

5) مدرسه بین المللی استرالیایی

6) مدرسه بریتانیایی دبی

7) کالج دبی

8) مدرسه آپ تاون

9) مدرسه هزاره جدید الخلیل

10) آکادمی عجمان

11) مدرسه کینگ دبی

مدرسه کینگ دبی

مدرسه کینگ یک مدرسه خصوصی و لوکس به حساب می آید که در منطقه Umm Suqeim قرار دارد . این مدرسه در رتبه 6 برترین مدارس KHDA قرار دارد. آموزش در این مدرسه از سن 3 تا 13 سالگی برای دختران و پسران است. تدریس در این مجموعه به زبان انگلیسی ارائه می شود. طرح دوره تحصیلی این مدرسه به‌گونه‌ای است که از طریق اتصال به وای فای، تخته هوشمند، سیستم‌های صوتی و تصویری توسط آخرین منابع آموزشی تکنیکال پشتیبانی می‌شود و آخرین اطلاعات بروز رسانی شده را با سرعت و کیفیت بالا در اختیار دانش آموزان قرار می‌دهد.

مدرسه ابتدایی جمز جمیرا  GEMS Jumeirah

 یکی از معتبر ترین مدارس ابتدایی در دبی GEMS Jumeirah است که در سال 1996 تاسیس شده است . این مدرسه با فراهم کردن ” دستیاران پشتیبان آموزش” که معمولاً به‌صورت خصوصی و فردی از دانش آموزان پشتیبانی می‌کنند، به نیازهای ویژه و مخصوص هر دانش‌آموز می‌پردازد و به آن‌ها کمک می‌کند تا در فضای کلاس به رشد لازم دست پیدا کنند.

مدرسه GEMS Jumeirah ، یک مدرسه ابتدایی در قلب جمیرا است، این مدرسه یک برنامه درسی سفارشی را برای تمامی کودکان ارائه می دهد. استانداردها و همچنین دستاوردهای تحصیلی و شخصی در آن، فوق العاده بالا هستند ، زیرا همه کارکنان و دانشجویان توسط  (KHDA)  آموزش داده می شوند تا فرزندان شما آینده درخشانی داشته باشند. مدرسه GEMS گروه‌های قوی و فعال اولیا و مربیان دارد که در آن والدین روند آموزش را به‌طور فعال در منزل پیگیری می‌کنند. دوره تحصیلی استثنائی که در این مدرسه طراحی‌شده است به دانش آموزان امکان می‌دهد تا از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) استفاده کنند و به‌این‌ترتیب با جهان پرسرعت امروز هماهنگ شوند. GEMS معروف واقع در منطقه ال صفا در دبی آموزش را برای دانش آموزان 3 تا 11 سال آماده می‌کند. به‌ گونه ای ‌که آن‌ها می‌توانند پس از گذراندن این دوره تحصیلی وارد مدرسه هم رسته GEMS بشوند که آموزش‌های ابتدایی و دبیرستان و نیز دوره تحصیلی IB (ششمین دوره تحصیل) را ارائه می‌دهد.

کالج دبی

این کالج در منطقه Al-Sufouh قرار دارد و آموزش را به دانش آموزان 11 تا 18 سال ارائه می دهد . دوره های تحصیلی در این کالج بسیار دقیق بوده و این مدرسه در 4 سال اخیر مفتخر شده تا در رتبه‌بندی KHDA قرار بگیرد. آموزش‌هایی که به دانش آموزان در این مدرسه ارائه می‌شود، شامل دوره های تحصیلی مکمل بوده که به دانش آموزان این شانس را می‌دهد تا در فعالیت‌های پرورشی – آموزشی، مانند پروژه‌های گروهی، مطالعه تاریخ و علوم، موسیقی، نمایش شرکت نمایند.

انواع مدارس در دبی

ممکن است برخی مدارس برای ثبت نام دانش آموزان، علاوه بر دریافت مدارک مرسوم، اقدام به برگزاری آزمون ورودی نیز نمایند. مدارس در دبی دو نوع است :

1) مدارس عمومی

2) مدارس خصوصی

مقاطع تحصیلی در دبی

1)  مهد کودک: از ۴ تا ۵ سالگی

2)  آموزش ابتدایی: از ۶ تا ۱۲ سالگی

3)  مقطع راهنمایی : از ۱۲ تا ۱۵ سالگی

4)  دوره متوسطه: از ۱۵ تا ۱۸ سالگی

نتیجه گیری

مدارس دولتی و خصوصی بسیاری در دبی قرار دارند که برای آموزش و پرورش دانش‌آموزان اماراتی و مهاجران، بهترین امکانات را پدید می آورند . وزارت تعلیم و تربیت امارات (KHDA)، بر کلیه مدارس، موسسه‌های آموزشی، موسسه‌های فنی و حرفه‌ای، مراکز آموزش بزرگسالان، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، نظارت دارد.

سخن نهایی

داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود. اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه