مقالات / برای اولین بار؛ زمین تنیس زیر آب در دبی

برای اولین بار؛ زمین تنیس زیر آب در دبی

 شهر دبی با پیشرفت در زمینه معماری، در حال حاضر به یکی از شهرهای معروف جهان تبدیل شده است.

“داماک برترین سایت املاک دبی” اولین زمین تنیس زیرآب در جهان را به شما معرفی می کند:

معرفی زمین تنیس زیر آب دبی

بنا به گفته معمار لهستانی ( Krzysztof Kotala )، این پروژه پرهیاهو قصد دارد امسال یک استادیوم تنیس زیر آب در سواحل دبی را یک قدم به واقعیت نزدیک کند. در آوریل سال گذشته ( Krzysztof Kotala )، صاحب 8 + 8 Concept Studio در ورشو، هنگام رونمایی از طرح های اولیه برای مرکز تنیس زیر آب دبی ، در اخبار جهانی قرار گرفت. به گفته وی به طور فعلی در حال کار بر روی طراحی های نهایی این پروژه است که این روند ممکن است چندین ماه طول بکشد. طراحی های اولیه Kotala شامل هفت عرصه بود ، با یک گنبد شیشه ای کربنی بالای دادگاه و در بستر دریا در یک صخره در سواحل دبی ، که در نزدیکی هتل معروف برج العرب واقع شده بود. این چیزی اصیل خواهد بود، همچنین باید جایی باشد که سنت تنیس وجود دارد و شهر دبی برای این ایده کاملا مناسب است.

با وجود اشتیاق Kotala ، ( Sara Fry ) مدیر مهندسی و خدمات فنی موسسه مهندسان سازه در لندن ، گفت که “پروژه های زیر آب به دلیل محدودیت های ساخت هر سازه در زیر آب ، همیشه بالقوه مشکل ساز خواهند بود. “انجام هر کاری در زیر آب بسیار چالش برانگیز است.  همچنین وی افزود:«توسعه دهندگان در مورد ساخت و ساز دو گزینه دارند: آنها می توانند آب را به عقب برگردانند و سپس محل را طغیان كنند مانند ساخت دبی مارینا ، یا اینكه سازه را روی خشكی ساخته و آن را به دریا می كشند ، غرق می كنند و سپس لنگر می اندازند و آن را به بستر دریا متصل می کنند. حتی اگر در خشکی کار می کنید و آن را به دریا می آورید این ساخت و ساز با هزینه بالایی همراه است زیرا هنگامی که در یک محیط دریایی قرار می گیرید باید با خوردگی مطابقت داشته باشید، بنابراین شما به ساخت و ساز با کیفیت بالا و سطح دقت بالا نیاز دارید.» . “همچنین باید به اندازه کافی عمیق باشد تا از ترافیک دریایی جلوگیری شود زیرا در منطقه خلیج فارس ترافیک زیادی وجود دارد. اگر یک قایق در مواقع اضطراری نیازی به لنگر انداختن داشته باشد چه؟ بدیهی است که شما نمی خواهید لنگر قایق های سنگین بر روی سقف شیشه ای سازه زیر آب فرود آید. آسانترین مکان انجام این کار در محدوده جزر و مدی است، اما پس از آن میزان پوشش دریا بسیار کم خواهد بود. من فکر می کنم به طور کلی “پروژه زیر آب” ذاتاً بسیار گران است. اما این تصور نیز وجود دارد که اگر پول درستی داشته باشید، همه چیز امکان پذیر است.

سخن آخر

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";