مقالات / صادرات کشور امارات

صادرات کشور امارات

داماک بهترین سایت املاک دبی، شما را با اقتصاد کشور امارات آشنا می کند:

کشور امارات ، از جمله کشورهایی است که رشد اقتصادی آن در سال های اخیر بر سر زبان ها افتاده است.  این کشور در مدت زمان کوتاهی توانسته اقتصاد خود را با بسیاری از کشورهای جهان و کمپانی های بزرگ و معروف دنیا گره بزند. همچنین دبی را می توان یکی از مهم ترین شهرهای تجاری و اقتصادی جهان دانست، که بسیاری از شرکت های معروف و مهم جهان و تجار مشهور در آن حضور دارند. به همین علت برخی اعتقاد دارند که اقتصاد شهر دبی، ماکتی از اقتصاد کل جهان به شمار می رود که در آن انواع بانک ها، موسسات مالی، شرکت ها ،تجار و بازرگانان حضور دارند.  مجموعه این عوامل موجب شده تا بیشتر کشور های جهان ارتباط تجاری خوبی با کشور امارات داشته باشند که از جمله آنها می توان به آمریکا و چین اشاره نمود.

صادرات کشور امارات و شهر دبی به ویژه در زمینه برخی محصولات مانند: محصولات کشاورزی، میوه و خشکبار، می تواند سود خوبی به همرا داشته باشد.

اقتصاد کشور امارات

امارات، کشور کوچکی در حاشیه خلیج فارس می باشد ، که اقتصاد آن به اندازه بسیاری از کشور های مهم جهان تاثیر گذار است. اقتصاد کشور امارات بر پایه های مختلفی مانند گردشگری، نفت و خدمات پابرجا بوده که آن را جزو یکی از ثروتمندترین کشور های جهان قرار داده است. امارات و به خصوص شهر دبی یکی از سرمایه پذیرترین نقاط دنیا محسوب می شود که سرمایه های شرکت ها، دولت ها و اشخاص مختلفی را به خود جذب کرده است.

بیشترین آمار صادرات کشور امارات، به کدام کشورها بوده است؟

نسبت صادرات کشور امارات، به واردات آن کمتر بوده و بیشتر شامل محصولات سوخت های فسیلی و محصولات نفتی است. پس از عربستان سعودی بیشترین حجم صادرات کشور امارات به کشور های هندوستان (4.6 %)، عراق (3.57%)، عمان (3.24%)، ایران (3.23%)، سوئیس (2.97%) و کره جنوبی (1.99%) صورت گرفته است.

لیست کالاهای وارداتی کشور امارات

در سال های اخیر، کالاهای زیر مهم ترین نیاز های وارداتی کشور امارات را تشکیل می دهند:

1.سنگ های قیمتی و فلزات گرانبها

2.ماشین آلات برقی و صنعتی

3.وسایل حمل و نقل

4.فولاد و آهن

5.محصولات شیمیایی

موقعیت جغرافیایی کشور امارات

کشور امارات با آب ها محصور شده است ؛ از یک طرف با دریای عمان و از طرف دیگر با خلیج فارس به دریا راه دارد.

آب و هوای این کشور همانند سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس، گرم و خشک و به صورت بیابانی است. هرچند که هوا در مناطق شرقی آن معتدل تر است. و به همین علت تنها بخش بسیار اندکی از زمین های آن قابل کشت بوده که همین مسئله ، کشور امارات را به یکی از واردکننده های محصولات غذایی و کشاورزی تبدیل کرده است.

داماک بزرگترین و معتبرترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید.

 هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";