مقالات / چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم؟

چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم؟

در این مقاله می خواهیم بدانیم که چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم؟

اطلاع از استانداردهای سرمایه گذاری موثر قبل از مهاجرت به شهر دبی باید توسط متقاضیان مورد بررسی قرار گیرد زیرا در روند سرمایه گذاری آنها می‌تواند نقش بسزایی را ایفا نماید.

از جمله استانداردهای سرمایه‌گذاری در دبی می‌توان به نرخ مصادره اموال یا Expropriation risk اشاره نمود نرخ مصادره اموال هر کشور نشان دهنده خطر سلب مالکیت افراد نسبت به سرمایه خود که برای سرمایه‌گذاری امن باید مورد بررسی واقع شود. این استاندارد در بازه یک تا هفت قرار دارد که هرچه این عدد به ۷ نزدیک‌ تر باشد نشان دهنده خطر بیشتر و هر چه به عدد یک نزدیک ‌تر باشد نشان دهنده ریسک کمتر است.

شاخص بعدی که لازم است قبل از سرمایه گذاری در دبی به آن توجه فرمایید کنترل فساد است. کنترل فساد هر کشوری نشان‌ دهنده کنترل و نظارت دولت به سازمان ها و نهادهای مرتبط و غیرمرتبط است. شاخص های تاثیرگذار متعددی وجود دارد که بر روی سرمایه‌گذاری از طرق مختلف در هر کشوری تاثیر دارد. از جمله این شاخص ها برای سرمایه‌گذاری در دبی که واجب است مورد بررسی قرار گیرد میزان مالیات ، تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری است که به توضیح آن پرداخته‌ایم.

مالیات بر درآمد شخصی در دبی برابر با صفر است و از افراد در این باره هیچ مالیاتی دریافت نمی شود، اما مالیات بر درآمد شرکت در این شهر از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ ثابت و برابر با ۵۵ درصد می باشد که شایسته است متقاضیان سرمایه گذاری در دبی  به خصوص افرادی که مایل به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت می باشند به طور کامل آن را تحلیل نمایند.

چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم  و خرید ملک انجام دهیم؟

در این بخش می خواهیم بدانیم که چگونه در دبی سرمایه گذاری کنیم  و خرید ملک انجام دهیم؟

یکی از راه های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک می باشد. خرید ملک در این شهر برای متقاضیان بین‌المللی امکان پذیر است، اما هزینه این سرمایه ‌گذاری کمی بالا است و ممکن است مانند هر نوع سرمایه گذاری دیگر مشکلات و خطرات خود را داشته باشد. حداقل مبلغ که می توان برای سرمایه گذاری به عنوان یک فرد خارجی در این شهر از طریق خرید ملک وارد شود، یک میلیون درهم می باشد.

از خطرات موجود در این راه می‌ توان به خریداری ملک به قیمت غیر واقعی و بالاتر از حد آن اشاره نمود که افراد در صورت این که آگاهی کامل در خصوص ملک و قیمت آن در این شهر نداشته باشند ممکن است به آن دچار شوند.

متقاضیان پس از خرید ملک در این شهر و در صورت تمکن مالی، می‌توانند برای خود و اعضای خانواده خود ویزای دبی را اخذ نمایند. ویزای دبی برای سرمایه‌گذاران و اعضای خانواده وی به صورت دو ساله می باشد و پس از آن در صورتی که فرد متقاضی ملک را نفروخته باشد مجدداً قابل تمدید می‌باشد.

سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری در دبی از طریق ثبت شرکت می باشد. شرکت های مختلفی در این شهر وجود دارد که از جمله آن می‌توان به شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت مشارکتی و غیره اشاره نمود. این شرکت می‌تواند در دبی و یا در منطقه آزاد تاسیس شود. که اگر فردی قصد تاسیس شرکت در منطقه آزاد دبی را داشت مجوز آن به طور مستقیم از اداره مهاجرت دبی صادر می شود.

برای ثبت شرکت در این شهردر ابتدا نیازمند مجوز می باشید که این مجوز می تواند در ۳ حوزه مختلف مانند مجوز تجاری، صنعتی و یا حرفه ای صادر گردد، که این مجوز بسته به نوع کار و فعالیت شرکت متفاوت است. یکی از شروط ثبت شرکت در این شهر، این است که باید بخشی از امتیازات و سرمایه شرکت تازه تاسیس به نام اتباع دبی باشد، اما این موضوع از موارد های استثنایی برخوردار می باشد.

برای مثال فردی که در منطقه آزاد ثبت شرکت کند می‌تواند مالک کامل این شرکت باشد. حداقل مبلغ لازم برای ثبت شرکت در دبی یک میلیون درهم اعلام شده است. شایان ذکر است ارائه بیزینس پلن برای ثبت شرکت از الزامات می باشد .افرادی که موفق به ثبت شرکت در دبی شوند و شرکت آنها دارای اعتبار باشد می توانند برای خود و اعضای خانواده خود اقامت ۳ ساله را اخذ نمایند.

مطالب مشابه:

راهنمای سرمایه گذاری و خرید ملک        شرایط سرمایه گذاری در دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه