مقالات / شرایط مهاجرت به امارات

شرایط مهاجرت به امارات

اقامت امارات، شرایط مهاجرت به امارات و  قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت امارات متحده عربی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد.

آسان ترین راه مهاجرت به امارات کدام است؟ چگونه می توان برای اخذ اقامت امارات اقدام کرد؟ آیا اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟ آیا با ویزای کار امارات می توان اقامت امارات را به دست آورد؟ این ها تنها بخش کوچکی از سوالاتی است که از کارشناسان داماک پرسیده می شود، از این رو بر آن شدیم تا در یک مقاله جامع همه ابعاد و قوانین اخذ اقامت امارات را بررسی کنیم. هم چنین می توانید با تماس با کارشناسان ما در داماک از مشاوره تلفنی رایگان در خصوص اقامت دبی بهره مند شوید.

امارت یکی از ثروتمندترین کشورهای پادشاهی در جنوب غربی قاره آسیا است. کشور امارات با جمعیتی حدود ۸/۱۰۶/۰۰۰ نفر و مساحت ۸۳/۶۰۰ کیلومتر مربع یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد. در سال های اخیر تغییرات عمده ای در زندگی اجتماعی و فرهنگی مردم این کشور به وجود آمده است و همین امر باعث جذب مهاجرینی که جویای کار و یا سرمایه گذاری هستند به امارات شده است. با اینکه سیاست های امارات برای جذب سرمایه گذار در سال های اخیر بسیار بهبود یافته است و با کارگران خارجی به خوبی و عادلانه رفتار می شود و این اشخاص در طی مدت زمان کار و اقامت در امارات درآمد قابل ملاحظه ای دارند اما مهاجران هرگز نمی توانند بخشی از جمعیت بومی و دایمی امارات شوند. این نکته ای است که قبل از مهاجرت به امارات باید بدان توجه داشت چرا که شما می توانید با سرمایه گذاری و کار در کشورهای درجه یک اروپایی اقامت و در نهایت تابعیت داشته باشید. در ادامه، راه های اخذ اقامت امارات و خرید ملک برای شما همراهان همیشگی داماک به تفصیل بیان می شود.

اگر بخواهیم در منطقه خاورمیانه از کشوری یاد کنیم که در سال های اخیر به شکوفایی اقتصادی رسیده است کشور جذاب امارات و در راس آن شهر دبی و ابوظبی را می توان نام برد. اشخاصی که ملک و مستغلات در کشور امارات و به خصوص در شهر دبی خریداری می نمایند در واقع به نوعی سرمایه گذاری انجام داده اند. به ویژه به رشد اقتصادی امارات نیز کمک می کنند. ( البته این قاعده فقط به کشور امارات و شهر دبی اختصاص ندارد و شامل سرمایه گذاری در تمام نقاط دنیا می شود). نکته ای که حائز اهمیت است این است که متقاضی خرید ملک می بایست به این نکته توجه داشته باشد که کشور مورد نظر شرایط اقتصادی مناسبی را دارا باشد. در کشور هایی که رشد اقتصادی سیر صعودی دارد می تواند برای سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد. از مهمترین فواید خرید ملک در شهر دبی این است که اقتصاد دبی و کشور امارات در حال پیشرفت است که این امر می تواند امتیاز مثبتی جهت سرمایه گذاری در امارات باشد. 

دولت دبی، در جهت رونق بخشیدن به فعالیت اقتصادی و تجاری، شرایطی را ایجاد نموده است که تا اتباع کشورهای دیگر بتوانند با خرید ملک در دبی، سرمایه گذاری کنند. دولت دبی برای اشخاصی که مالک حقیقی املاک باشند شرایط اخذ ویزا را برای مالک و همراهان وی، تسهیل نموده است.

معایب خرید ملک در دبی

به عقیده فعالان اقتصادی و کارشناسان بازار ملک، دریافت اقامت دائم امارات یا تابعیت امارات و سود بالای سرمایه‌گذاری امارات موجب تمایل اتباع ایرانی به سرمایه گذری از طریق خرید ملک در دبی شده است. منتها واقعیت امری که حقوقدانان و وکلای مهاجرتی تایید می نمایند موضوع خرید املاک و مستغلات در دبی منجر به دریافت کارت اقامت برای ایرانیان یا اتباع خارجی نخواهد شد و به هیچ عنوان طبق قوانین شهروندی امارات این موضوع صحت ندارد. بنابراین متقاضی خرید ملک در دبی باید توجه داشته باشد که نه تنها نمی تواند تابعیت امارات را اخذ نماید بلکه  حتی امکان دریافت اقامت دائم را نیز نخواهد داشت ضمن اینکه در حال حاضر هرچند به اتباع بیگانه با خرید ملک مالکیت داده می شود اما تبعه خارجی باید برای خرید ملک قیمت دو یا سه برابر نسبت به قیمت واقعی پرداخت نماید. اخذ اقامت دبی با خرید ملک، در گذشته یکی از بهترین راه های مهاجرت به دبی قلمداد می شد.

ویژگی های خاص ویزای اقامت امارات:

ویزای اقامت امارات به صورت 3 ساله بوده و پس از منقضی شدن می توان آن را به دفعات نامحدود، تمدید نمود. افراد مهاجر می توانند با گرفتن ویزای اقامت امارات، به صورت دائمی در این کشور زندگی کرده و برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال نیز، اقامت بگیرند. کسانی که موفق به دریافت اقامت امارات می شوند، یک کارت شناسایی برای فرد صادر می گردد. این کارت به منزله پاسپورت (قابل استفاده در امارات) نیز بوده و در سراسر امارات دارای اعتبار است. برای این که اعتبار ویزای اقامت امارات حفظ گردد، شخص خارجی بایستی هر 6 ماه یک بار، به این کشور سفر کرده و وارد خاک امارات شود. در غیر این صورت ویزای فرد خارجی مسدود گردیده و در صورت رفع مسدودی بایستی هزینه جداگانه ای پرداخت شود.

شرایط اقامت در دبی با ثبت شرکت و سرمایه‌ گذاری

ثبت شرکت و سرمایه گذاری در امارات از دیگر روش های دریافت اقامت در این کشور به شمار می رود. شرایط اقامت در دبی به گونه ای است که از این طریق به راحتی می توان در دبی اقامت نمود. دلایلی از قبیل اقتصاد پویا، پایین بودن نرخ مالیات در امارات و همچنین موقعیت استراتژیک جغرافیایی این کشور و شهرهایی مانند دبی و ابوظبی، می تواند زمینه ساز مهاجرت افراد خارجی به این کشور از طریق سرمایه گذاری گردد. تسهیلات بی شمار و گسترده ای برای سرمایه گذاران خارجی در امارات در نظر گرفته شده است.

دریافت اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری و کار در امارات از جمله گزینه های موفق مهاجرت به این کشور است. دریافت اقامت امارات صرفا چند هفته طول خواهد کشید و هزینه های پایینی را در بر دارد. فعالیت در شرکت تاسیس شده در امارات می تواند به صورت واقعی یا سوری باشد. اما می توان از پرداخت مالیات معاف شد.

مراحل اخذ ویزای کسب‌ و کار در دبی

برای به دست آوردن ویزای کسب و کار به منظور ثبت شرکت در امارات، مراحل و شرایطی لازم است. مراحل و فرآیند دریافت ویزا به شرح زیر می باشد:

مرحله اول: ارائه کپی پاسپورت دارای اعتبار و سایر اسناد مورد نیاز توسط متقاضی

مرحله دوم: ارائه صورت حساب بانکی شخص متقاضی

مرحله سوم: ارائه مدارک مربوط به محل سکونت متقاضی

مرحله چهارم: اخذ گواهینامه ثبت شرکت مورد نظر ظرف مدت چند روز

مرحله پنجم: به دست آوردن مجوز اقامت در امارات متحده عربی

اقامت امارات از طریق قرارداد کاری

شرایط اقامت در دبی از طریق انعقاد قرارداد کاری نیز امکان پذیر است، چراکه شرایط و بازار کار در امارات در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد. به طوری که طبق گزارش های به دست آمده، نرخ بیکاری در این کشور تقریبا 1.72 % می باشد که نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار پایین است. افرادی که تمایل به کار در امارات دارند، بایستی از لحاظ مدرک تحصیلی، توانایی جسمی، شرایط سنی، سطح دانش زبان انگلیسی و عربی و… واجد شرایط باشند.

در واقع برای کار در امارات شرایط خاصی حاکم است. قدم اول برای مهاجرت کاری به این کشور، دریافت ویزای کار یا اشتغال امارات می باشد. بدون اخذ ویزا امکان مهاجرت کاری به دبی وجود ندارد. لازم است بدانید کلیه مراحل مربوط به اخذ ویزا بایستی از سوی کارفرمای اماراتی صورت گیرد. مدت زمانی که طول خواهد کشید تا ویزای کاری فرد متقاضی صادر گردد، تقریبا بین 2 الی 3 هفته می باشد.

اقامت امارات از طریق خرید ملک مسکونی

از دیگر راه هایی که شرایط اقامت در دبی را آسان می سازد، خرید ملک مسکونی در کشور امارات است. مشروط بر این که ملک خریداری شده توسط متقاضی، به ارزش حداقل 1.000.000 AED (درهم امارات) باشد. ویزایی که از این طریق برای متقاضی صادر می گردد به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت. اما گفتنی است فردی که این روش از مهاجرت را انتخاب می نماید، به مدت 2 سال، اجازه کار یا فعالیت شغلی در امارات را نخواهد داشت. پس از گذشت 2 سال و انقضای ویزا، می تواند جهت اخذ اقامت دائم اقدامات لازم را به عمل آورده و سپس به تجارت و کسب و کار بپردازد.

مطالب مشابه:

 پاسپورت      دریافت ویزای دبی    قوانین ویزای امارات     damac 

انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط  بدون بهره با داماک

ساخت ویلا در دبی طبق سلیقه شما

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه