مقالات / هر آنچه در مورد سالیک در دبی باید بدانید

هر آنچه در مورد سالیک در دبی باید بدانید

سیستم دفاعی سالیک در جولای 2007 معرفی شد که سهم عمده ای در بهبود شبکه های جاده ای در این شهر دارد. شما می توانید از این مقاله به عنوان راهنمای پاسخگویی به تمام سوالات خود در مورد سالیک دبی استفاده کنید .با داماک بزرگترین شرکت سازنده جهان همراه باشید.

SALIK چیست؟

سالیک، سیستم الکترونیکی گیت عوارض در دبی است که توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای (RTA) در تاریخ 1 ژوئیه 2007 به عنوان وسیله ای برای کمک به بهبود جریان ترافیک در جاده های اصلی دبی راه اندازی شد.

چند دروازه عوارض سالیک در دبی وجود دارد؟

در مجموع هفت دروازه برای عوارض سالیک در دبی وجود دارد. می توانید آنها را در تمام بزرگراه ها و پل های اصلی دبی پیدا کنید.

هزینه های سالیک در دبی چیست؟

در هر دروازه عوارض سالیک دبی، 4 درهم هزینه دریافت می شود. هر بار که از کنار دروازه ای عبور می کنید ، جدا از تعداد سفرهای شما در روز ، هزینه شخصی به شما پرداخت می شود. تنها استثنا در این مورد ، دو دروازه عوارض آل ممزار در خیابان الاتحاد است. اگر از هر دوی این‌ها در یک مسیر حرکت کنید ، ظرف مدت یک ساعت فقط یک بار هزینه دریافت می کنید (4 درهم).

چگونه می توانم هزینه های TOLLGATE DUBAI SALIK را پرداخت کنم؟

برای اینکه بتوانید هزینه گیت عوارضی دبی سالیک را پرداخت کنید ، می توانید با سالیک ثبت نام کرده و برچسب سالیک را به شیشه جلوی ماشین متصل کنید. Salik Tag همان چیزی است که در این گیت های الکترونیکی اسکن می شود تا مبلغ عوارض کسر شود.

برای عوارض سالیک از جدیدترین سنسورها و دوربین ها برای شناسایی ماشین شما استفاده شده است. این بدان معناست که برای پرداخت هزینه های دبی سالیک مجبور نیستید ماشین خود را متوقف کنید یا سرعت خود را کم کنید.

روند دریافت برچسب SALIK برای اتومبیل

برای دریافت برچسب Salik در دبی باید ثبت نام کنید و یک حساب Salik باز کنید تا شماره منحصر به فرد Salik Pin را دریافت کنید. با مراجعه به وب سایت رسمی Salik دبی یا هر پمپ بنزین در دبی می توانید یک حساب Salik جدید باز کنید.

برای ثبت نام در Salik باید مشخصات خود را پر کنید ، اسناد مربوطه را ارائه دهید و هزینه‌هایتان را پرداخت کنید. پس از ثبت نام موفقیت آمیز ، یک کیت با برچسب سالیک دریافت خواهید کرد که می توانید آن را به شیشه جلوی اتومبیل بچسبانید.

چه مدارکی برای افتتاح حساب سالیک مورد نیاز است؟

اسناد مورد نیاز برای یک حساب سالیک جدید شامل موارد زیر است:

  • کپی مدارک شناسایی شما مانند: شناسه امارات یا نسخه گذرنامه
  • کپی کارت ثبت نام خودرو
  • یک کپی از پروانه تجارت ( فقط برای خودروهای ثبت شده در شرکت ها قابل استفاده است.)

SALIK TAG در دبی چقدر هزینه می کند؟

در اینجا جزئیات مربوط به هزینه های سالیک دبی 2019 آورده شده است:

هزینه تهیه Salik Tag جدید در ایستگاه های سوخت 100 درهم و در صورت خرید آنلاین 120 درهم است. در صورت دریافت آنلاین ، 20 درهم اضافی هزینه تحویل است.

چگونه می توان  از SALIK  اجتناب کرد؟

اگر می خواهید از هزینه سالیک در دبی جلوگیری کنید ، مسیرهای جایگزین زیادی وجود دارد که می توانید طی کنید. در اینجا لیستی از برخی از مسیرهایی است که می توانید برای جلوگیری از عوارض جاده ها در دبی طی کنید. بهترین راه برای شناسایی این جاده های رایگان در دبی، استفاده از نقشه های گوگل است. هنگام انتخاب مسیر خود ، حتماً “گزینه Avoid Tolls” را انتخاب کنید.

E311 / جاده شیخ محمد بن زاید: می توان از این جاده برای جلوگیری از دروازه جبل علی سالیک ، دروازه ال برشا سالیک و دروازه آل صفا سالیک استفاده کرد. این امر به ویژه اگر می خواهید از پرداخت عوارض سالیک از ابوظبی به دبی جلوگیری کنید، برایتان بسیار مفید است. به همین منظور ساکنان محله های واقع در جاده شیخ زاید ، البرشا و جبل علی به طور مداوم از آن استفاده می کنند.

پل شناور : از این مسیر می توان برای جلوگیری از دروازه ال Garhoud Salik و دروازه Al Maktoum Salik استفاده کرد.

گذرگاه خلیج تجاری: برای جلوگیری از دروازه ال گرهود سالیک از این مسیر استفاده کنید.

D 83 / خیابان Rebat: این یک جاده رایگان است که از دروازه Salik Tunnel Airport جلوگیری می کند.

خیابان الوحده ، خیابان ال دمشق یا E311 / جاده شیخ محمد بن زاید از دروازه ال ممزر شمالی و جنوبی سالیک جلوگیری می کند.

چگونه تعادل سالیک را بررسی کنیم؟ چگونه می توان حساب سالیک را بالا برد؟

با ورود به سیستم با جزئیات ثبت نام خود در وب سایت رسمیSALIK دبی یا از طریق RTA App می توانید حساب Salik خود را بصورت آنلاین بررسی و پرداخت کنید.

آیا SALIK جمعه ها مجانی است؟

خیر تمام دروازه های SALIK ، 24 ساعته ودر تمام روز های هفته آماده ارایه خدمات هستند.

چند دروازه سالیک در جاده شیخ زاید وجود دارد؟

در جاده شیخ زاید در مجموع سه دروازه عوارض وجود دارد. این عوارضی است که احتمالاً در SZR با آن روبرو خواهید شد.

  • جبل علی
  • البرشا
  • الصفا

نتیجه گیری

 تا سال 2019 ، فقط دبی سیستم گیت عوارضی سالیک را داشت. اخیراً ابوظبی اعلام کرده است که سیستم عوارض سالیک را در پایتخت معرفی خواهد کرد. حتما تا کنون متوجه مدرن بودن شهر دبی شده اید؛ از این رو می توان گفت کسانی که تمایل به سرمایه گذاری  دارند می توانند با توجه به نرخ رشد بالا و توسعه این شهر سرمایه گذاری در املاک دبی را انتخاب کنند.جهت تحقق این امر می توانید از مشاورین داماک گروپ بهره بگیرید و سرمایه گذاری مطمئن و خوبی را برای خود و خانواده تان به ارمغان بیاورید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه