مقالات / اطلاعات کلی در مورد دبی

اطلاعات کلی در مورد دبی

دبی تا سال 1830 شهرکوچکی بود بود که ساکنینش که از راه ماهیگیری، استخراج مروارید و کشاورزی در مقیاسی کوچک امرار معاش می کردند. در آن زمان، دبی توسط شاخه ای از قبیله بنی یاس از وادی لیوا در جنوب، جایی که هم اکنون شهر ابوظبی قرار دارد، اداره می شد. خانواده آل مکتوم که اکنون نوادگان آن ها کشور را اداره می کنند، رهبری این قبیله را به عهده داشتند.

اطلاعات ضـروری هنگام سفر به دبی

اگر در مدت اقامت در دبی نیاز به ویزیت پزشک پیدا کردید، دو گزینه دارید : خدمات خصوصی و دولتی . در صورتی که بیمه پزشکی داشته باشید، می توانید به بیمارستان های خصوصی مراجعه کنید. اگر نیاز به آمبولانس پیدا کردید، برای خدمات اورژانسی شماره 999 را بگیرید، مشاوره با پزشک بیمارستان راشد دبی 100 درهم هزینه دارد و داروهای تجویز شده را می توان از هر داروخانه ای خریداری کرد .

داروهای ممنوعه در امارات

در کشور امارات علاوه بر مواد مخدر و داروهای روان گردان که دارای مجازات های سنگینی در دادگاه های این کشور می باشد ، حمل و مصرف هر گونه داروهای مسکن کدئین دار و قرص های آرام بخش که در داروخانه های ایران به وفور یافت می شود نیز جزو مواد مخدر محسوب شده و دارای محکومیت های قضایی می باشد. جهت پیشگیری از بروز هر گونه مشکل برای مسافرین توجه به موارد ذیل الزامی می باشد: از همراه داشتن هر گونه داروهای آرام بخش اعم از قرص، شربت، آمپول های اعصاب و خواب آور و مسکن های دارای کدئین در هنگام ورود به امارات ، به شدت پرهیز نمائید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه