مقالات / حکومت در امارات

حکومت در امارات

در ابتدا باید بدانید دلیل نام‌گذاری این کشور به نام «امارات» از آنجاست که این کشور از تشکیل اتحادیه هفت منطقه امیرنشین تأسیس شده‌است. مساحت کشور امارات حدود 83.600 کیلومتر مربع اعلام شده است و از نظر وسعت رتبه 115 در دنیا را دارد. جمعیت آن در سال ۲۰۱۲ حدود ۵٫۳۱۴٫۳۱۷ نفر برآورد شده و با بیش از ۱۶ مهاجر در سال به ازای هر هزار نفر جمعیت، پنجمین کشور مهاجرپذیر دنیاست. امارات متحده عربی یک پادشاهی مطلقه فدرال در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان است که از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس همسایه است. در حال حاضر خلیفه بن زاید آل نهیان رئیس دولت مرکزی امارات متحده عربی است.یکی از مشکلات این کشور، اختلافات میان شیخ نشین‌های هفتگانه و همچنین با دیگر کشورهای همسایه می‌باشد که حتی موجب درگیری‌های مرزی بین شیخ نشین‌ها و همسایگان شده است.

نگاهی کامل تر به امارات

این کشور جز معدود کشورهای باقی مانده در جهان است که با سیستم پادشاهی مطلقه اداره می‌شود.امارات متحده عربی ، اتحادی از هفت امیرنشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر به عنوان حاکم کشور بر عملکرد آن ها نظارت می‌کند. در حال حاضر امیر دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. تعیین سیاست کلی کشور، انتخاب نخست وزیر کشور، انتخاب رئیس و قضات دیوان عالی، موافقت با قوانین اتحادی قبل از صدور آن، موافقت با معاهده‌ها و قرارداد‌های بین‌المللی و… از مواردی است که با برنامه ریزی دقیق و عالی در این کشور به آن ها پرداخته می شود.

در واقع امارات کشوری آزاد است که در آن همه چیز برای یک زندگی آزاد و بی‌دغدغه با امکانات ناب تفریحی یا یک بیزینس موفق فراهم است اما ملزم به تلاش و کوشش در این زمینه می باشد.این کشور به طور کلی، راهبردهای دقیقی در زمینه سرمایه‌گذاری‌های خارجی زودبازده را مدنظر قرار داده و تا حد زیادی در این مسیر موفق شده است. در گذشته بزرگترین سرمایه‌گذاری کشور امارات در زمینه نفت و گاز بود اما با گذشت چند دهه وکسب درآمد زیاد، این کشور تبدیل به یک فضای توریستی و تجاری شده است وهم اکنون دبی بزرگترین قطب گردشگری خاورمیانه می باشد،به طوری که تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین کشور‌های اروپایی است.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

مطالب مشابه:

شرایط تورهای دبی

شرایط زندگی و اقامت دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه