مقالات / اجاره آپارتمان مبله در دبی

اجاره آپارتمان مبله در دبی

هر اجاره نامه املاک از ۷ ماده تشکیل شده است که به شرح ذیل می باشد.

ماده ۱: طرفین قرارداد

طرفین قرارداد شامل مشخصات موجر و مستاجر می باشد، که با توجه به عدم استعلام مستقیم از اداره ثبت احوال و وارد کردن دستی توسط متصدی دفتر املاک حتما بایستی مشخصات کد ملی و شماره شناسنامه را به صورت کامل در اجاره نامه املاک چک کنید تا در آینده به مشکلی بر نخورید.

ماده ۲: موضوع قرارداد و مشخصات مورد اجاره

شامل مشخصات ملک مورد اجاره و نوع کاربری و سهم مورد اجاره و آدرس و متعلقات و تعداد طبقه و کدپستی صحیح ملک و مشخصات سند مالکیت است که اکیداً به شما توصیه می کنیم مدارک را بدون تعارفات معمول ببینید تا از مالک بودن موجر اطمینان حاصل نمایید.

ماده ۳ : مدت اجاره

شامل مدت زمان اجاره و تاریخ تحویل ملک و تاریخ عقد قرارداد می باشد.

ماده ۴ : اجاره بها و نحوه پرداخت

شامل میزان مبلغ قرض الحسنه و مقدار مبلغ اجاره بهاء ماهیانه و شرایط و نحوه پرداخت مبلغ قرض الحسنه می باشد. توصیه می گردد در صورت پرداخت چک حتماً شماره چک ها را در قرارداد ذکر کنید.

ماده ۵ : شرايط تسليم عين مستاجره

شامل تاریخی که باید موجر ملک مورد اجاره را به صورت سالم و کامل تحویل مستاجر نماید و شغل و یا تعداد نفری که می توانند از مورد اجاره بهره برداری کنند.

ماده ۶ : آثار قرارداد

آثار قرارداد اجاره ملک شامل ۱۵ بند می باشد.

بند ۱-۶ : مستاجر حق استفاده از مورد اجاره را به جز چیزی که در قرارداد ذکر شده است را ندارد. به طور مثال  شخصی که مغازه ای را برای شغل سوپر مارکت اجاره می کند، بدون اجازه مالک حق تغییر شغل به مکانیکی را ندارد.

بند ۲-۶ : مستاجر حق اجاره دادن مورد اجاره را به هیچ عنوان به غیر ندارد. حتی یک اتاق از یک آپارتمان اداری.

بند ۳-۶ : پرداخت هزینه آب و برق و گاز و تلفن و فاضلاب شهری و هزینه تعمیرات جزئی و هزینه عوارض پسماند سالیانه بر عهده مستاجرمی باشد.

بند ۴-۶ : پرداخت هزینه تعمیرات کلی یا به صورت واضح تر تعمیرات اساسی به طور مثال ترکیدگی لوله ها ، نصب دوربین مداربسته ، ریموت کردن درب پارکینگ ، گل کاری باغچه ها ،کف سابی پارکینگ و خرابی سیستم گرمایش و سرمایش بر عهده موجر می باشد و هزینه های مانند: تعویض پوشال کولر، سرویس دوره ای آسانسور ( تعویض روغن واسکازین و روغن کاری و سرویس دوره ای) و هزینه های جزئی بر عهده مستاجر می باشد.

بند ۵-۶ : پرداخت مالیات مستغلات تعمیرات اساسی عوارض و مالیات مستغلات اجاره بر عهده موجر و عوارض کسب و پیشه شهرداری و عوارض پسماند سالیانه و مالیات بر در آمد و کلیه بدهی های احتمالی بر عهده مستاجر می باشد.

بند ۶-۶ : این بند در ارتباط با اجاره املاک تجاری می باشد و مستاجر را متعهد به تخلیه بدون قید و شرط در پایان مدت اجاره خواهد نمود.

بند ۷-۶ : مستاجر متعهد می گردد مورد اجاره را همانگونه که روز اول تحویل گرفته است،در پایان مدت اجاره به مالک تحویل بدهد در صورت وارد کردن هرگونه خسارت باید نسبت به جبران خسارت اقدام نماید.

بند ۸-۶ : این بند شامل ضررو زیانی می باشد، که مستاجر اگر مورد اجاره را در تاریخ مقرر تحویل مالک ننماید، میبایست خسارت قید شده روزانه در قرارداد را به موجر پرداخت نماید . موجر می تواند خسارت روزانه را از مبلغ قرض الحسنه کسر و الباقی مبلغ را به مستاجر پرداخت کند.

بند ۹-۶ : در صورتی که مالک مورد اجاره را دیرتر از موعد تحویل مستاجر و یا مبلغ قرض الحسنه پرداختی مستاجر را در زمان پایان قرارداد دیرتر پرداخت کند میبایست، خسارت قید شده روزانه در قرارداد را به مستاجر پرداخت کند.

بند ۱۰-۶ : تمام اختیارات فسخ قرارداد از دو طرف گرفته شده است.حتی اگر ضرر کرده باشند ولی اگر تقلبی در کار باشد فرد زیان دیده می تواند به استناد این تقلب قرارداد را فسخ نماید.

بند ۱۱-۶ : اين قرارداد در ساير موارد تابع قانون مدني و قانون روابط موجر و مستاجر ۱۳۷۶ خواهد بود.

بند ۱۲-۶ : قرارداد بدون مهر و امضاء مشاور املاک دارای جواز کسب فاقد اعتبار می باشد.

بند ۱۳-۶ : مستاجر در تمام مدت اجاره ملزم به رعايت شئونات اخلاقي و اسلامي بوده و حق استفاده از مورد اجاره جهت منافع شرکت هاي هرمي نداشته و نخواهد داشت.

بند ۱۴-۶ : در صورتی که طرفین قبل از پایان مدت زمان اجاره بخواهند نسبت به فسخ قرارداد اجاره املاک اقدام نمایند. در صورت توافق در قرارداد و امتناع طرف مقابل در این خصوص طرف دیگر می تواند با ارسال اظهار نامه نسبت به اعلام فسخ به طرف مقابل اقدام نماید. ابطال کد رهگیری در این خصوص تنها با دستور مراجع قضایی امکانپذیر می باشد و  اما در صورتی که طرفین بخواهند نسبت به فسخ توافقی ( اقاله ) اقدام نمایند طرف متقاضی فسخ میبایست، یکماه اجاره را به عنوان ضرر و زیان در وجه ایشان پرداخت نماید و سپس نسبت به فسخ توافقی قرارداد اجاره نامه املاک اقدام نمایند.

بند ۱۵-۶ : اصل اسناد که دال بر مالکيت آن و کليه اوراق مربوطه به رويت طرفين قرارداد رسيده و با امضا رونوشت،فتوکپي، اوراق مزبور به اين امر اقرار نموده اند.

ماده ۷: فايل متعاملين:

بند ۱-۷ : کليه اشخاص حقيقي و حقوقي ملزم هستند حق الزحمه مشاوراملاك را طبق تعرفه کميسيون نظارت کشور امارات  به طور جداگانه بر عهده بگيرند و همزمان با امضاي قرارداد مبلغ کمیسیون املاک را پرداخت کنند و پس از آن اقدام به اخذ کد رهگيري کنند.

بند ۲-۷ : ضمنا ماليات بر ارزش افزوده ۹% ( ۹% از کمیسیون ) از طرفين اخذ خواهد شد.

بند ۳-۷ : طرفین قرارداد بايد به اين نکته توجه نمايند که مشاور املاك ملزم به وارد نمودن شماره تلفن همراه صحيح طرفین قرارداد است، لذا در صورتي که مشاور املاك تلفن همراه صحيح طرفین قرارداد را وارد نکرده است.مرتکب تخلف صنفي شده است، زيرا تمام اطلاعات مربوط به قرارداد و تغييرات احتمالي آتي آن از طريق شماره همراه وارد شده اطلاع رساني خواهد شد.

یکی از دغدغه های همه مسافران بحث اسکان است، که مجموعه ای خوش ذوق  وجوان تحت عنوان داماک Damac درصدد حل این مشکل است.

تیم داماک Damac با ارائه آپارتمان های مبله برای اجاره در دبی چند سالی ست که به ارائه خدمات اسکان به مسافرین خارجی و ایرانی می پردازد. آپارتمان ها مبله و فرنيش اجاره داده مي شوند.سوئيت ها و آپارتمان ها، ويلا ها و املاک قابل رهن واجاره كردن مي باشند.

اگر قصد خرید آپارتمان های لوکس و هوشمند دبی را دارید می توانید طبق شماره ای که در سایت داماک گروپ قرار دارد با مشاورین بخش فارسی زبان شرکت داماک تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید. شرکت داماک بهترین آپارتمان ها را در بهترین نقاط شهر به صورت اقساط بلند مدت بدون بهره در اختیار شما قرار می دهد.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";