مقالات / یافتن کار در دبی

یافتن کار در دبی

هر فرد در هر جای دنیا برای شروع  یک زندگی نیازمند ایجاد یک منبع کسب درآمد است تا بتواند هزینه های زندگی خود و خانواده را فراهم کند.
یکی از دلایلی که مردم زیادی به دبی سفر میکنند یافتن کارمناسب در دبی است.

 بیشتر کشورها برای اشتغال قوانین مشخصی خود را دارند.

شهر دبی نیز قوانین خاص خود را داشته و برای افراد جویای کار، قوانین خاصی در نظر گرفته شده است.

برای جست وجوی کار در دبی می توانید اطلاعات و رزومه خود را در نیازمندی های دبی به ثبت برسانید. کسانی که درخواست فعالیت شغلی در دبی را دارند پس از ثبت اطلاعات خود باید مجوز کار خود را ارائه دهند. فقط  کسانی که مجوز اقامت قانونی در دبی داشته باشند میتوانند این مجوز را کسب کنند.

مراحل های دریافت مجوز برای کار در دبی

اولین مرحله دریافت مجوز برای کارجویان بدین شکل می باشد:

دریافت ویزای امارات و مجوزاقامت در دبی

تایید تقاضای کار توسط کارفرما

پس از تایید تقاضای کار مراحل صدور ویزای کار به صورت خودکار آغاز میگردد.

درصورتی که کارفرما قصد استخدام فردی را داشته باشد باید به دولت حمایت مالی شخص مورد نظر را اعلام کند.

برای این کار لازم است که کارفرما مدارکی جهت نشان دادن صلاحیت های شغلی مورد تایید وزارت خارجه و مدارک سلامت پزشکی متقاضی را به مقامات مسئول ارائه نماید.

طبق قوانین، کارفرماها کسانی را که بدون مجوز کار استخدام می کنند، نزدیک به 10 هزار دلار جریمه نقدی و ممکن است به 3 یا 4 سال حبس محکوم کنند.

مراحل قانونی استخدام و دریافت مجوز کار کمی طولانی است، متاهلینی که قصد مهاجرت به دبی یا کشور امارات را دارند باید برای مخارج زندگی در مدت زمان کوتاهی که مجوز کار دریافت نکرده اند، راه حلی پیدا کنند.

کاریابی در دبی برای ایرانیان

برای پیدا کردن کار دردبی باید یک رزومه قوی داشته باشید. در دبی برخی مشاغل برای ایرانیان نیز وجود دارد و حتی در برخی از شغل ها کارفرما فرد متقاضی کار را استخدام هم می کند.

در موارد شغلی دیگرهمچون فروش در فروشگاه هایی که توریست ایرانی دارند، در آژانس های مسافرتی در بخش منشی وحتی در بعضی رستوران ها درخواست استخدام در اعلامیه مشاهده می شود.

سطح زبان انگلیسی باید در سطح قابل قبولی باشد زیرا اکثر مشاغل برای ایرانیان نیاز به تسلط به هر دو زبان ایرانی و انگلیسی  نیز دارد.

ویزای کار در دبی

برای گرفتن اقامت شغلی (کاری) و کار درامارات، شما نیاز به پیشنهاد شغلی توسط کارفرما دارید. کارفرما ومتقاضی کار باید قراردادی را تنظیم و امضا کنند تا از سفارت متقاضی کار بتواند از طریق آن اقدام به اخذ ویزای کاری امارات کند.

تمام مهاجرین برای کاردردبی به ویزای کار با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخ ورود نیاز دارند. اگر درامارات قبلا شاغل بوده باشید میدانید که تمامی مواردی که مربوط به ویزای کار و مجوز است، توسط کارفرمای شما اقدام شده است.
اگر جزو آن دسته از مهاجرانی باشید که دارای شغل تمام وقت یا نیمه وقت باشید، همسر شما می تواند به راحتی برای شغل اجازه کار بگیرد.

نکات مهم در مورد کار در دبی

  1. هر کارفرما و شرکتی مجوز کار خود را دارد و با استفاده از یک مجوز کار در شرکت های مختلف نمیتواند کار کند.
  2. ویزای کار امارات تا 3 سال معتبر است، بعد از 3 سال کارفرما باید برای تمدید آن اقدام نماید.
  3. در صورت نداشتن حامی برای کار در امارات، فرد می تواند ویزایی موقت برای کار درخواست کند.

داماک Damac با ارائه ویلاهای لاکچری، سوئیت های لوکس، آپارتمان های فول فرینش با اقساط بدون بهره میتواند تمامی امکانات در دبی را برای شما فراهم کند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";