مقالات / فجیره امارات

فجیره امارات

فجیره در ساحل دریای عمان و قسمت شرقی شبه‌جزیره عربستان قرار دارد. فجیره با مساحتی در حدود ۱۱۶۵ کیلومترمربع و جمعیتی بالغ ‌بر ۱۳۰ هزار نفر، یکی از هفت امیرنشین امارات متحده عربی است. این منطقه از سمت غرب به شارجه و رأس الخیمه، از جنوب به کلبا و از شرق به دریای عمان محدود می‌شود. بندر فجیره، تنها بندر کشور امارات، در حاشیه دریای عمان است. فاصله آن با تنگه هرمز، موجب شده تا حاکمان شیخ نشین امارات برای دور زدن تنگه هرمز و صادرات نفت خام خود به این بندر، نگاه ویژه‌ای داشته باشند. شهر فجیره یک شهرک مدرن و صنعتی در سواحل شرقی کشور امارات متحده عربی است.

داماک، ابر سازنده املاک جهان ، شهر فجیره را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

نگاهی کامل تر به این شهر

کلمه فجیره، به معنای چشمه‌های آب جاری است و چون در اطراف این منطقه چند چشمه آب روان است، این منطقه فجیره نام‌گذاری شده است.بندر فجیره، تنها بندر نفتی و صنعتی کشور امارات در حاشیه دریای عمان است؛ چند سال قبل بود که اماراتی‌ها یک خط لوله انتقال نفت به طول ۳۷۰ کیلومتر از ابوظبی به این بندر ایجاد کردند تا تنگه هرمز را دور بزنند. هم‌اکنون شرکت‌های بزرگ نفتی همچون :اکسون موبیل، شل و توتال در این بندر گرد آمده اند تا ۷۵ درصد از نفت این شیخ نشین را از طریق این ترمنیال صادر کنند تا نفت‌کش‌های اماراتی مجبور به گذشتن از تنگه هرمز نباشند.

 اساساً؛ جایگاه ویژه بندر فجیره در صنعت بانکرینگ، وابستگی تام به کشتی‌های عبور کرده از تنگه هرمز دارد و اگر روزی این آبراه استراتژیک به هر دلیلی خالی از رونق و تردد کشتی‌ها گردد، بدون شک ضرر عظیمی متوجه بندرگاه فجیره خواهد شد. فجیره امروز به یکی از شهرهای مدرن کشور امارات متحده عربی تبدیل شده است؛ اگرچه هنوز مراکز خرید فجیره به‌پای مراکز خرید دبی نمی‌رسند؛ اما درنوع خود عالی است.

از جمله جاذبه های شهر فجیره ،قلعه فجیره است ، که یکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی به شمار می رود و سالانه گردشگران زیادی از این قلعه دیدن می کنند. این قلعه در سال ۱۶۷۰ میلادی ساخته شده‌ است و در قسمت شمالی (روستای تاریخی فجیره) واقع شده‌ است ، همچنین حدود ۲ کیلومتر از ساحل دریای عمان فاصله دارد. یکی دیگر از مناطق دیدنی این منطقه ، قلعه اوحله است که از آثار تاریخی فجیره به حساب می آید ؛ که هرساله گردشگران زیادی را به امارات متحده عربی می‌کشاند. بیشتر بازدید کنندگان فجیره در مراکز تفریحی ساحلی مانند: هتل های ساحلی جذاب اقامت دارند.فجیره تنها شهر امارات متحده عربی است که در امتداد خلیج‌ فارس قرار ندارد و سواحل آن در خلیج عمان واقع شده است. در واقع این شهر دارای چشم‌اندازی زیبا و میراث فرهنگی غنی است؛ خط ساحلی فجیره با طول ۷۰ کیلومتر و وجود رشته‌کوه حجر منظره فوق‌العاده‌ای را به نمایش می‌گذارد.

مطالب مشابه:

راهنمای سفر به دبی

راهنمای کامل استفاده از مترو دبی

راهنمای راه اندازی کسب و کار در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه