مقالات / معرفی آب نمای دبی و جاذبه های دیدنی بی نظیر در اطراف آن

معرفی آب نمای دبی و جاذبه های دیدنی بی نظیر در اطراف آن

آب نمای دبی یکی از اصلی ترین جاذبه های این شهر است. دبی یکی از مقاصد توریستی جذابی است که در طول سال های اخیر نظر مسافران مختلفی را به سمت خود جذب کرده است. اگرچه بیشتر افراد این شهر شگفت انگیز را برای آسمان خراش ها و امکانات مدرنی که در آن ها گنجانده شده است دوست دارند، اما جاذبه های طبیعی و حتی مصنوعی متعددی در آن دیده می شود.

آب نمای دبی یک منظره فراموش نشدنی

تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید یک جاذبه دیدنی را از نزدیک تماشا کنید و خاطره اش را همیشه با خود داشته باشید؟ سفر به دبی و بازدید از آب نمای زیبا و مرتفع آن چنین حسی را برایتان ایجاد خواهد کرد.

این آب نما یکی از بزرگ ترین و جذاب ترین آب نماهای دنیاست که توانسته است نظر مسافران و گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کند. شما که نمی خواهید به دبی سفر کنید و بازدید از یک جاذبه بی نظیر و موزیکال را از دست بدهید؟

برای افرادی که با دبی آشنا هستند دیدن عناصری که به دست انسان ساخته شده اند زیاد دور از ذهن نیست. در میان همه گزینه های متعددی که دبی را به یک مقصد بی نظیر تبدیل می کند، دریاچه مصنوعی  که ۳۰ هکتار وسعت دارد بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می خورد.

این دریاچه همانطور که از نامش پیداست یک دریاچه دست ساز است و با نام دریاچه برج خلیفه نیز شناخته می شود. در کنار این دریاچه چشم نواز آب نمای موزیکال و رقصانی ساخته شده است که  جذابیت بی نظیری دارد و دیدنش می تواند خاطره فراموش نشدنی برایتان باشد.

این آبنمای زیبا در کنار مرکز خریدی به نام دبی مال ساخته شده است و همین امر آن را به یک جاذبه توریستی منحصر به فرد تبدیل می کند. ساخت این آب نما برای مسئولان دبی چیزی حدود ۸۰۰ میلیون درهم هزینه داشته است.

جذابیت های چشم نواز این آب نما

بهتر است بدانید که این آب نمای جذاب و شگفت انگیز توسط طراحان و مهندسان مشهور جهان ساخته شده است و یکی از جاذبه های معروف دبی به حساب می آید.

چیزی که این آب نما را از سایر آب نماهای مشابه موجود در جهان متمایز می کند استفاده از ۶۶۰۰ لامپ در چندین رنگ مختلف است که نمای بی نظیر و رنگارنگی به آن می بخشد.

زمانی که رقص آب را در کنار رقص نورهای رنگی می بینید باید دوربین تان را در بیاورید و عکس های به یاد ماندنی از این صحنه بگیرید. این آب نما به گونه ای طراحی شده است که ارتفاع آن به ۲۷۵ متر نیز می رسد. پس منتظر دیدن رقص آب در نزدیکی آسمان باشید.

زمانی که خودتان را به بالای برج خلیفه می رسانید، می توانید چهره جذاب این آب نما را هم مشاهده کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این آب نما موزیکال هم هست و در کنار رقص نور و آب موسیقی های گوش نوازی را از سبک های مختلف عربی، بی کلام و پاپ در اختیارتان می گذارد.

این سازه از ۵ دایره شکل گرفته است که هر کدام از آن ها قوس های مختلفی دارند. در ساخت این آب نما از پمپ ها و تجهیزات بی نظیر و پیشرفته ای استفاده شده است.

همین امر موجب می شود بیش از ۸۳ هزار لیتر آب در آنِ واحد به سمت آب نما کشیده شود و با قدرت هر چه تمام به سمت آسمان پرواز کند. این پرواز در دو سطح انجام می شود.

سطح اول در ارتفاع ۷۶ متری دیده می شود و سطح دوم ارتفاع ۱۵۲ متری را از آنِ خود می کند. به همین خاطر است که می توان ساعت ها کنار این آب نما ایستاد و به عظمت و زیبایی آن چشم دوخت.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";