مقالات / آشنایی با مرکز خرید ابن بطوطه دبی

آشنایی با مرکز خرید ابن بطوطه دبی

در شهر دبی مراکز خرید بسیار زیبا و متنوعی وجود دارند، که هر کدام از مراکز خرید، ویژگی های خاص خودشان را دارند و امکانات بسیار ویژه ای در اختیار عموم مردم قرار داده است این مراکز خرید طوری طراحی شده است که گردشگران و بازدید کنندگان را به دوران قدیم و یاد نقاشی های قدیمی و آثارباستانی کشورهای همچون: چین ، مصر، هند ، و … می اندازند. و باعث زیبایی خارق العاده این مراکز خرید می شوند و تو جه گردشگران و مسافران را به این مراکز خرید جلب کرده اند. این مرکز خرید با شکوه و باعظمت در خیابان شیخ زاید و در بین دو جزیره پالم جمیرا و پالم جبل علی قرار گرفته است و جزء یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در شهر دبی محسوب می شود. در مرکز خرید ( ابن بطوطه دبی) فروشگاه ها با دکوراسیون زیبا و بیش از 270 مغازه به همراه 50 رستوران  و 21 سینما قرار دارد این مرکز خرید  پارکینگی با ظرفیت 4500 ماشین و مساحت پارکینگ 521000 متر مربع است.

ویژگی های مرکز خرید ابن بطوطه دبی

همانطور که اشاره شد این مرکز شامل 6 محوطه اصلی می باشد ، که هر کدام نماد نقاشی و ابعاد تاریخی که شامل ویژگی های باستانی کشورهای مختلف است. به محض ورود به این مرکز خرید گویا وارد بخش های باستانی کشورهای مختلف شده اید.

حیاط هند

این فضا در مرکز خرید ابن بطوطه دبی قرار دارد و ویژگی های معمارهای هندی مربوط به زمان حکمرانی مغولان را نشان می دهد. سقف این فضای زیبا از بناهای قله قرمز و کاخ نمایش داده می شود و یک ساعت  فیلم را به بازید کنندگان نمایش می دهد. فیلمی با محوریت آشنایی با فضای مرکز خریدابن بطوطه دبی به نمایش در می آید.

 حیاط مصر در مرکز خرید ابن بطوطه دبی

در این بخش از مرکز خرید به دلیل استفاده از سبک معماری مصری برای بازدیدکنند گان بسیار جذاب است. این بخش شامل نمادهای از اهرام ثلاثه مصر و نقاشی ها و دست نوشته و حکاکی های مصری می باشد. و ستون های با شکوه و همچنین سبک های  قدیمی، فضای کشور مصر را برای هر بازدید کننده ای تداعی می کند.

مرکز خرید دبی

این مرکز خرید به پاس خدمات ابن بطوطه  جهانگرد مرالکشی و عرب زبان قرن 14 به این نام ، نام گذاری شده است و آن را مرکز خرید ابن بطوطه دبی می نامند. این مرکز خرید شامل 6 سالن اصلی می باشد و در هر کدام از آنها نمادی از شهرها و کشورها که جهانگرد معروف ابن بطوطه از آنها بازدید کرده قرار داده شده است.

سایر جاذبه های مرکز خرید ابن بطوطه

علاوه بر فروشگاه های خرید اجناس متنوع مکانی برای بازی بولینگ و همچنین مکانی برای تفریح کودکان و دارای باشگاه ورزشی و رستوران و همچنین یک هتل 5 ستاره نیز می باشد برخی از این مراکز خرید به خوراکی ها و غذاهای خوشمزه اختصاص داده شده است.

این مرکز خرید مانند سایر مراکز خرید دبی، راس ساعت مشخصی باز و راس ساعت مشخصی تعطیل می شود پس لازم است هنگام بازدید و خرید از مرکز خرید ابن بطوطه دبی به ساعات ورود و خروج آن نیز توجه کنید. در نزدیکی هتل هایی که در تور دبی وجود دارند معمولا چند مرکز خرید وجود دارد. اما از آنجایی که فاصله برخی از مراکز خرید ممکن است دورتر باشد، نیاز به استفاده از وسیله نقلیه و تاکسی می باشد. پس سعی کنید نزدیکترین هتل به مرکز خرید مورد نظر خود انتخاب کنید تا نیاز به استفاده از تاکسی نداشته باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";