مقالات / خدمات سلامت در امارات متحده عربی

خدمات سلامت در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی در چند دهه اخیر، به علت پیشرفت در ساخت و ساز ، میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیا بوده است. طبیعی است که این حجم از مسافران نیاز به خدمات سلامت و پزشکی دارند و دولت امارات باید زیر ساخت های لازم را مهیا کند.

 داماک برترین سایت املاک دبی در این مقاله به معرفی پرسنل خارجی، بیمارستان های غیر عربی، هزینه درمان و …در امارات می پردازد.

پرسنل درمان خارجی

در این کشور بیشتر از پرسنل خارجی دعوت به کار می شود ، چرا که علاوه بر تسلط و مهارت در کار،از کشور های اروپایی و آمریکایی فارغ التحصیل شده اند و مدارک معتبری دارند. دستمزد پرسنل خارجی که در امارات کار می کنند، بسیار بالاتر از پرستاران و پزشکان عربی می باشد.

بیمارستان های غیرعربی

در امارات به علت وجود گردشگران در همه فصول سال ، مراکز بهداشتی – درمانی غیر عربی نیز وجود دارد. از دیگر دلایل تاسیس این مراکز غیر بومی این است که، کشور هایی مثل: هند و آمریکا خدمات پزشکی و درمانی خود را به امارات صادر می کنند و این خدمات در قالب احداث شعبه های جدید بیمارستان ها، صورت می گیرند. برای مثال می توان به: بیمارستان ثامبی ، از هند  و آمریکن هاسپیتال و کلینیک کلیولند از ایلات متحده اشاره کرد.

گردشگری سلامت درامارات متحده عربی

در میان کشور های همسایه امارات ، مردمان کشور هایی مثل: قطر، عربستان، بحرین و عمان ، عموما برای مقاصد زیبایی و عمل های جراحی مانند : تعویض مفصل، آنژیوگرافی، برداشتن لوزه و …به امارات می آیند. در نتیجه ، ورود ثروت کشورهایی مثل قطر ، نقش مهمی در بالا رفتن قیمت خدمات پزشکی دارد.

هزینه درمان و خدمات پزشکی در امارات

همانطور که در بالا اشاره کردیم، هزینه درمان در امارات نسبت به سایر کشور های همسایه گران تر است و آن هم به دلیل استخدام  پرسنل اروپایی و آمریکایی می باشد. پس تعجبی ندارد که قیمت ها چند برابر باشد برای مثال: عمل تعویض مفصل زانو، در ایران، با 4هزار دلارانجام می شود، اما همین عمل در امارات ، حدود 25 هزار دلار هزینه بر می دارد.

مطالب مشابه:

جاذبه های گردشگری دبی

پزشکی در امارات

صنعت گردشگری دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه