مقالات / قهوه های دست ساز در دبی

قهوه های دست ساز در دبی

مردم جهان هر روز دو میلیارد لیوان قهوه میخورند، تجارت قهوه بزگ است و تهیه قهوه های دست ساز در دبی بسیار باب شده است.

طعم قهوه ایده ال حاصل چیست؟

همچنین مت تو گود بیان کرده است که هنگام خرید قهوه “شرایط کار” برایش بسیار مهم است به طور مثال اگر سراغ تولید کننده رفته باشیم اول به بچه ها و شرایط زندگی شان نگاه می کنیم، اینکه سلامت و خوشحال باشند همیشه عامل تعیین کننده طعم عالی قهوه است. نوعی که برای قهوه های دست ساز آماده می شود و معمولا عربیکاست.

شرکت قهوه خام در ناحیه القوز دبی واقع شده است. این مرکز تفت و توزیع، قهوه خودش را به نام باریستا ترینگ دارد. مدیر شرکت قهوه خام، مت تو گود می باشد و بیان کرده است که این قهوه ها معمولا از شمال و شرق آفریقا، آمریکای مرکزی و جنوبی وآسیا می آید، ما به دنبال کشت قهوه در ارتفاع 1000 متربالاتر از سطح دریاییم که قهوه ای با بهترین کیفیت را می دهد.

فرآیند تفت دادن و برشته سازی چه تاثیری در عطر و طعم قهوه دارد؟

مت توگود در این باره می گوید: «هر دانهٔ قهوه مجموعه رایحه‌ای در خود دارد و دستگاه‌ تفت عطر دانه‌ها را در می‌آورد و بنابراین اگر کیفیت دانه بالا باشد تفت دادن، عطروطعم قهوه را بهتر می‌کند. درست مثل سرآشپز ممتازی که عطروطعم مواد اولیهٔ درجهٔ یک را به بهترین شکل در می‌آ‌ورد. ما با تفت دادن در دماهای مختلف بعضی عطروطعم‌ها را زنده می‌کنیم و عطروطعم‌ هایی را که خوب نیستند ومی‌گیریم».

فرآیند قهوه چشی

در فرآیند قهوه‌چشی یا کاپینگ افراد می‌کوشند انواع بو‌های مختلف موجود در قهوهٔ دم‌کرده را تشخیص می‌دهند. معمولا بوی شکلات در قهوه موجود است، اما عطر میوه‌ها هم در آن هست. گاهی بوی توت‌فرنگی، تمشک یا دیگر میوه‌های تابستانی، گاهی هم عطر زردآلو، هلو و شلیل و یا حتی ادویه را در قهوه پیدا می‌کنید.

شرکت‌هایی تفت و توزیع قهوه مانند «شرکت قهوهٔ خام» در دُبی، قهوه‌ٔ دست‌ساز کافه‌های خاص دُبی را تهیه می‌کنند. «موخا ۱۴۵۰» یکی از شرکت‌های معتبر موج سوم تولید قهوهٔ ممتاز است.

گارفیلد کِر مدیرعامل این شرکت است، گارفیلد کِر بیان کرده است که یکی از معروف ترین قهوه‌هایی که داریم قهوهٔ بلو مانتین جامائيکاست. این قهوه صدها سال‌ است که تجارت می‌شود و بسیار معروف است، به‌ خصوص در ژاپن که ۸۰ درصد این محصول پیش خرید می‌شود. و قهوهٔ بعدی‌ مان گیشای اتیوپیایی است که ریشهٔ گیشای پانامایی دارد که معمولا به مزایده گذاشته می‌شود.

تفاوت قهوه ممتاز با قهوه معمولی

تفاوت قهوهٔ ممتاز و قهوهٔ معمولی در این است که در بوی این قهوه می‌ توان عطرهای مختلف را به‌ راحتی، مثل عطر میوه‌های واقعی‌، تشخیص داد.

کشت قهوه در عربستان حدود ۵ سال پیش آغاز شد و نوشیدن آن بخشی از فرهنگ عربی امارات است که گذشته را به تجارتی چندمیلیاردی در آینده پیوند می ‌زند.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

غذاهای معروف دبی

شیخ نشین دبی

آب نمای موزیکال دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";