مقالات / مهاجرت از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج

شرایط اخذ اقامت از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت در یک کشور از این طریق، ازدواج متقاضی باید حتما ثبت شده باشد. همسر فرد متقاضی باید بتواند اثبات کند درآمد کافی جهت تامین زندگی در کشور مورد نظر برای یک زوج را دارد و متقاضی نیز باید حداقل مدرک A1 زبان را داشته باشد. به این منظور هر نوع ازدواج رسمی ثبت شده موثق در هر کشوری (حتی غیابی) قابل قبول می باشد.

فرآیند اخذ اقامت از طریق ازدواج

ابتدا باید ازدواج به صورت رسمی ثبت شود، سپس شما باید به سفارت مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم درخواست ویزای ازدواج کشور مقصد را نماید. پس از بررسی مدارک و تایید صحت آنها توسط سفارت و تایید توان مالی همسر تبعه برای تامین مخارج زندگی مشترک، ویزای ازدواج برای فرد صادر می گردد. اعتبار این ویزا یک ساله و قابل تمدید خواهد بود. هر ساله در صورتی که ازدواج صورت گرفته کماکان پابرجا باشد و در صحت آن شبهه ای ایجاد نشود، ویزای ازدواج فرد تمدید خواهد شد. پس از حداقل سه سال تمدید ویزای ازدواج، متقاضی می تواند درخواست اخذ تابعیت بدهد.

مسئولیت مهاجرت از طریق ازدواج 

مسئولیت مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ازدواج به نحوی است که مرد وظیفه دارد تا ۳ سال تمامی هزینه‌های زندگی همسر خود را برعهده‌گرفته و پرداخت نماید. قانون دیگری که در این مورد وجود دارد، این است که مرد تا بعد از گذشت دو سال، ازدواج هنوز در حالت مشروط و موقت به سر می‌برد؛ به‌نوعی که اگر بعد از ۲ سال طلاق بگیرند، اقامت متقاضی باطل می‌شود.

پس از دریافت ویزای ازدواج و گذشت پنج سال، درصورتی‌که فرد متقاضی حداقل دو سال (حدود ۷۳۰ روز) از سال گذشته را در کشور موردنظر گذرانده باشد، می‌تواند درخواست تابعیت دهد.

مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج

  • مدارک ازدواج
  • مدارک شغلی همسر تبعه (که نشان دهند توانایی مالی وی برای تامین هزینه های زندگی مشترک باشد).
  • مدرک زبان A1 زبان

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه