مقالات / مهاجرت

مهاجرت

آیکون تاورز برنده جایزه زیباترین سازه لوکس جهان

مهاجرت

 • لیست مطالب در این مقاله
 • اشنایی با کارهای قبل از مهاجرت
 • دلایل افزایش مهاجران
 • مهمترین کشور های مقصد ایرانیان برای مهاجرت
 • چرا دبی برای سرمایه گذاری
 • شرایط سرمایه گذاری در دبی 2021
 • شرایط خرید ملک در دبی
 • قیمت خرید ملک در دبی
 • انواع ملک در دبی با داماک
 • نکات مهم قبل خرید ملک

آشنایی با کارهای قبل از مهاجرت

موبایلتان را مطابق با قوانین کشور مقصد تنظیم کنید

این روزها چه کسانی که اهل جدیدترین تکنولوژی ها و چه کسانی که برایشان این موضوع فرقی ندارد، موبایل را یکی از مهمترین و اساسی ترین موارد زندگیشان می دانند. از همین رو برای مهاجرت می بایست که تنظیمات موبایلتان را تغییر دهید تا هنگام سفر مشکلی برایتان پیش نیاید، برای این کار شما باید یک سیم کارت جدید خریداری کنید. یک سیم کارت ایرانی برای هنگام خروج و ورود به کشور نیاز دارید، تا بتوانید از آن در فرودگاه استفاده کنید. همچنین یک سیم کارت محلی برای زمانی که در خارج از کشور هستید نیاز دارید؛ شما می ‌توانید رومینگ ارزان بین‌المللی با طرح ‌های مختلف استفاده کنید و از امکان پیام کوتاه نامحدود و هزینه پایین برای هر دقیقه تماس بین‌المللی بهره ببرید. تنظیم موبایل یکی از مهمترین و ضروری ترین کارهای قبل از مهاجرت، تحصیلی است که باید انجام دهید.

موبایلتان را مطابق با قوانین کشور مقصد تنظیم کنید

تنظیم لپ تاپ و دیگر وسایل الکترونیکی خودتان را فراموش نکنید!

زمانی که می خواهید به کشوری سفر کنید باید درباره سرویس WiFi  آن کشور و همینطور ولتاژ برق و از همه مهمتر پریز برق آن کشور مقصد نیز اطلاعات لازم و کافی را بدست بیاورید. این موضوع شاید برایتان چندان مهم نباشد اما حتی این که تازه وارد کشوری شده اید و بخواهید دنبال آداپتور شارژر بگردید کمی سخت و طاقت فرسا به نظر می رسد. پس حتما توجه داشته باشید که قبل از سفر به هر کشور حتما چند آداپتور تهیه کنید و همینطور از میزان ولتاژ برق آن کشور هم مطلق شوید. این تنها یکی از کارهای قبل از مهاجرت تحصیلی است که باید انجام دهید تا زمانی که از ایران رفتید دچار سردرگمی نشوید.

چمدانتان را هوشمندانه و فشرده ببندید

بعد از موبایل و لپ تاپ که جز موارد ضروری هنگام سفر افراد محسوب می شوند می بایست لباس و دیگر وسایلی که در سفر نیازتان می شود را حداقل در دو چمدان هوشمندانه و کاملا فشرده بچینید، توجه داشته که وسایلی فشار به آن ها ممکن است باعث آسیب به دیگر وسیله های تان شود را در جایگاه های مناسب خودش قرار دهید. یک نکته دیگر که لازم است بگوییم حتما شرایط آب و هوا را برای روزی که به کشور مورد نظرتان می رسید چک کنید تا لباس مناسب آن و هوا بپوشید چرا که دسترسی به چمدانتان در آن شرایط کاری بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است. اپلیکیشن هایی که دقیقا شرایط آب و هوا را در کشور مقصد را می دهند را حتما بر روی گوشی خودتان نصب کنید، البته این برنامه تشخیص آب و هوا به صورت پیش فرض بر روی گوشی های موبایل نصب هست. پس حتما آب و هوا را چک کنید.

ترک برخی از عادت های همیشگی تان!

در نظر داشته باشید که برای زندگی در کشوری دیگر آن هم در نقش یک دانشجو کمی شرایط سخت تر است، پس شما به پول نیاز دارید در حالی که شما دانشجو هستید و بیشتر زمانتان صرف تحصیل می شود پس با توجه به این که نمی توانید غذا مصرف نکنید یا نیازهای اولیه خود را برآورده نکنید چون ضرر بیشتری خواهید کرد و باید در طولانی مدت خرج بیشتری برای سلامتی و درمانتان خرج کنید، پس همیشه بهتر است صرفه جو باشید و پول هایتان را ذخیره کنید. حتی گاهی لازم است عادت های همیشگیتان را کنار بگذارید مثلا اگر عادت دارید همیشه قهوه، شکلات یا خوراکی خاصی را مصرف کنید می توانید عادت هایتان را تغییر دهید، پس قبل از سفر سعی کنید که برخی از عادتتان را ترک کنید.

سعی کنید که آمادگی علمی لازم را داشته باشید

یک نکته ی مهم که باید در لیست کارهای قبل از مهاجرت تحصیلی انجام دهید این است که هرگز نباید فراموش کنید که شما برای تحصیل مهاجرت کرده اید بنابراین کتاب های مورد نیازتان را همراه خودتان داشته باشید و درباره‌ی نحوه‌ی تهیه‌ی آن‌هایی که برای شروع برنامه درسی نیاز دارید اطلاعات داشته باشید.

آمادگی فرهنگی داشته باشید

یکی دیگر از مواردی که حائز اهمیت است و جز مهمترین کارهای قبل از مهاجرت تحصیلی که باید انجام دهید آمادگی فرهنگی است. این موضوع به اندازه ای مهم است که شما ندانستن آن موجب تنها شدن شدید شما می شود. از همین رو حتما می بایست قبل از این که به کشوری سفر کنید درباره فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور مطالعات لازم را داشته باشد. کم اطلاعات کافی درباره‌ی زبان آن کشور و یک دیکشنری جیبی کوچک یا اپلیکیشن روی تلفن همراه داشته باشید. درباره‌ی غذاها، سنت‌ها و آداب و رسوم، تعطیلات و تابو‌های فرهنگی بیشتر و بیشتر اطلاعات جمع‌آوری کنید.

در واقع شوک فرهنگی بسیار غیر قابل تحمل است و ممکن گاهی سبب شود که شما همه چیز را رها کنید و به ایران برگردید. از همین رو ما پیشنهاد می کنیم که با تغییرات احتمالی کنار بیایید و از آن ها دوری نکنید. پس قبل از ورود به کشور مقصد کمی با فرهنگ آن کشور زندگی کنید و با پختگی و آگاهانه عمل کنید.

آمادگی فرهنگی

با توجه به مطلبی که در بالا ارائه شد خیلی طبیعی است که در چند هفته ی ابتدای زمانی که شما مهاجرت کرده اید با مشکلات و موانع متعددی روبرو شوید اما با صبوریت می توانید از این مرحله گذر کنید و تا شروع کلاس ها شرایط لازم و کافی را برای زندگی در کشور مقصدتان داشته باشید.

آیا قصد مهاجرت به کشور هایی اروپایی را دارید؟ به دنبال کشوری مناسب برای مهاجرت هستید؟ از قوانین جدید مهاجرتی با خبر نیستید؟ آیا به دنبال مهاجرت آسان هستید؟ و… اگر از این قبیل سوالات برای شما هم پیش آمده است پیشنهاد می شود حتما این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

در سال های اخیر که وضعیت اقتصادی و اجتماعی ایران دچار تزلزل شده است بسیاری از مردم تمایل دارند به کشور های دیگر مهاجرت نمایند. اما همه ما می دانیم که مهاجرت امری آسان نیست و شرایط سخت خود را به همراه دارد. با این حال در دو سال اخیر میزان مهاجرت از ایران چندین برابر شده است. این امر نشان می دهد که مهاجرت برای ایرانیان به آن سختی ها هم نیست. اما با افزایش مهاجرت از ایران و دیگر کشور های منطقه به اروپا و امریکا بدون شک قوانین مهاجرتی هر روز سخت تر از قبل می شود.

دلایل افزایش مهاجرت ایرانیان

اما چرا آمار مهاجرت از ایران هر روز در حال افزایش می باشد؟ آیا مشکلات مختلفی که در کشور به وجود آمده است باعث می شود که مردم به فکر مهاجرت باشند؟ در اصل باید گفت رویای زندگی بهتر در کشور های پیشرفته و توسعه یافته باعث شده بسیاری از مردم به فکر مهاجرت باشند.

بیشترین افراد مهاجر را سرمایه گذاران و افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار دارند و همچنین افراد جویای کار تشکیل می دهند. دانشجویان و نخبگان نیز در رتبه دوم قرار گرفته اند. تحریم های منطقه علاوه بر فشار بر زندگی مردم باعث شده است بازار های تجاری نیز بر روی ایرانیان داخل کشور بسته شود اما به یقین می توان گفت اغلب سرمایه گذاران و صاحبان مشاغل ایرانی که در کشور های دیگر زندگی می کنند، کسب و کاری موفق و بدون دغدغه دارند. در ایران اما اوضاع متفاوت است تجار ایرانی که در کار صادرات یا واردات هستند هر روز باید نگران این باشند که سرمایه آنها به دلایل مختلف تلف نشود. همچنین اغلب تحصیل کرده ها در داخل ایران نمی توانند شغل مورد نظر و مرتبط حرفه خود را به دست بیاورند به همین دلیل با امید یافتن شغل مورد نظر خود به مهاجرت فکر می کنند.

بر اساس آمار های منتشر شده، بیشتر افرادی که به خارج از کشور مهاجرت کرده اند، بعد از مدتی در کشور مقصد توانسته اند مشاغل مدیریتی و حرفه ای به دست بیاورند و همچنین بسیاری از آنها جز کارآفرینان آن کشور شناخته شده اند.

همچنین باید گفت شرایط تحصیل در ایران کمی سخت و دشوار است و با توجه به تحریم های اخیر، در داخل ایران امکان دیده شدن به حداقل رسیده است از این رو اغلب دانشجویان به فکر تحصیل در کشوری دیگر هستند تا بدین طریق بتوانند آینده ای بهتر را برای خود رقم بزنند، به طوری که صحبت این روز های اغلب دانشجویان در دانشگاه ها مهاجرت و راه های آن می باشد.

دسته بعدی مهاجران را خانواده ها تشکیل می دهند. اغلب مردم نگران آینده فرزندان و خانواده خود هستند به همین دلیل ترجیح می دهند خارج از ایران زندگی کنند. البته شرایط زندگی در ایران بحرانی نیست اما استرس ها و نگرانی های خود را به همراه دارد و این افراد ترجیح می دهند که باقی زندگی خود را در آرامش و بدون استرس بگذرانند.

مهاجرت

به وضوح می توان دید که امید به زندگی در ایران به حداقل خود رسیده است. شاید زندگی در کشور های دیگر سختی های خود را به همراه داشته باشد اما اغلب مردم امید به زندگی بهتر را دارند. در گذشته فقط نخبگان و دانشجویان کشور بیشترین تعداد مهاجران را شامل می شدند اما این روز ها پدیده مهاجرت در تمامی اقشار جامعه ایران فراگیر شده است.

بر اساس آمار های منتشر شده نیمی از مهاجران ایرانی خارج از کشور دارای تحصیلات دانشگاهی و عالی هستند. از این آمار می توان دریافت که زندگی برای این دسته افراد حتما در ایران مناسب نبوده است و همچنین می توان نتیجه گرفت زندگی و کار در ایران برای هیچ یک از اقشار جامعه در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و فرقی ندارد که یک شخص دارای تحصیلات دانشگاهی باشد یا هیچ گونه تحصیلات آکادمیک نداشته باشد.

مهمترین کشور های مقصد ایرانیان برای مهاجرت

بدون شک انتخاب کشور مناسب برای زندگی اغلب مردم در جهان، امریکا و کانادا می باشد. هر شخصی که قصد مهاجرت را دارد این دو کشور را در ابتدای لیست خود قرار می دهد. ایرانیان نیز علاقه بالایی به زندگی در این دو کشور را دارند. بر اساس آمار های منتشر شده، امریکا بزرگترین مقصد ایرانیان برای مهاجرت است. در میان مهاجران امریکا، ایران جز کشور هایی است که در این کشور بیشترین مهاجر را دارا می باشد.

مهاجرت به امریکا: ایرانیان مقیم امریکا تا به امروز حدود یک میلیون نفر می باشند. این رقم در سال های اخیر روند رو به رشد کندی داشته است و دلیل آن نیز شرایط سخت اخذ اقامت در این کشور برای ایرانیان می باشد. دولت امریکا به تازگی مهاجرت به این کشور را برای ایرانیان بسیار دشوار نموده است و می توان گفت فقط دانشجویان نخبه و سرمایه گذاران بزرگ می توانند کمی راحت تر به این کشور مهاجرت کنند. اغلب ایرانیان مقیم امریکا به ترتیب در کالیفرنیا، لس آنجلس، نیویورک، تگزاس و ویرجینیا زندگی می کنند. همچنین دانشجویان ایرانی در اغلب دانشگاه های بزرگ این کشور حضور پر رنگی دارند.

مهاجرت به ترکیه: همانطور که گفته شد مهاجرت به کشور های اروپایی و امریکایی بسیار دشوار تر از قبل شده است. در این میان افراد ترجیح می دهند راه های آسان تری را برای مهاجرت انتخاب کنند. یکی از این راه ها مهاجرت به ترکیه می باشد. با مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت و شهروندی این کشور بعد از 3 الی 8 سال بسته به شرایط می توان به کشورهای دیگر به راحتی مهاجرت نمود. اما بر اساس آمار های به دست آمده بسیاری از افراد که به این قصد به ترکیه مهاجرت نموده اند، از مهاجرت به کشور های دیگر صرف نظر کرده و ترجیح داده اند در ترکیه زندگی و کار نمایند این نکته نشان می دهد ترکیه از لحاظ شرایط کاری و زندگی هم رده با کشور های اروپایی است. در دو سال اخیر ایرانیان در رتبه دوم مهاجران ترکیه قرار گرفته اند. هم اکنون تعداد ایرانیانی که در این کشور زندگی می کنند بیش از 500 هزار نفر می باشد.

دلایل مختلفی از قبیل زندگی راحت تر، همسایه بودن با ترکیه، شباهت های فرهنگی، هزینه های پایین تر زندگی و از همه مهمتر شرایط آسان مهاجرت به ترکیه  … باعث شده است ایرانیان به فکر مهاجرت به ترکیه باشند. دولت ترکیه نیز از سال 2017 شرایط اخذ اقامت و شهروندی ترکیه برای ایرانیان را آسان نموده است. ایرانیان می توانند با سرمایه گذاری در ترکیه و خرید خانه در ترکیه یا راه اندازی کسب و کار و ثبت شرکت در ترکیه اقامت و شهروندی این کشور را به دست بیاورند. اغلب ایرانیان ترجیح می دهند در شهر های استانبول، آنکارا و ازمیر زندگی کنند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه کارشناسان ما در شرکت سرمایه گذاری املاک برنا هومز می توانند شما را یاری کنند.

مهاجرت به امارات:

بعد از امریکا و ترکیه، کشور امارات بیشترین تعداد مهاجر ایرانی را به خود اختصاص داده است. از مدت ها و سال ها پیش ایرانیان بسیاری در این کشور شروع به سرمایه گذاری کردند تا بتوانند همراه با خانواده خود به امارات مهاجرت کنند. اما متاسفانه در سال های ابتدایی کلاهبرداری های زیادی از سرمایه گذاران ایرانی انجام گرفت که باعث شد تعداد سرمایه گذاران و مهاجران این کشور کاهش بیابد در سال های اخیر نیز تعداد مهاجران به امارات بسیار کاهش یافته است. هم اکنون کمتر از 500 هزار نفر ایرانی در امارات زندگی می کنند. شما می توانید با سرمایه گذاری از طریق داماک گروپ با یک میلیون درهم صاحب ملک لوکس و لاکچری شوید.

کشور امارات یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه صنایع و پروژه های عظیم محسوب می‌شود و به طور کلی فرصت تجارت و صنعت در این کشور بسیار زیاد است به طوری که افرادی جویای کار در این کشور می‌توانند در زمینه های مختلف ورود به کار داشته باشد. در نظر داشته باشید که مهاجرت کاری به دبی به طور کلی سبب اخذ شهروندی این کشور نمی‌شود و شما می‌بایست در طول دوره ای که در این کشور کار می‌کنید مسائل مختلفی را مدنظر قرار دهید. آمار مهاجرانی که از طریق سرمایه گذاری وارد خاک کشور امارات شده‌اند این روزها بیشتر از قبل است و مشخص است که سرمایه گذاری از برنامه ریزی های مهم دولت کشور امارات محسوب می‌شود اینطور که شواهد نشان می‌دهد، در این کشور ساختار دقیقی برای سرمایه و همینطور ورود به بخش بیزینس دیده می‌شود. آمار مهاجرت در لاین سرمایه گذاری در کشور امارات 22 درصد رشد داشته است. امارات در زمینه رشد دستمزد و حقوق بالاتر ارزیابی های زیادی انجام داده است و در این زمینه موفقیت های زیادی را مدنظر قرار داده است؛ مشخص است که کارگران در این کشور از نظر درآمد رضایت خوبی دارند. وضعیت امنیت در امارات با وجود آزادی های سیاسی و مذهبی، بالا اعلام شده است و اینطور که شواهد نشان می‌دهد دولت امارات توانسته فضای کاری خوبی برای بانوان نیز ایجاد نماید چراکه رضایت در این زمینه نیز بیش از 80 درصد بوده است. افرادی که قصد دارند ویزای سرمایه گذاری کشور امارات را اخذ نمایند می‌بایست در یکی از روش های ثبت شرکت، خرید ملک و یا خرید اوراق قرضه ورود نماید، در این روش آن‌چه مهم است گردش مالی شما و همینطور سودی است که قرار است که در طی یک سال اول مشخص شود. در این روش می‌توانید همسر و فرزندان خود را همزمان وارد خاک کشور امارات نمایید. رتبه بندی تجاری کشور امارات در سال 2018 حدود 21 بوده است و مشخص است که گردش مالی در این کشور نسبت به سایر کشورها بالاتر بوده است. تنها نقطه ضعف سرمایه گذاری در کشور امارات این است که نباید بیش از 49 درصد از سهام یک شرکت محلی به یک فرد خارجی تعلق بگیرد. ابوظبی یکی از شهرهای مهم امارات محسوب می‌شود و پایتخت این کشور و مهد تجارت در امارات است و بهترین گزینه برای کسانی است که با ویزای کاری وارد خاک این کشور شده اند. میزان مهاجرپذیری شهر ابوظبی نسبت به سایر شهرها بیشتر اعلام شده است.

مهاجرت به کانادا: با آنکه ایرانیان زیادی علاقمند به زندگی در کانادا می باشند، اما این کشور در رده چهارم تعداد مهاجران ایرانی قرار گرفته است. هم اکنون بالغ بر 163 هزار ایرانی در کانادا زندگی می کنند. قوانین مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت و شهروندی این کشور هر روز سخت تر از قبل می شود. به همین دلیل کمتر کسی می تواند به آسانی به کانادا مهاجرت کند.

مهاجرت به آلمان: از سال های پیش بسیاری از ایرانیان به آلمان مهاجرت کرده اند. این کشور اروپایی با آنکه شرایط اقتصادی خوبی دارد اما مردم باید به سختی کار کنند تا بتوانند نیاز های خود را بر طرف نمایند اما با این حال امید به زندگی در این کشور بیشتر از ایران می باشد. در گذشته که جمعیت آلمان رو به کاهش بود دولت این کشور شرایط مهاجرت را بسیار آسان نمود. در همان سال ایرانیان زیادی به این کشور مهاجرت کردند جمعیت اعلام شده ایرانی در آلمان بیش از 120 هزار نفر می باشد که اغلب آنها در شهر هامبورگ اقامت دارند. اما با توجه به افزایش مهاجران عرب و سیاه پوست شرایط مهاجرت به آلمان امروزه سخت تر از قبل شده است.

از کشور های دیگر که مهاجران ایرانی بسیاری در آنجا زندگی می کنند می توان به ترتیب کشور های زیر را نام برد:

 • کشور مالزی با 100 هزار نفر مهاجر ایرانی
 • کشور سوئد با بیش از 92 هزار نفر مهاجر ایرانی
 • کشور انگلیس با حدود 83 هزار نفر مهاجر ایرانی
 • کشور عربی کویت بالغ بر 45 هزار نفر مهاجر ایرانی
 • استرالیا با بیش از 36 هزار نفر مهاجر ایرانی

چرا دبی برای سرمایه گذاری و خرید خانه برای ایرانیان مناسب ترین گزینه می باشد؟

یکی از ارزشمندترین تصمیمات برای سرمایه گذاری خارجی خرید ملک در دبی میباشد چرا که شما با این کار میتوانید صلاحیت اخذ ویزای اقامت 5 ساله دبی را به دست آورید. اما اخذ این نوع ویزا در دبی امارات شرایطی دارد که از مهمترین شرط آن می توان به خرید ملک با ارزش ناخالص بیش از AED5000000 (درهم امارات) اشاره کرد. از دیگر شرایط اخذ این نوع ویزا می توان به عدم تامین سرمایه از طریق وام و نیز حفظ ملک خریداری شده به مدت حداقل 3 سال اشاره نمود.

 • شرایط خرید ملک در شهر دبی امارات چگونه است؟
 • آیا ایرانی ها مجاز به تملک خانه در دبی هستند؟
 • قیمت خرید ملک در دبی به چه صورتی می باشد؟
 • شرایط اخذ ویزای اقامت دبی از طریق خرید ملک چگونه می باشد؟

دبی معروف ترین شهر امارات متحده و نیز پایتخت این کشور عربی محسوب می شود. این شهر ثروتمند در بخش شرقی شبه جزیره عربی در ساحل خلیج فارس قرار دارد. هم اکنون این کشور به عنوان مرکز بازرگانی آسیای غربی معروف است. جالب است بدانید که دبی با استفاده از درآمد حاصل از فروش نفت به رشد و توسعه سریعی دست یافت اما اکنون سهم نفت در توسعه دبی کم رنگ شده و اقتصاد این کشور عالبا متکی بر درآمدهای ناشی از بازرگانی، توریسم، هوانوردی، املاک و خدمات مالی است. با مشاوره از طریق کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به توضیحات تکمیلی درباب شرایط مهاجرت به این کشور دست یابید.

شرایط سرمایه گذاری در دبی

دبی یکی از مراکز اصلی اقتصادی و از کانون های معتبر مالی و اعتباری بین المللی محسوب می شود که همواره در صدر توجه سرمایه گذاران جهانی قرار دارد. سرمایه گذاران خارجی به روش های مختلفی می توانند در این کشور سرمایه گذاری کرده و از این طریق اقامت خود و خانواده همراهشان را تضمین کنند. برنامه جدیدی برای اخذ ویزاهای اقامت بلند مدت مخصوص سرمایه گذاران خارجی از فوریه سال 2019 تصویب شده است. این برنامه به شهروندان خارجی اجازه زندگی، کار و تحصیل در کشور امارات را بدون نیاز به اسپانسر اماراتی را می دهد.

سرمایه گذاران با استفاده از این برنامه می توانند از مالکیت 100% بر ملک خود استفاده کنند. اما این ویزاها در این کشور با توجه به شرایط سرمایه گذاری افراد به دو صورت اقامت 5 ساله و اقامت 10 ساله صادر می شود. از امتیازات دیگر این نوع ویزاهای دبی می توان به قابلیت تمدید خودکار آن اشاره نمود.

شرایط خرید ملک در دبی

مطابق قانون کشور امارات، افراد برای خرید ملک در دبی هیچ گونه محدودیت قانونی نداشته و آزادانه می توانند به خرید و فروش ملک در دبی بپردازند. اما توجه به نکاتی در این رابطه حائز اهمیت می باشد. هم اکنون مسئول و متولی نظارت بر فعالیت بازار املاک دبی اداره اراضی دبی (DLD) می باشد. مطابق قانون شماره 7 صادره در سال 2013 توسط حاکم عالی دبی، نقش و عملکرد اصلی اداره اراضی دبی ثبت نام، سازماندهی و ترویج سرمایه گذاری املاک در دبی می باشد.

نکته دیگر در خصوص شرایط سرمایه گذاری در بخش املاک دبی و خرید ملک در این ابرشهر اماراتی اطلاع از شرایط خرید ملک برای شهروندان خارجی است. مطابق قانون شماره 19 مصوب سال 2005 در رابطه با بخش املاک امارات، شهروندان خارجی مجاز به خرید و مالکیت ملک در شکل فقط طبقات و آپارتمان و نه زمین می باشند. پس خارجی ها در دبی می توانند از 4 سیستم زیر صاحب ملک شوند:

تملک: در دبی به شهروندان خارجی اسناد مالکیت واحدهای مسکونی به مدت 99 سال اعطاء می شود. این امر به آنها اجازه خرید و فروش و معامله آپارتمان ها و ویلاها را می دهد.

مصالحه: شهروندان خارجی می توانند با این قرارداد واحدهای مسکونی در این کشور را به مدت 50 سال تملک کنند و در صورت توافق طرفین قرارداد قابل تمدید است. پس قرارداد مصالحه به مالک اجازه بهره برداری، ساخت و ساز یا مرمت ملک را در دور خاص می دهد.

اوسوفراکت: با این قرارداد شهروندان خارجی می توانند واحدهای مسکونی را بدون تغییر کاربری به مدت 99 سال تحت تملک قرار دهند.

اجاره بلند مدت: اجاره به مدت کمتر از 25 سال مجاز است.

قیمت خرید ملک در دبی

گزارشات جدید نشانگر آن است که رشد سالیانه قیمت خرید ملک در امارات و دبی تا 6.8% کاهش یافته است در حالی که قیمت ها 14% ماه به ماه روند کاهشی نشان می دهد. اکنون میانگین قیمت مسکن در این کشور پس از کاهش 1% قیمت ها در ماه نوامبر حدود AED2.87 میلیون (درهم) معادل 760000$ (دلار) می باشد. اما اگر شما مایل به دانستن اطلاعات جزئی درباره قیمت خرید ملک در نواحی مختلف هستید، ما در نمودار زیر به بررسی قیمت های برخی نواحی مختلف شهر این کشور می پردازیم:

همانطوری که در نمودار قیمت خرید ملک در نواحی مختلف این کشور نیز مشاهده می گردد، گران ترین ناحیه دبی برای خرید ملک ناحیه الهبتور سیتی این کشور (Al Habtoor City) با قیمت هر فوت مربع آپارتمان AED1720 (درهم) و ارزانترین ناحیه این شهر نیز اینترنشنال سیتی دبی (International City) با نرخ هر فوت مربع آپارتمان حدود AED471 (درهم) می باشد.

نواحی مجاز برای خرید ملک در دبی

همانطوری که در مطالب قبلی نیز بیان شد، شهروندان خارجی از جمله ایرانیان نیز مجاز به خرید ملک در این کشور می باشند. اما اکنون سوالی که ممکن است به ذهن سرمایه گذاران ایرانی برسد این است که شهروندان خارجی مجاز به خرید ملک از کدام نواحی شهر هستند؟ مطابق قانون، در شهر دبی 9 ناحیه وجود دارد که ایرانی ها مجاز به سرمایه گذاری و خرید ملک در آنجا هستند. این نواحی نه گانه عبارتند از:

 • جزیره یاس
 • سعادیه
 • ریم
 • ماریا
 • لولو
 • ساحل الرها
 • ساع السداریه
 • الریف
 • شهر مصدار

این نواحی در حال حاضر از بازار معامله خوب و نرخ خرید و فروش مطلوبی برخوردار است و کارشناسان نیز به افراد خرید ملک در این نواحی را توصیه می کنند. اما شما هموطنان عزیز همچنین می توانید با دریافت مشاوره های تخصصی از داماک گروپ ضمن تضمین سودآوری سرمایه گذاری خود در بخش املاک این کشور همچنین خود و اعضای خانواده از مزیت اقامت در امارات و دبی برخوردار شوید.

انواع ملک در دبی با داماک ببینیم

پیرامون موضوع انواع ملک در دبی می توان گفت، افرادی که بیش از 3 سال در کشور امارات متحده عربی مانده اند، بهتر است به جای اجاره به گزینه های خرید انواع ملک در دبی توجه بیشتری داشته باشند، زیرا خرید ملک برایشان مقرون به صرفه تر است تا اجاره ملک و خانه .

چنانچه در حال حاضر در امارات زندگی می کنید، بر اساس  قوانین دبی می توانید طبق شرایط ذیل خرید ملک داشته باشید، البته نقل قول دیگری وجود دارد مبنی بر اینکه کسانی که می خواهند در دبی ملک خریداری نمایند باید حداقل 6 ماه در امارات سکونت داشته باشند که  این نظریه در حال بررسی و تحقیق می باشد.

1- ملک لیزینگی ( اجاره به شرط تملیک)

2- خرید بصورت مالکیت مطلق در یکی از 23 منطقه آزاد مانند: جنوب البرشا، بلندی ها و تل امارات ( در این منطقه تعداد زیادی خارجی سکونت دارند) ، جبل علی، جاده شیخ زاید، شهر دبی، و نخلستان جمیرا، در این مناطق آزاد خرید ملک به صورت مالکیت مطلق می باشد.

خرید لیزینگی و خرید با مالکیت مطلق از گزینه های گوناگون خرید انواع ملک در دبی می باشند.

نکات مهم قبل خرید ملک با داماک گروپ

1- دسترسی ملک و نزدیکی به مراکز بهداشتی، آموزشی، بازار، مراکز آموزشی، جاده ها و اتوبان های اصلی، بیمارستانها، مراکز تفریحی و  پارکها، مدارس، بانکها

2- مجاورت با مراکز تجاری و مالی بزرگ، معمولا این مناطق از رونق بسیار خوبی برخوردار هستند، و با رشد و توسعه این مراکز قیمت ملک نیز افزایش پیدا می کند.

3- خرید در مناطق آزاد کشور امارات مانند: ام حریر، البرشا، بلندی های امارت، جبل علی، راس الخور، نادالشیبا

4- مجاورت ملک با نمایشگاه های بین المللی و فرودگاه های بین المللی

5- پیدا کردن یک نمایندگی خرید و فروش املاک

6- راهنمایی و مشاوره با وکیل خرید املاک

7- نزدیکی ملک به مراکز کاری و شرکت های تجاری

اگر شما نیز قصد مهاجرت دارید بهتر است با مشاوران ما در شرکت سرمایه گذاری املاک داماک گروپ تماس حاصل نمایید تا شما را در این امر مهم یاری کنند.

چرا داماک گروپ؟

داماک بزرگترین و برند ترین شرکت ساختمانی در جهان است. خلاقانه فکر می کند، خانه و ویلای لاکچری بسیاری می سازد چون در درجه اول به شما به عنوان جزئی از خانواده بزرگ داماک می نگرد بعد به عنوان یک مشتری . لابد می دانید که برند های معروف جهانی ورساچی ، بوگاتی ، جاست کاوالی، تایگروود، پارامونت، ترامپ، فندی که نام آشنای تمام جهانیان هستند تنها بخشی از زیر مجموعه داماک در بخش دکوراسیون و فرنیش آپارتمان ها و ویلاهای داماک میباشد. توضیح بیشتر در مورد داماک فقط حرف و حدیث است پس از شما دعوت می کنیم بر اساس هر بودجه و سلیقه ای که دارید از آپارتمان ها و ویلاهای و دفاتر کار همین سایت در هر موقعیت محلی دلخواه انتخاب کنید

چرا داماک گروپ در دبی فعالیت دارد ؟

رای تمام جهانیان به وضوح روشن است که امارات متحده عربی علل خصوص دبی به دلیل دارا بودن بالاترین درجه رفاه شهروندی ، امنیت سرمایه گذاری و درآمد بالا در تمام سطوح شغلی و امکانات بسیار مدرن و بی شمار ، روز به روز بیش از گذشته مورد توجه عام و خاص از اقشار مختلف تمام اقوام و ملیت ها است. دبی که اکنون تک ستاره درخشان کره زمین از هر لحاظ و به قولی شهر گینس یعنی شهر برترین ها و بهترین های جهان لقب گرفته است خوشبختانه به کشور ایران نزدیک و شرایط زیست محیطی و فضای شاد و پر رونق اقتصادی و رو به رشد سریع آن برای تمام ایرانیان عزیز، بازاری و تحصیل کرده، پزشک و مهندس، هنرمند و ورزشکار، دانش آموز و دانشجو، کارمند و خانه و دار و همه و همه در هر سنی جذابیت خاص خود را دارد. نزدیکی دبی به ایران مزید بر علت است تا ایرانیان عزیز بتوانند مانند بیش از دویست ملیت خارجی ساکن دبی، زندگی دلخواه خود را آنطور که انتظار دارند امروز به دست آورند و ارتباط جهانی و رشد تک تک افراد خانواده را آنطور که آرزو داشتند همین امروز محقق کنند. اماراتی ها، مردمانی متمدن با فرهنگ مهربان و خوش اخلاق و دارای بالاترین پتانسیل ممکن برای همکاری در تجارت و رشد اقتصادی هستند. پس واضح است که وقت طلاست و همه ما فقط یکبار زندگی می کنیم پس وقتی امکان بهره مندی از چنین فضای متعالی برای خانواده فراهم است، تعلل و تاخیر در تصمیم و اقدام، چیزی جز ظلم به آینده خود و عزیزانمان نیست. وقتی پروردگار متعال چنین لطفی را در حقمان مبذول داشته تا توان اجرای چنین حرکت رو به رشد را داشته باشیم پس درنگ جایز نیست. قطع به یقین برای بدست آوردن اقامت خانوادگی این خط طلایی از کره زمین، ملزم به سرمایه گذاری در ملک هستیم پس چه بهتر، انتخابی داشته باشیم که از هر لحاظ بهترین و در خور شان و شخصیت خود و خانواده و مایه سر افرازی و افتخار اطرافیان باشد. بنابراین فقط یک انتخاب داریم، داماک.

اقامت شما و خانوادتان را در عرض 40 دقیقه  با خرید ملک از شرکت داماک بخواهید مهاجرت رویایی در عین حال واقعی داشته باشید . داماک damac  در نظر دارد با وام هایی با بهره بسیار کم اندک خانه ای لوکس و لاکچری و فول فرنیش آماده تحویل  در اختیار مردم قرار دهد .

مزایای وام مسکن شرکت داماک

 • سریع ، آسان، رایگان و بدون دردسر
 • از هر مرحله از راه پشتیبانی کنید
 • پیشنهادات ویژه و شرایط ترجیحی
 • مصوبات 72 ساعته
 • حداقل کاغذ
 • خرید مستقیم
 • برنامه های پرداخت ویژه
 • انتشار سهام – بر اساس دارایی موجود خود را باز کنید و آن را باز کنید و آن را گسترش دهید.

خدمات داماک گروپ damacgroup.org

 • مالیات = صفر
 • آماده اقامت خانوادگی
 • زمینتان به ما تحویل دهید
 • فرنیش می کنیم
 • باغ واستخر می زنیم
 • دکوراسیون لوکس و لاکچری

دفتر مرکزی داماک در پارک تاورز در بزینس بی منتظر شما سروران خواهد بود

به منظور مشاهده تصاویر بیشتر و کامل تر از این پروژه و تمام پروژه های دیگر داماک از وبسایت فارسی زبان داماک به آدرس

www.damacgroup.org

مراجعه کنید

**** با اعتماد به گروه داماک آرامش و امنیت را به خانه هایتان بیاورید ****

مطالب مشابه