مقالات / مهاجرت به امارات و دریافت اقامت امارات

مهاجرت به امارات و دریافت اقامت امارات

بسیاری از افراد بدلیل شرایط ایده آل زندگی، کشور امارات را برای مهاجرت انتخاب می کنند. همه ساله از سراسر دنیا از جمله ایران به این کشور مهاجرت می کنند.

شهرهای مهاجرپذیر امارات متحده عربی

شهر دبی گزینه مناسب و عالی برای مهاجرت و زندگی است و مقصد بسیاری از مهاجران می باشد. این شهر شرایط مطلوبی را از نظر اقتصادی دارد و دومین شهر بزرگ امارات است.
شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین سایر شهرهای امارات می باشند و ابوظبی پایتخت این کشور است.

بررسی شرایط اقامت امارات

امارات  یکی از ثروتمندترین کشورهای پادشاهی در جنوب غربی قاره آسیا است که صاحب بزرگترین ذخایر نفتی جهان نیز است.  

امارات باتوجه به این پیشرفت ها توانسته است مهاجران و سرمایه گذاران زیادی را از دیگر کشورها جذب نماید.
با وجود رفتارعادلانه ومناسب با کارگران و افراد خارجی و درآمد بالا و قابل ملاحظه، مهاجران نمیتوانند اقامت دائم این کشور را بسادگی بگیرند، مگر با خرید ملک و سرمایه گذاری بدست آورند.

داماک مورد اعتماد ترین و بزرگ ترین توسعه دهنده املاک در خاورمیانه است که بهترین و لوکس ترین خانه را در دبی و سایر نقاط دنیا ارائه می دهند.

دریافت اقامت امارات ازطریق کار

به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری در کشور امارات این کشور به مقصد مناسبی برای افراد جویای کار تبدیل شده است. جالب است بدانید نرخ بیکاری در کشور امارات 7/1 درصد می باشد.

برای مهاجرت کاری به امارات، در ابتدا فرد باید توانایی و تخصص خود را ارزیابی کند، سپس شرایط کشور امارات برای جذب مهاجر از جمله میزان تصیلات، شرایط کار وکاریابی را مورد بررسی قرار دهد.

به طور کلی مواردی که برای مهاجرت کاری به کشور امارات باید درنظر داشته باشید اوضاع جسمی، تحصیلات، مهارت و سابقه کاریتان خواهد بود. البته این ها همه در حالی است که فرد متقاضی از طرف یک شرکت و یا کارفرمای اماراتی پیشنهاد کاری داشته باشد.

طبق قوانینی که در کشور امارات وجود دارد کارفرما درصورتی می تواند نیروی کار خارجی بگیرد که نیروی داخلی توانایی انجام آن کار را نداشته باشد که در این صورت کارفرما بصورت کتبی از نیروی خارجی درخواست همکاری می کند و کارگر خارجی می تواند با توجه به درخواست، از اداره ی کار در امارات مجوز بگیرد.

مجوز کار در امارات معمولا در ابتدا 2 ماهه صادر می شود. مراحل استخدام و هزینه های مربوط به اخذ مجوز کار در امارات به عهده کار فرما است و دیگر کارها مانند معاینات پزشکی، تکمیل مدارک، کارت شناسایی متقاضی برعهده کارجو می باشد.

دریافت اقامت امارات از طریق تحصیل

یکی از با ارزش ترین و مهم ترین اولویت های امارات آموزش است، که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار است.
امارات دارای دو طیف از دانشگاه های دولتی و خصوصی است که دانشجویان اماراتی در دانشگاه های معمولی و دانشجویان خارجی در دانشگاه های خصوصی و بین والمللی آموزش می بینند. دانشجویان خارجی از طریق تحصیل در امارات، اقامت تحصیلی و ویزای تحصیلی امارات را بدست می آورند که معمولا برای دوره های کوتاه مدت مثلا 12 ماه صادر می شود.

  از جمله دانشگاه های شناخته شده امارات می توان به دانشگاه عجمان، دانشگاه ابوظبی، دانشگاه آمریکایی شارجه و دانشگاه ابوظبی- دبی  اشاره کرد.

نه تنها هزینه تحصیل در امارات در مقایسه با کشورهای اروپایی و کانادا پایین تر نیست، بلکه سالانه حداقل حدود 12 هزار دلار هزینه تحصیل در امارات می باشد.

پس از اتمام دوره تحصیل، دانشجویان می توانند درصورت استخدام کاری و یا سرمایه گذاری اقامت خود را تمدید کنند در غیر این صورت اقامت قابل تمدید نیست و باید به کشور خود باز گردند.

دریافت اقامت امارات ازطریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری درامارات متحده عربی به دلیل داشتن اقتصاد پیشرفته و موقعیت جغرافیایی فرصت عالی برای سرمایه گذاران می باشد.

زیر ساخت های پیشرفته، منابع طبیعی فراوان مانند نفت و گاز، ارتباط و فناوری قوی از دلایلی است که به کسب و کار امارات رونق بخشیده است.

فعالیت های اقتصادی در امارات متحده به سه نوع اصلی بازرگانی، حرفه ای و صنعتی تقسیم می شود. ویزای سرمایه گذاری امارات 5 ساله است که البته نا محدود قابل تمدید است که علاوه بر خرید ملک، با ثبت شرکت نیز براحتی قابل دسترس است .

شرکتی که شما تاسیس می کنید نوع فعالیت شمارا تعیین میکند. که این شرکت می تواند شرکتی با مسئولیت محدود، شرکتی با مسئولیت نا محدود، شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت بازرگانی مدنی، شعبه یک شرکت خارجی یا شعبه شرکت منطقه آزاد باشد.

سرمایه اولیه لازم برای شرکت های سهامی خاص نباید کمتر از 5.000.000 درهم امارات باشد و برای شرکت های سهامی عام نیز نباید کمتر از 30.000.000 درهم امارات باشد، اما برای سایر شرکت های امارات متحده محدودیتی برای سرمایه مشخص نشده است.

درمورد شرکت های منطقه آزاد، سرمایه اولیه آن بستگی به منطقه دارد. درهرصورت شما می توانید با سرمایه گذاری در کشور امارات مجوز اقامت به صورت موقت را دریافت نمایید و بدون محدودیت (در شرایط خاص) آن را تمدید کنید.

دریافت اقامت امارات از طریق ازدواج

 درباره ی دریافت اقامت امارات از طریق ازدواج باید گفت، زن خارجی می تواند با مرد اماراتی ازدواج کند و در صورتیکه سه سال با یکدیگر زندگی کنند و صحت ازدواج آن ها ثابت شود، خانم به شرط ترک تابعیت قبلی خود، می تواند اقامت دائم امارات یا بهتر است بگوییم شهروندی امارات را دریافت کند. دریافت شهروندی دائم امارات از روش های دیگر تنها در صورتی امکان پذیر است که فرد حداقل 30 سال در این کشور اقامت داشته باشد.

دریافت اقامت امارات از طریق تولد

تابعیت امارات به کودک در سه صورت داده می شود:

1هویت .پدرو مادر کودک مشخص نباشند.

2.کودک پدر یا مادر اماراتی داشته باشد.

اقامت امارات از طریق خرید ملک

خرید ملک در دبی بهترین راه اخذ اقامت دائم امارات با تمدید نا محدود است. تنها محدودیت اخذ اقامت امارات از طریق خرید ملک، حداقل قیمت ملک که حدود 1 میلیون درهم است می باشد.

تسهیلات منحصر به فردی نیز در این رابطه در نظر گرفته شده است که برای مثال میتوان از فروش قسطی ملک در دبی و وام مسکن با بهره کم یا بدون بهره در دبی نام برد.

براسان قانون تصویب شده، امارات متحده عربی ورود اتباع 13 کشور را به خاکش ممنوع کرد . این کشور ها که عمدتا اسلامی هستند عبارتند از: ایران، افغانستان، لیبی، یمن، الجزیره، کنیا ، عراق، پاکستان، ترکیه، سومالی، تونس، سوریه و لبنان.

دارندگان ویزای امارات به راحتی می توانند به امارات سفر کنند اما نمی توانند برای اخذ ویزای جدید اقدام کنند. مهاجران فقط درصورتی می توانند ویزای امارات را دریافت کنند که ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک داشته باشند.

هزینه های زندگی در امارات

شهرهای بزرگ امارات مانند: شارجه، ابوظبی و دبی جزو شهرهای گران و باهزینه بالا هستند. به گونه ای که هر فرد برای هزینه زندگی در کشور امارات باید حدود 4000 درهم درآمد داشته باشد و هرچه تعداد اعضای خانواده بیشتر باشد این مبلغ نیز افزایش می یابد، که البته هزینه های زندگی بیشتر بستگی به نوع زندگی افراد دارد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه