مقالات / مهاجرت از استرالیا به دبی

مهاجرت از استرالیا به دبی

قصد دارید از استرالیا به دبی بروید؟

از مراحل ویزا گرفته تا یافتن محل اقامت مناسب ، مواردی وجود دارد که فرد هنگام انتقال از کشوری به کشور دیگر باید از آنها خبر داشته باشد. برای سهولت این روند ، در این مقاله لیست کاملی از کارهایی که باید هنگام انتقال از استرالیا به دبی و استقرار در شهر جدید انجام دهید را برایتان آماده کرده ایم ، با ما همراه باشید.

انواع ویزا برای انتقال از استرالیا به دبی

 برای گشت و گذار در دبی به عنوان یک جهانگرد ، می توانید هنگام ورود ،  ویزا دریافت کنید که اعتبارآن به مدت 30 روز خواهد بود. با این حال ، اگر قصد اقامت طولانی مدت در دبی را دارید ، در این مقاله  انواع ویزا برای شما توضیح داده شده است.

ویزای کار: اگر با شرکتی که در دبی ثبت شده قرارداد کار امضا کرده باشید ، ویزای کار برای شما صادر می شود.

ویزای وابسته: این نوع دیگری از ویزا است و برای کسانی صادر می شود که همسر ، والدین یا فرزندان آنها از قبل ویزای اقامت در دبی را دارند. ساکنینی که می خواهند والدین خود را حمایت مالی کنند ، باید 20 هزار درهم درآمد داشته باشند یا ماهیانه 19 هزار درهم به اضافه یک ملک 2 خوابه داشته باشند. بانوانی که ویزای اقامت امارات متحده عربی دارند نیز می توانند از خانواده خود حمایت مالی کنند ، مشروط بر اینکه ماهیانه بیش از 10 هزار درهم داشته باشند و از وزارت تابعیت و اقامت دبی (DNRD) اجازه ویژه داشته باشند.

ویزای آزاد: اگر می خواهید به عنوان پیمانکار مستقل کار کنید ، می توانید برای ویزای آزاد در دبی نیز اقدام نمایید. مناطق محبوب منطقه آزاد از جمله Dubai Media City, Dubai Internet City and Dubai Knowledge Park، ویزای آزاد را با نرخ های مختلف ارائه می دهند.

ویزای دانشجویی: این نوع ویزا منحصراً برای دانشجویانی است که مایل به تحصیل در دانشگاه های دبی هستند. دانشجویان برجسته با حداقل نمره 95٪ در امتحانات ترک تحصیل یا دانشجویان دانشگاه با معدل حداقل 3.75 واجد شرایط درخواست ویزای اقامت 5ساله در دبی هستند.

ویزای سرمایه گذاری: اگر در یک شرکت سرمایه گذاری کنید یا تجارت خود را در دبی تأسیس کنید ، می توانید ویزای سرمایه گذاری بگیرید. شرایط این ویزا به سرمایه شما بستگی دارد. سرمایه گذاران با دارایی مالی حداکثر 10 میلیون درهم واجد شرایط ویزای اقامت 10 ساله در امارات متحده عربی هستند.

ویزا ملک واملاک: این نوع ویزا منحصراً برای دارندگان املاک در دبی است. شرایط درخواست این نوع ویزا با توجه به قیمت ملک متفاوت است. بهتر است با یک مشاور املاک معتبر در دبی تماس بگیرید تا اطلاعاتی دریافت کنید که آیا سرمایه گذاری در املاک، شما را واجد شرایط این نوع ویزا می کند یا خیر؟ بر اساس سیستم جدیدی که در سال 2019 توسط دولت امارات متحده عربی اجرا شده است ، خریداران برای گرفتن ویزای اقامت 5 ساله در امارات متحده عربی ، باید سرمایه خود را در املاک کمتر از 5 هزاردرهم سرمایه گذاری کنند.

مدارک مورد نیازبرای مهاجرت

در حالی که مسئولیت اخذ ویزای شما به عهده اسپانسر شما است ، اطمینان حاصل کنید که اسناد اساسی را که برای شروع روند ویزا مورد نیاز است را ارائه خواهید داد.

 .1برای درخواست ویزای اقامت ؛ یک نسخه از گذرنامه ، عکس ها و گواهی های تحصیلی خود را که توسط سفارت امارات متحده عربی در استرالیا و وزارت امور خارجه و همکاری بین المللی (MOFAIC) تأیید شده است ، ارسال کنید.

.2اگر تحت حمایت همسرتان در دبی هستید ، سند ازدواج تایید شده خود را ارسال کنید.

.3گذرنامه ، عکس و نامه پذیرش از موسسه آموزشی مربوطه امارات متحده عربی برای درخواست ویزای دانشجویی در دبی را ارائه دهید.

.4رزومه ،عکس اخیرا گرفته شده ، گذرنامه و کپی ویزا (حداقل 8 ماه معتبر) ، نامه مرجع بانکی و NOC را از اسپانسر امارات متحده عربی خود برای درخواست مجوز مستقل در دبی ارسال کنید.

به یاد داشته باشید که قبل از ورود به دبی باید از نظر امنیتی و آزمایش پزشکی از نظر سل ، اچ آی وی ، هپاتیت B یا C تحت آزمایش قرار بگیرید.

محل اقامت در دبی

دبی دارای اقامتگاه های متنوعی برای انتخاب است. از آپارتمان های مقرون به صرفه در International City و Deira گرفته تا خانه های مجلل در Palm Jumeirah و The Springs  گزینه ها هرگز به پایان نمی رسند. هنگام انتخاب محل اقامت ، در دسترس بودن امکانات مناسب برای زندگی می تواند به شما در اقامت راحت در دبی کمک کند.

زندگی در دبی

زندگی در دبی فقط یافتن محل اقامت مناسب نیست. شامل موارد دیگری است که نیازهای روزمره شما را تأمین می کند و به شما کمک می کند ازسبک زندگی راحت در شهر لذت ببرید.

مدارس و دانشگاه ها

دبی مدارس زیادی دارد که براساس برنامه های درسی مختلف ، آموزش کاملی را ارائه می دهند. برای اطمینان از اینکه فرزندان شما از تحصیلات با کیفیت بالایی برخوردار هستند می توانید روی مدارس عالی دبی حساب کنید. زبان عربی در اکثر مدارس یک درس اجباری است. با این حال ، کمک به دانشجویان نیز ارائه می شود. هنگام انتخاب مدرسه برای فرزند خود ، تحقیق خود را انجام دهید. به وب سایت های مدارس مختلف مراجعه کنید ، بروشورهای آنها را بارگیری کنید ، نظرات مربوط به آنها را در انجمن های مختلف بخوانید و سپس یکی از مواردی را که فکر می کنید برای کودک شما مناسب است ، انتخاب کنید.

برای کودکان نوپا ، تعدادی دبستان و مهد کودک در دبی وجود دارد که ذهن های فعال را پرورش می دهند. برخی از بهترین مهد کودک هایی که در آن فرزندان شما می توانند پایه تحصیلی خود را تقویت کنند در دبی وجود دارد.

دانشجویان مقطع کارشناسی که برای ویزای دانشجویی در دبی آمده اند خوش شانس هستند زیرا چندین دانشگاه استرالیا در دبی برای تأمین نیازهای یادگیری آنها وجود دارد.

سبک زندگی و سرگرمی ها

دبی یک شهر بسیار جالب است ، بنابراین می توانید فعالیت های متنوعی را تجربه کنید ، از خیابان های شلوغ شهری گرفته تا سواحل آرام و مراکز خرید لوکس دبی

Green Planet با پرندگان و حیوانات بومی استرالیا قطعاً مکانی است که می توانید گرمای سرزمین مادری خود را تجربه کنید. جدیدترین جاذبه در Green Planet – The Walkabout استرالیا  فرصتی را برای شما فراهم می کند تا از نزدیک با گونه های جانوری جذاب از Down Under آشنا شوید.

چندین رستوران و کافه در دبی وجود دارد که بسته های غذا و نوشیدنی را در روز ملی استرالیا ارائه می دهند ، بنابراین شما می توانید در خانه جدید خود نیز به جشن های روز ملی بپردازید!

با داشتن محیطی مشابه و فرصتی برای کشف ترکیبی از هنرها و فرهنگ مانند خانه اپرای سیدنی ، اپرای دبی یک مقصد محبوب برای Aussies در دبی است.

نتیجه گیری

از آنجا که به دبی نقل مکان می کنید ، برای شما مهم است که از اخلاق فرهنگی و مذهبی کشورامارات متحده عربی مطلع شوید تا در شهر جدید سازگاری خوبی داشته باشید.

.امارات متحده عربی یک کشور مسلمان است بنابراین شما باید پوشش مناسبی داشته باشید. یک کد لباس خاص در دبی وجود دارد که خلاصه ای از موارد و نبایدهای نحوه لباس مناسب در امارات را بیان می کند.

سخن نهایی:

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه