مقالات / فرنیش با داماک

فرنیش با داماک

آیا تا به حال معنای فول فرنیش به مغزتان خورده است؟ 

فول فرنیش یعنی چیه؟

فرنیش (Furnish) در لغت به معنی مبله یا مبلمان شده است.

فرنیش کردن خانه یا آپارتمان، اشاره به تجهیز کردن آن با سرویس کامل مبلمان و دیگر لوازم مورد نیاز زندگی است. تلفظ فرنیش به لهجه آمریکایی، تقریباً همان صورت نوشتاری آن است و فرِنیش (Fur.nush) خوانده می‌شود. اما در لهجه بریتیش تلفظ این واژه به صورت فِنیش (Fuh.nush) است. فرنیشر یا Furnisher نیز به فردی گویند که تخصص او در زمینه دکوراسیون داخلی و تجهیز اثاثیه خانه است.

فرنیش کردن یک خانه می‌تواند تنها برای یک بخش خانه مثل آشپزخانه یا اتاق پذیرایی باشد و هم می‌تواند کل خانه را پوشش دهد. هنگامی که فرنیش کردن خانه برای تمام بخش‌های آن صورت می‌گیرد به آن فول فرنیش (Full Furnish) گویند. بنابراین هنگامی که به شما می گویند آپارتمانی فول فرنیش است به این معنی است که این آپارتمان کاملاً مجهز بوده و دارای آشپزخانه فرنیش. ممکن است هنگام مراجعه به بنگاه برای اجاره یا خرید خانه یا آپارتمان با واژه ی فرنیش روبرو شوید. آپارتمان فول فرنیش یعنی منزلی که به شکل کاملا مبله همراه با همه ی لوازم مورد نیاز برای زندگی ارائه شود. هنگام خرید اینگونه منزل ها دیگر دغدغه و استرس اسباب کشی را نخواهید داشت بلکه با یک چمدان و مقداری مواد غذایی به آپارتمان یا خانه ی ویلایی خود نقل مکان می کنید.

ویژگی های یک آپارتمان فول فرنیش در امارات:

به طور معمول اکثر خانه‌ها به صورت Unfurnish به فروش رسیده و یا به مستاجرها اجاره داده می‌شوند. یعنی شما یک خانه خالی که در برخی مواقع ممکن است تنها شامل سیستم گرمایشی مثل پکیج، هود آشپزخانه، گاز رومیزی و پنکه سقفی باشد را تحویل می‌گیرید.

البته ملزوماتی مثل کمدهای دیواری، شیرآلات و ظرف‌شویی و روشویی جزو مبلمان خانه محسوب نمی‌شوند و به صورت پیش فرض باید روی ساختمان وجود داشته باشند در غیر این صورت خانه آماده نشده (در مرحله آماده‌سازی) به حساب می‌آید. در وضعیتی که کار سفیدکاری، کفپوش ( کاشی، سرامیک، لمینت و… )، رنگ دیوارها و سقف، نصب کابینت‌ها و سیم کشی‌ها نیز انجام نشده باشد می‌توان ساختمان را نیمه کاره دانست.

تکنیک ارزان قیمت برای فول فرنیش کردن خانه

  • قبل از شروع، برنامه‌ریزی کنید
  • از تغییر نترسید!
  • مبلمان خانه، انتخابی مهم در فول فرنیش
  • فول فرنیش رنگارنگ
  • دکورهای ساختنی
  • سبک طراحی مینیمالیستی را گسترش دهید
  • طراحی همه جانبه

اسباب و لوازم موجود در یک خانه فول فرنیش:

اسباب و لوازم موجود در یک خانه فول فرنیش عبارت است از: سیستم تهویه و کولر، سیستم گرمایشی پکیج یا آبگرمکن و بخاری، تخت به همراه با تشک، رو تختی، ملحفه، پتو و بالش، تجهیزات آشپزخانه، تلویزیون، کمد لباس، میز غذاخوری به همراه صندلی و مبلمان نشیمن مثل میز، کاناپه و صندلی.

راهنمای پیدا کردن بهترین آپارتمان های فروشی فول فرنیش دبی

برای فول فرنیش کردن یک منزل قبل از هر چیز برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی برای بازه ای 7 تا 8 ساله است.

از تغییرات نهراسید، فراموش نکنید که مبلمان ها نقش بسیار مهمی در فول فرنیش کردن منازل برعهده دارند. برای این کار عاقلانه تصمیم بگیرید و از مشاوران مجرب و متخصصین ما بهره مند شوید.

می توانید سبک و طراحی مینمالیستی را گسترش دهید. در صورتی که از سبک مینیمال در فرنیش کردن منزل بهره بگیرید می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.

استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی یکی از رموز موفقیت محسوب می شود، شما با استفاده از انواع رنگ ها در فرنیش کردن منزل به یک ترکیب و هارمونی مناسب همچنین ارزان قیمت دست پیدا کنید.

یکی از اشتباهاتی که افراد هنگام انجام این فرآیند مرتکب می شوند طراحی چند باره و مجدد دکوراسیون داخلی است. اگر قرار است در هزینه هایتان صرفه جویی کنید بهتر است ابتدا وسایل اصلی را تهیه کنید، سپس به تهیه ی وسایل جانبی بپردازید. ممکن است پس از خریداری وسایل اصلی منزل شما برای وسایل دکوری و جانبی فضایی نداشته باشد. این راه حل به شما امکان می دهد تا هنگام فرنیش کردن منزل از شر خرج های اضافه رهایی پیدا کنید.

با داماک گروپ damacgroup.org به بهترین آپارتمان های فول فرنیش دسترسی داشته باشید. اگر رویای یک آپارتمان فول فرنیش را در سر دارید با متخصصان داماک در ارتباط باشید تا به رویای خود برسید.

مطالب مشابه