مقالات / جریمه اقامت بیش از حد مجاز در امارات متحده عربی

جریمه اقامت بیش از حد مجاز در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی یک کشور چند فرهنگی است . در حالی که امارات متحده عربی از گردشگران ، بازرگانان و متخصصان از سراسر جهان استقبال می کند ، یک سیستم قانونی تنظیم کرده است تا اطمینان حاصل کند که این افراد اجازه اقامت در این کشور را دارند یا خیر . به عنوان مثال ، جریمه اقامت های بیش از حد در امارات متحده عربی توسط افسران مهاجرت در همه موارد اعمال می شود تا اطمینان حاصل شود که افراد از نظر قانونی اجازه حضور در کشور را داشته باشند.

دولت امارات متحده عربی اقدامات زیادی را انجام داده است تا اطمینان حاصل کند که دستگاه های دولتی در رسیدگی به نیازهای مردم، چابک تر و سریع ترعمل کنند . به عنوان مثال ، تشکیل مراکز AMMER در دبی باعث شده تا ساکنین بتوانند در مورد ویزا و وضعیت اقامت خود اطلاعاتی داشته باشند . ساکنینی که به امارات متحده عربی نقل مکان کرده اند باید از قوانین مخصوص مهاجران در دبی پیروی کنند . جریمه هائی برای اقامت بیش از حد مجاز در دبی و بقیه امارات نیز برای تسهیل این هدف تعیین شده است.

هزینه جریمه اقامت بیش از حد در طی همه گیری ویروس کرونا

به دلیل محدودیت های مداوم سفر در سراسر جهان برای مهار COVID-19 ، دولت امارات متحده عربی اعلام کرد که در سیاست های اقامت خود تغییراتی ایجاد خواهد کرد . ما برخی از سوالات متداول را در این مقاله  ذکر کرده ایم و سعی کرده ایم به سوالات شما پاسخ دهیم.

بروز رسانی در اوت 2020 : اداره فدرال هویت و شهروندی ، در 11 اوت 2020، مهلت تمدید دارندگان ویزای اقامت و اجازه ورود منقضی شده را که به مدت یک ماه بوده است ، اعلام کرد . این امر به آنها امکان می دهد بدون پرداخت جریمه از کشور خارج شوند.

ویزای من منقضی شده است و هیچ پرواز بین المللی وجود ندارد ، آیا مجبور به پرداخت جریمه اقامت بیش از حد برای ماندن در کشور هستم؟

دولت امارات متحده عربی یک طرح عفو عمومی را برای همه افرادی که  بیش از حد در دبی مانده اند اعلام کرده است . اگر ویزای شما قبل از اول مارس 2020 منقضی شده باشد ، می‌توانید بدون پرداخت هیچ جریمه ای از امارات متحده عربی خارج شوید.

به همین ترتیب ، اگر ویزای شما بعد از اول مارس 2020 منقضی شود ، شما مجاز به ماندن در امارات متحده عربی تا 31 دسامبر 2020 هستید و هیچ مجازات اضافی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد . دارندگان ویزای توریستی ، واجد شرایط این برنامه هستند.

از آنجا که پروازهای بین المللی به حالت تعلیق درآمده اند و سفارتخانه ها تعطیل شده اند ، بسیاری از افرادی که می خواستند به کشورهای خود بازگردند در امارات گرفتار شدند . از این رو ، این عفو ​​به عنوان یک شرط به وجود آمد و شفافیت کامل در مورد موضوع  را ارائه کرد.

اگر در مورد ویزای لغو شده و درخواست های انقضای  ویزا به کمک بیشتری نیاز دارید ، به مراکز  AMMER مراجعه کنید.

آیا می توانم در طول این مدت به دنبال یک کار جدید باشم؟

بله اگر کارفرمایی پیدا کنید که قبل از پایان دوره عفو عمومی بخواهد از شما حمایت مالی کند ، ویزای اقامت به شرط رعایت کلیه ضوابط صادر می‌شود.

گزینه های پیش رو در صورت داشتن فرزند زیر 10 سال چیست؟

طبق قانون ، والدین 120 روز فرصت دارند تا برای فرزندان خود درخواست ویزا کنند . اگر متناوباً قصد خروج از امارات را دارید ، می‌توانید برای گرفتن گذرنامه ( گواهی اضطراری ) در سفارت خانه کشور  خود نیز اقدام کنید. این سندی است که به افراد بدون گذرنامه اجازه می‌دهد در شرایط خاص سفر کنند . دوره اعتبار Out Pass ( گواهی اضطراری ) در کشور های مختلف ، متفاوت است . بنابراین ، قبل از تصمیم گیری باید از سفارت کشور خود در این مورد اطلاعات کسب کنید.

من یک سوال خاص در مورد پرونده خودم دارم . با چه کسی می‌توانم تماس بگیرم تا از  وضعیت ویزای خود مطلع شوم؟

برای هرگونه سوال در مورد برنامه عفو، می‌توانید با شماره تلفن رایگان 800-453 تماس بگیرید . مراکز AMMER یکی دیگر از گزینه های دریافت اطلاعات ویزای شما است.

قوانین کلی در مورد هزینه های اضافه در امارات متحده عربی

امارات متحده عربی از گردشگران و تجار خارجی تمام نقاط جهان استقبال می‌کند. تنها شرط آن ها ، ماندن در محدوده زمانی قانونی در این کشور است . افرادی که بیش از مدت ویزای خود در کشور بمانند ، مجبور به پرداخت جریمه در امارات هستند.

اگر بیش از حد مدت ویزای خود در امارات متحده عربی بمانیم چه اتفاقی می‌افتد؟  

این سوال رایجی است که افراد زیادی از خود می‌پرسند . اقامت بیش از حد در هر کشور خارجی جرم است. کشورهای مختلف با چنین مواردی برخوردهای متفاوت دارند.

جریمه های اقامت بیش از حد مجاز در امارات متحده عربی

چه با ویزای توریستی کوتاه مدت و چه با ویزای اقامت طولانی مدت در امارات اقامت داشته باشید ، به یاد داشتن تاریخ پایان ویزا بسیار مهم است.

درخواست تجدید تقاضا یا اصلاح قبل از تاریخ اتمام ویزا بسیار مهم است. در صورت عدم انجام این کار ، مجبور به پرداخت جریمه خواهید شد.

جریمه های امارات متحده عربی برای دارندگان ویزای گردشگری یا بازدید

ویزای توریستی به طور کلی برای یک دوره کوتاه مدت است . ویزای توریستی امارات متحده عربی برای مدت زمان 14، 30 یا 90 روزه برای یک یا چند بار ورود ، صادر می گردد . غالباً مردم به امید یافتن شغل یا شرکت در یک جلسه کاری به این کشور سفر می‌کنند . در بعضی مواقع ، استخدام در یک شرکت بیشتر از حد انتظار طول می‌کشد یا جلسه به تأخیر می‌افتد که باعث تمام شدن مهلت ویزای شما می‌شود . دولت امارات متحده عربی 10 روز مهلت بیشتر برای گردشگران و بازدیدکنندگان و دارندگان ویزای توریستی در نظر گرفته است . این بدان معنا است که از تاریخ پایان ویزای شما یک بازه 10 روزه برای ترک کشور وجود دارد . با این حال ، جریمه نقدی از روز یازدهم قابل اجرا است . جریمه اقامت یک روز اضافی 200 درهم است . از روز دوم ، دولت برای هر روز 100 درهم به عنوان جریمه اقامت بیش از حد در امارات متحده عربی دریافت می‌کند . علاوه بر این ، 100 درهم اضافی نیز هنگام خارج شدن از کشور به عنوان هزینه خدمات دریافت می‌شود.

جریمه های اضافی برای متخلفین

برای کسانی که اقامت طولانی مدت دارند ، 30 روز پس از انقضای ویزا ، مشمول پرداخت جریمه خواهند شد.

با این حال ، اگر در روز سی و یکم از کشور خارج می‌شوید، باید 125 درهم جریمه پرداخت کنید . برای هر روز اضافی تا شش ماه ، روزی 25 درهم اضافه می شود . پس از شش ماه ، مجازات تا 50 درهم در روز افزایش می‌یابد. مورد بعدی 100 درهم در روز است که بابت اقامت اضافی بیش از یک سال ، هزینه دریافت می‌شود.

چگونه می‌توان از جریمه های اضافی در امارات متحده عربی جلوگیری کرد.

تغییر وضعیت ویزا

دولت امارات متحده عربی به همه دارندگان ویزا اجازه می‌دهد هنگام اقامت در این کشور ، درخواست تغییر وضعیت ویزا خود را بدهند . با این حال ، شما باید ثابت کنید که شرایط اخذ ویزای جدید را دارید و هزینه های لازم را پرداخت خواهید کرد. از همه مهم تر ، شما باید قبل از انقضا ویزای فعلی خود درخواست تغییر آن را بدهید تا از پرداخت جریمه های سنگین جلوگیری کنید . روند ویزا در امارات متحده عربی این روزها بسیار ساده شده است . به راحتی می توان وضعیت ویزای خود  را بصورت آنلاین بررسی کرد و هماهنگی های لازم را برای به روز رسانی وضعیت ویزا انجام داد.

نتیجه گیری:

ما در این مقاله به بررسی جریمه اقامت بیش از حد در دبی و امارات پرداختیم ، همچنین درمورد مقدار جریمه ها نیز توضیح دادیم امیدواریم که با خواندن این مقاله راجع به اقامت بیش از حد و جریمه های آن و مراکز خدماتی که به شما کمک می‌کنند تا درمورد مدت باقی مانده ویزای خود اطلاعات داشته باشید ، مطالب مفیدی کسب کرده باشید . با داماک ، برترین شرکت سازنده همراه باشید تا درمورد قوانین دبی و امارات اطلاعات بیشتری کسب کنید.

سخن نهایی:

داماک بزرگترین ، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد . در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک‌گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز ، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک‌گروپ همراه شوید ، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه