مقالات / نحوه ی دریافت وام املاک دبی

نحوه ی دریافت وام املاک دبی

نحوه ی دریافت وام املاک دبی به طریق گوناگون می باشد که داماک damac در این مقاله به تفسیر آن می پردازد.

شهر دبی امکانات زیادی از جمله وام خرید خودرو، مسکن یا وام‌های شخصی به مشتریانش ارائه می دهد.

 وام شخصی :

وام‌های املاک دبی به صورت شخصی به عنوان وام‌های ناامن هم شناخته می شوند، چون نیازی به وثیقه برای تأیید وام ندارند. ممکن است بانک از شما بخواهد که حقوقتان را به حساب منتقل کنید. همچنین باید ببینید که شرکت شما در لیست شرکت‌های مجاز برای بانک قرار دارد یا خیر. برخی بانک‌ها وام‌ های شخصی را به کارفرمایان شرکت‌های مجاز می دهند.

وام مسکن:

کسانی که قصد خرید یک ملک در دبی را دارند، وام مسکن حدود 75-80 درصد از قیمت آن را پوشش می دهد و بقیه آن را باید فرد متقاضی پرداخت کند. برای گرفتن وام مسکن به فرآیندهای بیشتری نیاز است و همچنین باید قبل از آن چندین تأییدیه و بیمه از قبل تهیه کنید. اگر همسرتان شاغل است، پیشنهاد می شود همه پس اندازتان را به یک حساب منتقل کنید، سپس این حساب را به درخواست وام ضمیمه کنید تا بدین طریق نشان دهید پس انداز کافی برای کاهش ریسک بانک در حسابتان دارید.

نحوه ی دریافت وام املاک دبی و امتیاز اعتباری

در این بخش نحوه ی دریافت وام املاک دبی و امتیاز اعتباری برای شما گفته شده است. امتیازاعتباری عددی سه رقمی است که نقش مهمی در تصمیم گیری یک بانک برای اعطای وام یا کارت اعتباری به یک متقاضی را دارا می باشد. هر چه این عدد بالاتر باشد، مزیت بیشتری از جمله فرآیند وام‌ دهی سریعتر، کاغذ بازی کمتر، نرخ بهره پایین‌تر، مقدار وام محدودیت های اعتباری بیشتر را برای فرد متقاضی به همراه دارد.

امتیاز اعتباری بخشی از گزارش اعتباری نیست، بلکه پروسه‌ ای است که طی آن بخشی از داده‌های گزارش اعتباری که در تصمیم ‌گیری جهت ارائه تسهیلات مؤثر هستند به صورت یک عدد (امتیاز) بیان می‌شوند.

هر تسهیلات دهنده، مانند بانک به صورت جداگانه و بر اساس نیازهای کسب‌ وکار خود، مدل اعتبارسنجی خاص خود را می‌تواند داشته باشد. درخواست‌کننده می‌تواند در قالب یک درخواست از نظام جامع اعتبارسنجی، گزارش اعتباری و امتیاز اعتباری را دریافت نماید.

دفتر اعتباری الاتحاد (AECB) گزارشات اعتباری از جمله امتیاز اعتباری یک فرد متقاضی را ارائه می دهد. این دفتر اطلاعات مالی یک فرد متقاضی را از منابع مختلف جمع آوری کرده و با تجزیه و تحلیل این اطلاعات، گزارشی تولید می کند.

امتیاز اعتباری عددی است بین 300 تا 900 و هر چه این عدد بیشتر باشد، شانس گرفتن وام بیشتر می شود. معمولاً امتیاز اعتباری 700 خوب تلقی شده اما زیر 400 توسط اکثر بانک‌ها رد می شود و اگر به تعهدات مالیتان مثل پرداخت کارت اعتباری یا صورتحساب برق عمل نکنید، تأثیر منفی روی امتیاز اعتباری‌ تان خواهد گذاشت.

فاکتور دیگری که در صلاحیت شما برای اعطای وام تأثیر دارد، نسبت بار بدهی (DBR) است. قوانین بانک مرکزی الزام کرده یک DBR یک متقاضی نباید از 50 درصد حقوق ماهانه یک فرد تجاوز کند. محاسبات DBR شامل اقساطی است که فرد تابحال وام گرفته، از جمله وام‌های شخصی، خودرو و همچنین محدودیت کارت اعتباری و … است.

برای این کار می توانید بصورت آنلاین و یا از طریق اپلیکیشن دفتر اعتباری الاتحاد این گزارش را دریافت کنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه