مقالات / مهاجرت کاری به دبی و اخذ اقامت دبی

مهاجرت کاری به دبی و اخذ اقامت دبی

یکی از روش های مهاجرت به دبی، مهاجرت کاری است که قوانین و شرایط خاص خود را دارد. اقتصاد دبی از تجارت کالا و صادرات نفت تحول یافته و اکنون در خدمات مالی، ساخت و ساز، املاک و مستغلات و گردشگری فعالیت موفقی دارد.

این تنوع همراه با موقعیت استراتژیک دبی ، زیر ساخت هایی با سطح بالا و فلسفه سهولت کسب و کار آن را به مقصد اصلی بسیاری از شرکت های چند ملیتی و کارکنان بین المللی تبدیل کرده است.

مهاجران خارجی برای ورد به بازار کار دبی نیاز به دعوت نامه شغلی صادر شده از کارفرمای معتبر و ویزای کار دبی دارند.

قانون 8 فدرال، سال 1980 میلادی با عنوان قانون کار شناخته می شود که بر حقوق کارکنان خصوصی حاکم است. قانون کار، طیف گسترده ای از امور مربوط به مشاغل را در بر میگیرد. تمامی کارکنان باید در طول روز به مدت 7 ساعت (48 ساعت در طول هفته) مشغول به کار باشند، دقت داشته باشید که ساعت کاری در برخی از مشاغل مثل کار در هتل ها و کافه ها ممکن است  9 ساعت در طول روز افزایش یابد.

در سال اول کاری، که فرد به عنوان کارآموز فعالیت می کند از 21 روز مرخصی و در سال های بعدی از 30 روز مرخصی بهره مند می شود. در صورتی که فرد بیشتر از ساعات تعیین شده کار کند اضافه حقوق دریافت می کند که برابر با دستمزد ساعت کاری عادی به علاوه 25% از این حقوق می شود.

دستمزد مشاغل در دبی

برای متقاضیانی که قصد مهاجرت  کاری به شهر دبی را دارند، اطلاع از میزان حقوق و دستمزد ماهانه مشاغل مختلف ضروری است. حقوق و دستمزد پرداختی در شغل ها و تخصص های موجود در بازار کار دبی به صورت متغیر پرداخت می شود، اما میانگین حقوق در این شهر ماهانه 15300 AED (درهم امارات) است که این مبلغ با توجه به مهارت فرد وسوابق کاری وی افزایش می یابد.

ویزای کار دبی

 دریافت ویزای کار برای متقاضیانی که قصد ورود به بازار کار شهر دبی را دارند الزامی می باشد، کسی که این ویزا را دریافت کند هم می تواند کار کند و هم اقامت داشته باشد.

ویزای کار دبی انواع مختلفی دارد که با توجه به شرایط متقاضی خارجی صادر می شود. برای دریافت ویزای کار به مدارکی مانند: گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده، مدارک شناسایی، گواهی پزشکی، دعوت نامه شغلی دریافت شده، پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار با حداقل 2 صفحه خالی، عکس 4*6، مجوز ورود به شهر دبی، تکمیل فرم مربوط به اخذ ویزای کار دبی، گواهی تمکن و بیمه سفری نیاز است.

در این چند وقت اخیر احتمالا شما هم مثل خیلی های دیگر از نوسانات ارز شوکه شده اید و وقتی که حقوق و درآمد خود را با قبل از بالا رفتن قیمت دلار و یورو و درهم مقایسه می کنید، می بینید که تفاوت چندانی نکرده است، اما قدرت خرید شما تفاوت چندان که هیچ، تفاوت سهمگینی داشته است. با اخذ ویزای کاری دبی و کار در دبی درآمد و حقوق قابل توجهی خواهید داشت.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";