مقالات / از پایتخت شادی جهان تا رکورد شکنی های تکنولوژی

از پایتخت شادی جهان تا رکورد شکنی های تکنولوژی

مسیری که دبی برای پیشرفت طی کرد

با حرکت جهان به سمت نوآوری هوشمند سازی شهری، دبی جایگاه خود را به عنوان پیشرو و نوآوری و توسعه شهری در جهان مستحکم کرده است. اما مقامات رسمی این شهر چگونه توانسته اند، از محیط زیست حمایت کنند، و زندگی شهروندان خود را بهبود بخشند.

دبی به عنوان بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی در سال 2013 پروژه هوشمند سازی شهری را آغاز کرد، تا از این شهر یکی از مراکز بسیار مهم برای زیست پذیری، پایداری و نوآوری بسازد. این پروژه با رهبری شیخ محمد بن راشد آل مکتوم و با تکیه بر مشارکت های شخصی و خصوصی شهر را به سمت آینده ای پایدار هدایت می کند.

شهر هوشمند دبی طیف بسیار گسترده ای از ابتکارات را برای یکپارچه سازی ارتباطات پیشرفته و تکنولوژی اینترنت اشیا با زیر ساخت های فیزیکی و خدمات شهری در بر می گیرد اینترنت اشیا همانند سنسورهایی که شرایط آب و هوایی و حرکت را کشف می کند؛ می تواند پایداری و امنیت بیشتری را برای سازه ها به ارمغان آورد تحلیل داده ها نیز می تواند به طور موثر خدماتی مانند جمع آوری مواد زائد را بهبود بخشد.

مردم هوشمند

دبی سواد بسیار بالای دیجیتالی را در میان ساکنان ترویج می دهد و آن ها را قادر می سازد که از خدمات و رویداهای فرهنگی شهر به بهترین نحو بهره برداری کنند به طور مثال مردم می توانند به خدمات آموزشی و سلامت به صورت آنلاین دسترسی داشته باشند.

حمل و نقل هوشمند

ساکنان دبی می توانند با سرعت زیاد به راحتی به طور ایمن خود را به هرنقطه ای از شهر که می خواهند برسانند. مقامات رسمی دبی بر این باورند که با ترویج فرهنگ وسایل حمل و نقل به صورت اشتراکی درمیان مردم ترافیک شهری را کاهش بدهند و خودروهای بدون سرنشین و زیر ساخت های هوشمند را جایگزین وسایل حمل و ن-قل امروزی کنند.

محیط زیست هوشمند

مقامات رسمی دبی به منظور تضمین توسعه پایدار تلاش می کنند میزان الودگی را به حداقل برسانند نصب ایستگاه های نظارت بر کیفیت هوا از جمله مهمترین اقداماتی است  که تاکنون در این زمینه انجام شده است.

در همه جای دنیا  مواردی بین عوام مردم در مورد موضوعی خاص باب می شود که گاهی اوقات ممکن است از واقعیت ماجرا دور باشد. شهر دبی یکی  از این موارد است شاید بد نباشد قبل از سفر به دبی به عنوان شهری بزرگ و مدرن، نکاتی ارزشمند را در مورد آن بدانید.

دبی امروزه در میان پیشرفته ترین  شهرهای جهان قرار دارد و در گردشگری نیز از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است.  همین امر به خاطر وجود جاذبه های فراوانی است که وجود دارد.

تر کیبی از جذابیت سنتی عربی، مدرنیته و آینده نگری را در دبی می توانید ببینید.

 این شهر خیره کننده و جذاب دو دنیای کلاسیک و مدرن را به هم متصل می کند فرهنگ سنتی عربی معماری غربی و راحتی را به طور کاملا متفاوتی با هم ترکیب کرده است. گشت و گذار در دبی و لذت بردن از هر آنچه  دبی برای  گردشگرانش مهیا کرده است. زمان زیادی نیاز دارد؛ با این حال با توجه به زمان و بودجه خودتان در دبی گردش کنید.

شهر دبی یکی از پر بازدید ترین مقصدها در جهان شناخته شده است، تا به حال رکوردهای بسیار زیادی را جا به جا کرده است. از بلندترین برج جهان گرفته تا شلوغ ترین فرودگاه بین المللی دنیا که در دبی واقع شده است. بسیاری از موارد زیادی برای معرفی این شهر وجود دارد.

آینده نگری فوق العاده ای در دبی وجود دارد.این طرز تفکر که اقتصاد  شهر دبی فقط به نفت وابسته است را باید از ذهن بیرون بیندازید. دبی در زمینه سرمایه های نفتی به یکی از مراکز پر رونق در حمل و نقل و همچنین تجارت و امور گردشگری بین المللی تبدیل شده است.

دبی امنیت بالایی دارد

براساس گفته های مجمع اقتصاد جهانی امارات متحده عربی دومین کشور امن جهان محسوب می شود. دبی در مقایسه  با دیگر شهرهای بزرگ جهان از امنیت بالایی برخوردار بوده و میزان جنایت در این شهر بسیار کم است. شب ها می توانید با خیال راحت سوار تاکسی شوید یا به تنهایی در اطراف قدم بزنید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";