مقالات / دریافت اقامت دبی برای اعضای خانواده

دریافت اقامت دبی برای اعضای خانواده

اخذ ویزا و دریافت اقامت اعضای خانواده در دبی، علاقه مندان و طرفداران بسیاری دارد. افراد متقاضی تمایل دارند برای اعضای خانواده شان ،ویزای اقامت دبی را دریافت نمایند. اخذ ویزا و دریافت اقامت اعضای خانواده، با داشتن برخی از امتیازات و شرایط امکان پذیر است. افراد متقاضی، باید شرایط خاصی را دارا باشند تا بتوانند اعضای خانواده خود را به دبی بیاورند.

انواع راه های مهاجرت به دبی

مهاجرت به شهر دبی روش های متفاوتی دارد، و انتخاب این روش ها تا حد زیادی به هدف افراد متقاضی، از مهاجرت به این شهر بستگی دارد. یکی از راه های مهاجرت به شهر دبی از طریق”دریافت ویزای دانشجویی” می باشد. روش دوم نیز از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک و پروژه های ثبت شرکت در دبی می باشد که این امر منجر به دریافت ویزای طلایی دبی می گردد.

شرایط اقامت اعضای خانواده در دبی

اعضای نزدیک افراد متقاضی، تحت شرایط خاصی می توانند به دبی مهاجرت داشته باشند. یکی از این شرایط ، داشتن حداقل حقوق 3 الی 4 AED (درهم امارات) فرد متقاضی می باشد. اقامت اعضای خانواده، ارتباط مهمی با میزان حقوق ماهانه فرد متقاضی دارد.

مدارک لازم جهت اقامت اعضای خانواده در دبی

فرد متقاضی باید گواهینامه ازدواج، گزارش کار ، فیش حقوقی خود و اطلاعاتی درباره مدارک شناسایی اعضای خانواده خود ارائه دهد. از دیگر مدارک لازم می توان به: کپی پاسپورت معتبر، گوهینامه رانندگی، گواهی تولد و در صورتی که متاهل باشد گواهی ازدواج اشاره کرد.

هزینه های دریافت اقامت در دبی

پروسه دریافت ویزای اقامت دبی ، برخی هزینه های خاص را در برمی گیرد. هزینه دریافت اقامت به شرح زیر می باشد:

1.هزینه مربوط به دریافت گواهینامه پزشکی پس از ارزیابی پزشکی

2.هزینه های خدمات تعیین شده توسط نمایندگی های دولتی، جهت حمایت از پروژه های آموزشی یا فرهنگی

3.هزینه های مرتبط با وزارت کار و هزینه های بانکی برای تایید ویزای کاری

4.هزینه دریافت مجوز اقامت

هزینه دریافت اقامت دبی، مجموعه ای از مخارج امور پزشکی، امور بانکی، هزینه های مرتبط با ویزای اختراعی یا علمی می باشد.

آیا بانوان در دبی می توانند اسپانسر خانواده شوند؟

پاسخ این سوال مثبت است. در شهر دبی، بانوان می توانند به شرط اثبات سطح درآمد ماهیانه بیش از 10000 AED (درهم امارات)، اسپانسر اعضای خانواده خود شوند. البته در این مسیر، دریافت مجوز ویژه از اداره کل اقامت و امور خارجه؛ نیز الزامی است. مادرها در شهر دبی می توانند اسپانسر فرزند خود باشند. البته در شهر ابوظبی شرایط کمی متفاوت تر از شهر دبی است، و بانوان شاغل در رشته های مهندسی، معلمی، پزشکی و پرستاری با ارائه مدرک حقوق کمتر از 10000 AED (درهم امارات) یا 8000 AED (درهم امارات) و نیز اثبات سکونت خود در شهر دبی، اسپانسر همسر و فرزندان خود باشند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه