مقالات / خدمات سلامت در امارات متحده عربی

خدمات سلامت در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی در چند دهه اخیر، به علت پیشرفت در ساخت و ساز ، میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا بوده است. طبیعی است که این حجم از مسافران نیاز به خدمات سلامت و پزشکی دارند و دولت امارات باید زیر ساخت های لازم را مهیا کند.

 داماک برترین سایت املاک دبی در این مقاله به معرفی پرسنل خارجی، بیمارستان های غیر عربی، هزینه درمان و …در امارات می پردازد.

پرسنل درمان خارجی

در این کشور بیشتر از پرسنل خارجی دعوت به کار می شود ، چرا که علاوه بر تسلط و مهارت در کار،از کشور های اروپایی و آمریکایی فارغ التحصیل شده اند و مدارک معتبری دارند.دستمزد پرسنل خارجی که در امارات کار می کنند، بسیار بالاتر از پرستاران و پزشکان عربی می باشد.

بیمارستان های غیرعربی

در امارات به علت وجود گردشگران در همه فصول سال ، مراکز بهداشتی- درمانی غیر عربی نیز وجود دارد . از دیگر دلایل تاسیس این مراکز غیر بومی این است که، کشور هایی مثل هند و آمریکا خدمات پزشکی و درمانی خود را به امارات صادر می کنند و این خدمات در قالب احداث شعبه های جدید بیمارستان ها، صورت می گیرد. برای مثال می توان به بیمارستان ثامبی ، از هند  و آمریکن هاسپیتال و کلینیک کلیولند از ایلات متحده اشاره کرد.

گردشگری سلامت درامارات متحده عربی

در میان کشور های همسایه امارات ، مردمان کشور هایی مثل قطر، عربستان، بحرین و عمان ، عموما برای مقاصد زیبایی و عمل های جراحی مانند : تعویض مفصل، آنژیوگرافی، برداشتن لوزه و …به امارات می آیند. در نتیجه ، ورود ثروت کشورهایی مثل قطر ، نقش مهمی در بالا رفتن قیمت خدمات پزشکی دارد.

هزینه درمان و خدمات پزشکی در امارات

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هزینه درمان در امارات نسبت به سایر کشور های همسایه گران تر است و آن هم به دلیل استخدام  پرسنل اروپایی و آمریکایی می باشد. پس تعجبی ندارد که قیمت ها چند برابر باشد برای مثال: عمل تعویض مفصل زانو، در ایران، با 4هزار دلارانجام می شود، اما همین عمل در امارات ، حدود 25 هزار دلار هزینه بر می دارد.

صنعت گردشگری سلامت امارات در آینده

از جمله خطراتی که صنعت گردشگری سلامت امارات را تهدید می کند، وجود ترکیه و ایران ، به عنوان رقبای قدرت مند در عرصه ی جهانی است.  در طی چندین سال ترکیه و ایران از طریق توسعه زیر ساخت های پزشکی و تحقیقات جامع در این زمینه توانسته اند جایگاه خود را به عنوان کشور هدف در زمینه  سلامت تثبیت کنند.  مردمان کشور هایی مانند آذربایجان، سوریه، عراق و .. هر ساله برای انجام جراحی های مختلف به ایران می آیند. ترکیه نیز مانند ایران بازار هدف خود را بر روی کشور هایی مانند  تونس و الجزایر متمرکز کرده است. با وجود چنین شرایطی و با توجه به اینکه هزینه درمان در ترکیه و امارات بسیار ارزان تر از امارات است،ممکن است در آینده ای نه چندان دور این صنعت در امارات به خطر بیافتد؛ اما در حال حاضر بیمارستان های امارات برندینگ قدرتمندی را انجام داده اند و کسی نمی تواند رقیب آن ها شود.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

پزشکی در امارات

صنعت گردشگری دبی

مطالب مشابه