مقالات / آشنایی با قوانین رانندگی در دبی

آشنایی با قوانین رانندگی در دبی

رانندگی در شهر دبی به دلیل وجود لوکس ترین ماشین های روز دنیا، به یکی از جاذبه ها و تفریحات برای گردشگران و ساکنین در این شهر تبدیل شده است. در دبی قوانین سختی برای متخلفین قوانین راهنمایی و رانندگی تعبیه شده است. هر ساله قوانین راهنمایی و رانندگی در شهر دبی تغییر می کند، “داماک برترین سایت املاک دبی” به شما عزیزان توصیه می کند که قبل از رانندگی در دبی حداقل یک بار قوانین رانندگی آن را چک کنید تا در طول سفر غافل گیر نشوید.

قوانین و جرایم ترافیکی در دبی

بهتر است بدانید که سیستم نمره منفی گواهینامه، در دبی نیز برقرار است. در صورت گرفتن نمره منفی در طول یکسال، گواهینامه شما به مدت 3 ماه ثبت و توقیف می شود. جالب است بدانید که به منظور کم کردن نمرات منفی راه حلی وجود دارد، شما می توانید با شرکت در یکی از کورس های رانندگی از نمرات منفی خود بکاهید، البته این عمل در صورتی امکان پذیر است که با دستور پلیس راهنمایی و رانندگی دبی باشد.

قوانین و جرایم رانندگی در دبی

سن قانونی رانندگی در دبی از 18 سال به بالاست. نشستن کودکان زیر 13 سال در صندلی جلو ممنوع است. همچنین کودکان بین 4 الی 8 سال باید در صندلی مخصوص کودک بنشینند. تمامی خودروها در دبی در سمت راست خیابان حرکت می کنند، دریافت تماس تلفن همراه تنها از طریق بلوتوث خودرو امکان پذیر است؛ همچنین بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان الزامی می باشد.

در دبی ایمنی خودرو بسیار مهم است و این امر بسیار سرسختانه چک می شود. چک کردن ایمنی، برای هر خودرو بالای 2 سال ،هرساله باید صورت گیرد.

مصرف الکل به هنگام رانندگی

مصرف الکل هنگام رانندگی در دبی نیز مانند شهر های دیگر جهان ممنوع است. اما افرادی هستند که هنگام مصرف الکل رانندگی می کنند، قانون با چنین افرادی به شدت برخورد می کند. جریمه این تخلف به 20 هزار درهم می رسد، همچنین 23 نمره منفی دارد و خودرو به مدت 60 روز توقیف می شود.

تصادفات در دبی

قانون تصادفات دبی این است که، تصادف هر چند جزئی باشد باید به پلیس گزارش داده شود تا مورد بررسی قرار گیرد و در سیستم درج شود. فرد خسارت دیده یک برگه سبز دریافت می کند و به منظور تحویل به شرکت بیمه برای دریافت خسارت مورد بازبینی قرار می گیرد.

قوانین سرعت مجاز در دبی

در سراسر شهر تابلو های سرعت مجاز خودروها، مشخص و نصب شده است. سرعت مجاز در خیابان های دبی اغلب بین 40 الی 80 کیلومتر در ساعت است، البته سرعت مجاز به نوع محیط و خیابان بستگی دارد. در اتوبان ها اکثرسرعت مجاز بین 100 الی 120 و حد اقل سرعت 60 کیلومتر در ساعت است.

سخن نهایی

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

مطالب مشابه:

قوانین عجیب در امارات

آداب و رسوم مردم امارات در ماه رمضان

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه