مقالات / طلا، بزرگترین تجارت دبی

طلا، بزرگترین تجارت دبی

امارات متحده عربی اعلام کرد تجارت غیرنفتی این کشور در نیمه اول سال ۲۰۲۰ به ۶۵۸.۳ میلیارد درهم (۱۷۹.۲ میلیارد دلار) بالغ شد. آمار رسمی امارات متحده عربی نشان داد تجارت طلا به ارزش ۱۰۴ میلیارد درهم معادل ۱۵.۷ درصد از کل تجارت، بزرگترین تجارت غیرنفتی این کشور در نیمه اول سال ۲۰۲۰ بوده است. واردات کلی طلای دبی در سال ۲۰۰۶حدود ۴۸۹تن بود در حالی که صادرات آن با ۲۳درصد افزایش به ۲۷۴تن رسید.کارشناسان اقتصادی افزایش حجم تجارت طلا در دبی را ناشی از افزایش تقاضا در کشورهای آسیایی می دانند که به صورت گسترده با این امیرنشین ارتباط اقتصادی گسترده ای دارند. بازار بزرگ طلای دبی موسوم به ‘سوق الذهب’ که در منطقه ‘بردبی’ قرار دارد یکی از قدیمی ترین بازارهای امارات و نیز جزو اماکن دیدنی این امیرنشین محسوب می شود. هند، سوئیس، مالزی و کشورهای عضو‌شورای همکاری خلیج فارس از خریداران اصلی طلای دبی محسوب می‌شوند.

داماک ،ابر سازنده املاک جهان ، تجارت طلای دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

طلای دبی

دبی، به تجارت طلا در دنیا معروف است و این بازارها یکی از مناطق گردشگری دبی در کشور زیبای امارات متحده عربی نیز می باشند. امروزه بازار طلای دبی به یکی از اصلی ترین بازوهای اقتصادی کشور امارات متحده عربی تبدیل شده است . بازار طلای دبی با مجموعه‌ی عظیمی از فروشگاه‌ها، تنوع بی‌نظیر اجناس و قیمت‌های فوق‌العاده مناسب، بهترین مکان برای دوستداران جواهرات است. جالب است  بدانید که این بازار توانسته خود را به یکی از معروف ترین و اصلی ترین جاذبه های گردشگری دبی و همچنین کشور امارات متحده عربی تبدیل کند و از این رو افراد بی شماری را از اقصی نقاط جهان ، به سمت خود بکشاند و خریدی عالی و به یادماندنی را به آنها هدیه دهد .

نکات مهم قبل از خرید طلا

نکته بسیار مهمی که باید قبل از خرید طلا در این بازار به آن توجه کنید، شناخت آلیاژها و عیارهای مختلف طلا می باشد؛ چرا که تنها در این صورت است که می توانید طلایی با وزن و عیار درست را خریداری کنید و همان طور که می دانید هر چه میزان عیار طلا بیشتر و بالاتر باشد آن طلا نیز خالص تر است و در وزن کلی آن ناخالصی کمتری یافت خواهد شد.این بدین معنا است که طلایی که با عیار 24 در بازار به شما عرضه می شود طلای خالص است و برای این که بتوانید به راحتی به این موضوع پی ببرید تنها کافی است نرمی طلا را مد نظر قرار دهید.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه