مقالات / چگونگی مدارس امارات

چگونگی مدارس امارات

کشور امارات متحده عربی، در جنوب غربی آسیا قرار گرفته است. سیستم آموزش این کشور جوان است و در پنجاه سال گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است. هم اکنون ساختار آموزشی این کشور بسیار شبیه به آمریکا بوده و تحصیل در مدارس امارات 12 سال به طول می انجامد. به راحتی می توان گفت که تحصیل در مدارس امارات و دبی یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی است که قصد تحصیل در خاورمیانه را دارند. مدارس و کالج های دولتی و خصوصی در امارات و دبی مشغول به فعالیت هستند که هر یک از آنها برای پذیرش افراد، شرایط خاصی را در نظر گرفته اند. به طور مثال: برای تحصیل در کالج های خصوصی در امارات و دبی دانش آموزان باید مهارت خود در زبان انگلیسی را با آیلتس 5/5 ثابت کنند.

آموزش در امارات

در کشور امارات، آموزش برای کلیه کودکان اماراتی و خارجی 5 سال به بالا اجباری است. در ضمن تحصیل ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی برای کلیه محصلان اماراتی تا سن 18 سالگی رایگان است . در امارات، مدارس بین المللی زیادی وجود دارد که نیاز آموزشی دانش آموزان داخلی و بین المللی را رفع می کنند. این مدارس معمولا مدارک مختلفی را مثل : گواهی تحصیلات متوسطه هندی (ICSE)، برنامه های A-Level، گواهی عمومی تحصیلات متوسطه انگلیسی (GCSE) و نیز مدرک دیپلم بین المللی (IB) به دانش آموزان ارائه می کنند.

آشنایی با زبان مدارس امارات

مدارس خصوصی در این کشور بیشتر به زبان انگلیسی و سایر زبان ها تدریس می کنند. 540 مدرسه خصوصی در این کشور وجود دارد که هر کدام طبق برنامه کشورهای امارات، هند، آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، کانادا، روسیه، فیلیپین، پاکستان، ایران اداره می شوند. مدرسه فارسی زبان در دبی و مدرسه آمریکایی دبی از جمله مدارس خصوصی در این کشور می باشند. آموزش عالی در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. ابتدای سال تحصیل در مدارس امارات ماه سپتامبر می باشد که تا ماه ژوئن ادامه دارد. در مدارس دولتی سال تحصیلی به سه ترم، که شامل: 180 روز آموزش می باشد، تقسیم شده است.

بورسیه امارات

بسیاری از افراد تمایل دارند هم ادامه تحصیل داده و هم این تحصیل برایشان رایگان یا با حداقل هزینه تمام شود. در امارات انواع بورسیه های تحصیلی وجود دارد و حتی بسیاری از دانشگاه های بین المللی که در امارات شعبه دارند، برای دانشجویان خود بورسیه هایی را در نظر می گیرند. علاوه بر بورس تحصیلی امکان دریافت وام دانشجویی هم در امارات وجود دارد.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه