مقالات / دریافت اقامت امارات

دریافت اقامت امارات

اقامت در لغت به معنای سکونت کردن، سکون، آرامش و مسکن و منزل می باشد و اقامتگاه عبارت است از مقر، قرارگاه و جایی اقامت کردن.

تابعیت در لغت به معنای پیرو و فرماندار بودن است و تبعه شخصی است که عضو جمعیت اصلی یک دولت باشد و شخصی که عضو این جمعیت نباشد حتی اگر در سرزمین آن دولت اقامت داشته باشد بیگانه قلمداد می شود.

به طور طبیعی با گرفتن تابعیت، اقامت هم به دست می آید اما صرفا داشتن اقامت به معنی داشتن و یا کسب تابعیت نیست.

یکی از تفاوت های مهم تابعیت و اقامت این است که اصولا در حقوق بین الملل تابعیت قابلیت اسقاط ندارد ولی در مقابل در مورد اقامت این امکان وجود دارد.

با توجه به شرایط ایده آل زندگی در امارات به چند ویژگی خاص اخذ اقامت میپردازیم که بارزترین آن‌ها سرمایه گذاری در زمینه ملک می‌باشد.

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناسان داماک فارسی در ارتباط باشید.

بعد از بررسی شرایط داماک می‌توانید نمونه هایی از پروژه های داماک را در داماک گروپ مشاهده کنید.

ویژگی های خاص ویزای اقامت امارات

ویزای اقامت امارات به صورت 3 ساله بوده و پس از منقضی شدن می توان آن را به دفعات نامحدود، تمدید نمود. افراد مهاجر می توانند با گرفتن پاسپورت اقامت امارات، به صورت دائمی در این کشور زندگی کرده و برای همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال نیز، اقامت بگیرند. کسانی که موفق به دریافت اقامت امارات می شوند، یک کارت شناسایی برای فرد صادر می گردد. این کارت به منزله پاسپورت (قابل استفاده در امارات) نیز بوده و در سراسر امارات دارای اعتبار است. برای این که اعتبار پاسپورت اقامت امارات حفظ گردد، شخص خارجی بایستی هر 6 ماه یک بار، به این کشور سفر کرده و وارد خاک امارات شود. در غیر این صورت ویزای فرد خارجی مسدود رمی شود و در صورت رفع مسدودی بایستی هزینه جداگانه ای پرداخت شود.

اقامت در دبی از طریق تحصیل

دانشگاه های برگزیده و معتبری در کشور امارات متحده عربی وجود دارد که طیف وسیعی از دوره ها و برنامه های آموزشی را ارائه می دهد. از آنجا که دانشگاه های این کشور از سطح علمی بسیار بالا و پیشرفته ای برخوردار بوده و در رنکینگ و رتبه بندی های جهانی قرار دارند، لذا شرایط اقامت در دبی را در زمینه تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در امارات فراهم نموده اند.

اقامت در دبی از طریق ازدواج

از دیگر روش هایی که شرایط اقامت در دبی و کشور امارات را فراهم می آورد، اقدام از طریق ازدواج است. مهاجرت به کشور امارات از طریق ازدواج، به صورت یک طرفه بوده و همانند قانون حاکم بر ایران می باشد.

اقامت در دبی با ثبت شرکت و سرمایه‌ گذاری

شرایط اقامت در دبی به گونه ای است که از این طریق به راحتی می توان در دبی اقامت نمود. دلایلی از قبیل اقتصاد پویا، پایین بودن نرخ مالیات در امارات و همچنین موقعیت استراتژیک جغرافیایی این کشور و شهرهایی مانند دبی و ابوظبی، می تواند زمینه ساز مهاجرت افراد خارجی به این کشور از طریق سرمایه گذاری گردد.

اقامت امارات از طریق قرارداد کاری

شرایط و بازار کار در امارات در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد. به طوری که طبق گزارش های به دست آمده، نرخ بیکاری در این کشور تقریبا 1.72 % می باشد که نسبت به سایر کشورهای جهان بسیار پایین است.

اقامت امارات ازطریق خرید ملک مسکونی

 از دیگر راه هایی که شرایط اقامت در دبی را آسان می سازد، خرید ملک مسکونی در کشور امارات است. پاسپورتی که از این طریق برای متقاضی صادر می گردد به مدت 2 سال اعتبار خواهد داشت.

در شرایط سرمایه گذاری باید در نظر داشته باشیم که سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشیم.

داماک بزرگترین و برندترین شرکت ساختمانی در دبی این امکان را فراهم کرده که شما با هر بودجه و شرایطی که دارید بتوانید سرمایه گذاری مفیدی داشته باشید.

 قطع به یقین برای بدست آوردن اقامت کشور امارات و داشتن یک شرایط ایده آل و رویایی ملزم به سرمایه گذاری هستیم که از هر لحاظ بهترین و در خور شان و شخصیت خود و خانواده و مایه سر افرازی و افتخار اطرافیان باشد این انتخاب، داماک دبی می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین داماک فارسی در ارتباط باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه