مقالات / اشنایی با محله های دبی

اشنایی با محله های دبی

شهر دبی به وسیله رودخانه ای به نام خور به دو قسمت بر و دیره تقسیم شده است ، قسمت دیره در بخش شمالی دبی قرار دارد و بافت سنتی تر و قدیمی تر دارد ولی بر دبی همان بخشی است که در قسمت جنوبی شهر قرار گرفته و برج های زیادی در آن جای گرفته است.

داماک برترین و معتبرترین سایت املاک دبی ، شما را با محله های مختلف دبی آشنا می کند.

نگاهی کلی به محله های محبوب دبی

شناخت و آگاهی از محله های دبی، به خصوص محله هایی که نقش پر رنگ تری در تفریح و سرگرمی افراد دارند، یکی از نکات ضروری برای خرید ملک ،سرمایه گذاری و همچنین سفر دلنشین و دلچسب خواهد بود.

مناطق مسکونی دبی

  • منطقه جمیرا

منطقه جمیرا بسیار محبوب و مشهور است که ویلا های زیبایی برای خرید ملک در آن جا قرار دارد . ساکنان این منطقه معمولا از اروپا و اسیای شرقی هستند ،البته ایرانی های زیادی هم در این منطقه ساکن می باشند . خانه های ویلایی در جمیرا از جمله جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود،در ضمن جالب است بدانید  قسمت جنوبی ساحل جمیرا به ساحل شیکاگو هم معروف است.

  • منطقه جبل علی

محله جبل علی در گذشته شامل  چند روستای کوچک بود ولی امروزه با پیشرفت تصاعدی که داشته دارای محبوبیت زیادی است، مهم ترین دلیل پیشرفت جبل علی ،بندر جبل علی است که در این منطقه ساخته شده است . یکی از مراکز خرید معروف دبی به نام ابن بطوطه هم در این منطقه قرار دارد.

  • منطقه السطوه دبی

در این منطقه عمده ساکنین هندی هستند و انواع اقسام سوپرمارکت و رستوران های هندی در اینجا قرار دارد،از مهم ترین جاذبه های این منطقه ، می توان به بازار پارچه و بازار طلای منطقه السطوره دبی اشاره کرد.

  • خیابان شیخ زاید

یکی از مناطق گران قیمت دبی، خیابان شیخ زاید است .این خیابان پر از مراکز خرید ،ساختمان های بلند و سازه هایی با معماری جذاب ومدرن می باشد.مهم ترین ساختمان دبی ،یعنی برج خلیفه در خیابان شیخ زاید قرار دارد ؛همچنین از دیگر بخش های مهم این خیابان می توان به مارینای دبی و نخل جمیرا اشاره کرد. دسترسی به نقاط مختلف شهر از طریق آن امکان پذیر است.

  • محله حی القوز

این منطقه ترکیبی از دبی قدیم و مدرن است و از شلوغ ترین محله های دبی به شمار می رود. جالب است بدانید همین مکان باعث جذب گردشگرانی شده که علاقه به هنر دارند. بخش هنری السرکال با داشتن 25 گالری مکانی برای هنر دوستان و هنرمندان است .

  • محله عجمان

عجمان یکی از محله های امیرنشین دبی است ،دارای مرکز خرید و جاذبه های گردشگری زیادی است . از جمله مناطق گردشگری عجمان به مرکز خرید ها و بازار های زیادی با با اجناس متنوع ،موزه عجمان و سواحل زیبای این منطقه  می توان اشاره کرد.

  • محله کرامه دبی

محله کرامه بهشتی برای شکم پرستان و رستوران باز ها است ، در این محل رستوران های متنوع و زیادی که همه سلیقه ها را پوشش می دهد قرار دارد .این محل یکی از توریستی ترین مناطق دبی به حساب میاید چرا که می توان گشت و گذار کرد و بعد از ساعتی برای استراحت و غذا خوردن به یکی از این رستوران ها رفته و یک وعده خوب نوش جان کرد.

امروزه شهر دبی سهم بزرگی را در جذب توریست  به خود اختصاص داده است ،این شهر با داشتن انواع رستوران ها ،مرکز خرید و همچنین مکان های تفریحی توانسته از هر نوع نظر و سلیقه ای  را به خود جلب کند .

مطالب مشابه:

شهرکودکان دبی

پارک قرآنی دبی

مدرن ترین مراکز خرید دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه