مقالات / درامد از طریق اجاره اپارتمان های در دبی

درامد از طریق اجاره اپارتمان های در دبی

اجاره در دبی:

مانند هر جای دیگر در جهان، اجاره در امارات متحده عربی و در دبی به طور قابل توجهی بسته به منطقه زندگی شما دارد.

معمولا صاحب خانه ها جهت دریافت اجاره 2 تا 4 چک از مستاجر میگیرند و بسته به این که خانه در کجای دبی قرار دارد قرارداد سالانه میبندند.

آنچه که درباره اجاره آپارتمان و ویلا در دبی باید بدانید.

چگونه اپارتمان یا ویلای خود در دبی را اجاره دهید؟

با توجه به این که دبی کشوری است با تنوع ملیتی بسیار بالا، سازمان املاک دبی (RERA) قوانین بسیار واضح مشخصی را برای شفاف سازی حقوق مالک و مستاجر وضع نموده است که برخی از این قوانین را در ادامه با داماک damac به اطلاع شما میرسانیم.

اولین اقدام جهت اجاره آپارتمان یا ویلای خود در دبی سپردن آن به یک دفتر مشاور املاک است. طبق قوانین RERA مشاور املاک قبل از هر گونه بازاریابی میبایستی کپی مدارک مالکیت را نزد خود داشته باشد که شامل کپی سند، کپی پاسپورت و نامه ایست که در آن مالک به طور کتبی از مشاور املاک بخواهد که برای ملک او مستاجر معرفی نماید.

تمام مشاورین املاک قبل از نشر هر گونه اگهی اجاره در روزنامه ها و پرتال های دبی، برای هر ملکی به طور خاص باید از RERA استعلام گرفته و مجوز تبلیغات دریافت کنند.

در امارات متحده عربی اجاره به صورت سالیانه تعیین میشود و مالک بسته به میل خود میتواند کل مبلغ اجاره یک سال را در همان ابتدا مطالبه و یا در دو یا چهار قسط تقسیم بندی نماید.

توصیه ای که داماک damac برای اجاره آپارتمان دارد این است که  دقت نمایید در هر حالتی مستاجر میبایست بابت تمام پرداخت ها در همان ابتدا چک صادر نماید.

همچنین مستاجر مبلغی معادل 5% کل اجاره یک سال را نیز به مالک بابت بیعانه نگهداری از آپارتمان پرداخت مینماید که در زمان تخلیه آپارتمان در صورتی که خسارتی مشاهده نشود به طور کامل به مستاجر باز پرداخت خواهد شد.

مدت قرار داد اجاره در دبی حداقل شش ماه و به طور معمول یک سال میباشد که در زمان اتمام مدت قرارداد مستاجر این حق را دارد که درخواست تمدید نماید.

در صورت تمایل به تمدید قرار داد و یا تخلیه از طرف مستاجر، وی باید حداقل دو ماه قبل از اتمام قرار داد مالک را از تصمیم خود آگاه سازد.

در صورت تمایل مالک به تخلیه ملک، وی باید حداقل 12 ماه قبل، مستاجر را، از طرف نامه رسمی دادگاه مطلع سازد که صدور این نامه توسط دادگاه طبق شرایط خاص امکان پذیر است.
1. مالک قصد فروش داشته باشد.
2. مالک آپارتمان را برای استفاده شخص خود بخواهد.

به طور معمول مستاجر قرارداد اجاره را امضا و تمام چک های اجاره را تحویل مشاور املاک میدهد، سپس مالک نیز پس از امضا قرارداد، چک های اجاره را به همراه یک نسخه از قرار داد از مشاور املاک تحویل میگیرد.

مالکین موظف به ارائه تسویه حساب آب، برق، سیستم خنک کننده و گواهی عدم بدهی شارژ ساختمان، به مشاور املاک هستند تا مستاجر جدید با مشکلی در زمان نقل مکان مواجه نباشد.

به طور معمول هزینه های تعمیرات جزئی در آپارتمان طی دوره اجاره تا سقف 500 درهم به عهده مستاجر و هزینه های بالاتر به عهده مالک خواهد بود.

طبق قانون RERA پرداخت کلیه قبوض به عهده مستاجر و پرداخت شارژ ساختمان به عهده مالکین است.

شرکت داماک damac یکی از شرکت های بزرگ ساختمانی جهان است با پیش پرداخت کم و اقساط بلند مدت.

دنیای اقتصاد- در حالی که ساکنان دبی از کاهش 20 تا 30درصدی نرخ اجاره‌ها در این امیرنشین شوکه شده‌اند و برخی از آنان تصور می‌کنند اجاره مسکن تحت تاثیر ساخت برج‌های مسکونی پایین آمده، اما یک موسسه مدیریت املاک و مستغلات مستقر در امارات تحلیل متفاوتی در این باره ارائه کرده‌ است. به اعتقاد این موسسه، کنترل رشد اجاره‌ بها در کنار جو روانی حاکم بر امارات تحت تاثیر بحران اقتصادی، اوضاع را به نفع اجاره‌ نشین‌ها رقم زده است.

املاک داماک damac یکی از مورد احترام ترین و مورد اعتماد ترین و هم چنین مشهور ترین نهادهای ساخت و ساز در دبی است. این شرکت ساخت و ساز بدون شک یک شرکت اصلی و معتبر در زمینه ی سرمایه گذاری و مدیریت املاک می باشد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";