مقالات / کارآفرینی در امارات

کارآفرینی در امارات

یکی از راه هایی که افراد به امارات مهاجرت می ­نمایند، کارآفرینی در امارات است.

این کشور شرایط مناسبی را برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان بوجود آورده است. افرادی که قصد مهاجرت دارند می ­توانند برای ایجاد یک کسب و کار موفق از مشاوره های مفید کارشناسان داماک گروپ damac group بهره ­مند گردند. کشور امارات از منابع نفتی بسیار زیادی برخوردار است و بدنبال ایجاد تنوع در اقتصاد خود می ­باشد. این دولت بدنبال طرحهای جدید و نوینی در جهت رشد اقتصادی در زمینه های بهداشت، مواد غذایی، تدارکات و نوشیدنی می ­باشد. از همین رو از کارآفرینان خارجی استقبال گرمی می ­نماید.

دولت امارات بدنبال ایجاد تنوع در اقتصاد خود و همچنین تصمیم به برگزاری نمایشگاهی برای نمایش طرح های اقتصادی و ایجاد بیش از 270000 شغل جدید در امارات می باشد. طبق این طرح دولت امارات بیشترین سهم اقتصادی را برای کارآفرینانی که تصمیم به ایجاد کسب و کار در امارات را دارند، قرار داده است. دبی که از جمله شهرهای بزرگ این کشور و بعنوان قطب اقتصادی در منطقه یاد می ­شود تدارکات و امکانات بسیار مناسبی برای جابجایی کالا و خدمات فراهم آورده است. ما در این مقاله به کارآفرینی در امارات می­ پردازیم و از علاقمندان به این موضوع دعوت می ­نمائیم تا مطالب را تا پایان مطالعه فرمایند.

 • زنان کارآفرین در امارات

در سالهای اخیر با حمایت دولت امارات از زنان در این کشور و روحیه کارآفرینی آنان باعث شده است که زنان در این کشور در فعالیت های تجاری و تولید سنتی و صنایع دستی پیشرفت های بسزایی بنمایند. در سال 2002 در این کشور شورایی برای کسب و کار زنان در دبی تأسیس گردید که تحت نظارت وزارت بازرگانی این کشور تا به هم اکنون مشغول به فعالیت است.

زنان با پرداخت 500 AED (درهم امارات) می­توانند به عضویت در این شورا در آمده و به ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در امارت بپردازند. اکثر کارآفرینان زن در این شورا زنان صاحب شرکت، فارغ التحصیلان دانشکده های فناوری در امارات می­ باشند. وظیفه این شورا حمایت از زنان کارآفرین در امارات است که همچنین شورای کسب و کار زنان دارای نمایندگی ها و دفاتری برای حمایت از زنان کارآفرین در شهرهای دبی و ابوظبی می باشد. زنانی که قصد عضویت در این شورا را دارند باید بیشتر از 21 سال سن داشته و در سمت های مدیریتی و یا به ایجاد کسب و کار در امارات مشغول به فعالیت باشند، زنان کارآفرین در امارات می­توانند به انجمن جهانی زنان کارآفرین در خارج که بنام هیلز ودیلز می­ باشند نیز، بپیوندند.

 • جوایز کارآفرینی در امارات

دولت امارات جوایز های بسیاری را برای کارآفرینانی که باعث رشد اقتصادی در این کشور شده اند در نظر گرفته است و سالانه از آنها قدردانی های بسیاری می نماید. این دولت از کارآفرینان حمایت های ویژه ای می ­نماید بطوری که در دهه های اخیر تلاش های بسیاری در زمینه رفع موانع کارآفرینان در این کشور نموده است. همچنین بسیاری از سرمایه گذاران و حامیان مالی و بانک ها در کشور امارات از کارآفرینان حمایت های ویژه ای در جهت عملی نمودن ایده های آنان برای ایجاد کسب و کار می ­نمایند.

 • مزایای کارآفرینی در امارات عبارتند از

موارد زیر از جمله دلایل انتخاب کارآفرینان برای ایجاد کسب و کار در کشور امارات می ­باشد. پرداخت مالیات کم: دولت امارات افتخار این را دارد که از افرادی که در این کشور سرمایه گذاری و یا به کارآفرینی مشغول می شوند مالیات صفر درصد اخذ می­نماید. تنها مالیاتی که افراد در این کشور پرداخت می­ نمایند مالیات بر ارزش افزوده 5% می­باشد که از سال 2018 این قانون در امارات ایجاد گردید.

 • اقتصادی انعطاف پذیر:

کشور امارات از جمله کشورهایی است که دارای بزرگترین اقتصاد در جهان است. بطوری که میزان تولید ناخالصی در این کشور 692 میلیارد AED (درهم امارات) در سال است که پس از عربستان صعودی بالاترین تولید می­ باشد. طبق آماری که از فهرست بهترین کشورهای جهان بدست آمده است، امارات از جمله کشورهایی است که مردم آن از کیفیت بالای زندگی برخوردار می­ باشند. این کشور رتبه 23 را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

 • پشتیبان استارت آپ:

همانطور که بیان نمودیم امارات از جمله کشورهایی است که از کارآفرینان و صاحبان ایده حمایت های ویژه ای می­ نماید. به گونه ای که هم اکنون این کشور را خانه بسیاری از استارت آپ ها می دانند. از نمونه حمایت های دولت امارات از کارآفرینان می­توان شرکت محمد بن رشید را نام برد که مشاوره ها و حمایت های مالی در جهت تحقق یافتن پروژه ها و ایده های استارت آپ ها می­ نماید.

 • چگونگی ایجاد کسب و کار در امارات

ایجاد کسب و کار در کشور امارات بسیار ساده و براحتی انجام می­پذیرد و کارآفرینان تنها با انجام شش مرحله می توانند کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی نمایند. کارآفرینان در ابتدا و قبل از به ثبت رساندن کسب و کار خود در امارات نوع فعالیت خود در این کشور را مشخص نماید. کارآفرینان با مشخص نمودن نوع فعالیت تجاری خود در امارات می­توانند مکان فعالیت خود را مشخص نمایند. وزارت اقتصاد دولت امارات فهرست بیش از 2000 فعالیت تجاری در کشور امارات را منتشر نموده است.

 • انتخاب مکان برای کارآفرینی در امارات

پس از اینکه کارآفرینان نوع فعالیت خود را در کشور امارات مشخص نمودند می توانند نسبت به مکان فعالیت خود تصمیم گیری نمایند. کارآفرینان می­توانند در منطقه آزاد امارات و یا مناطق اصلی این کشور به ایجاد کسب و کار بپردازند. افرادی که قصد کارآفرینی در منطقه آزاد امارات را دارند از مزایای زیر برخوردار خواهند بود:

 • پرداخت مالیات 0%
 • بصورت 100% مالکیت کسب و کار
 • معافیت از پرداخت مالیات برای صادرات و واردات
 • عدم محدودیت در ارز

اما افرادی که در مناطق اصلی امارات تصمیم به کارآفرینی دارند اولاً باید با شریک اماراتی به ایجاد کسب و کار بپردارند. ثانیاً تنها اجازه نگهداری 41% از سهام شرکت و یا کسب و کار را خواهد داشت. البته افرادی که در مناطق اصلی امارات شروع به کارآفرینی نموده اند اجازه انجام فعالیت بطور مستقیم در بازارهای محلی امارات را خواهند داشت.

 • انتخاب نام برای کسب و کار امارات

در این مرحله فرد باید نامی برای ایجاد کسب و کار در امارات انتخاب نماید. انتخاب این نام باید مطابق با قوانین کشور امارات باشد. این نام باید مختص و یا منحصر بفرد بوده و قابل یادآوردی باشد. نام انتخاب شده نباید خشونت آمیز و مغایر با اعتقادات مذهبی در این کشور باشد. در صورتیکه فرد نام و نام خانوادگی خود را برای ثبت شرکت در امارات خود انتخاب نموده است می بایست نام را به همراه نام شرکت قید نماید. افراد برای کارآفرینی در امارات نیازمند مجوزی از سوی مقامات مربوطه در این کشور می باشند. بدین منظور می بایست تمامی مدارک زیر را به اداره مربوطه جهت اخذ مجوزجهت ایجاد کسب و کار تحویل نمایند:

 • تکمیل نمودن فرم درخواست ایجاد کسب و کار در امارات
 • ارائه یک نسخه کپی از پاسپورت های سهامداران
 • ارائه تاریخ شروع کسب وکار در امارات

اخذ مجوز برای ایجاد کسب و کار در هر دو منطقه آزاد و اصلی لازم و ضروری می باشد. کارآفرینان پس از اخذ مجوز کسب و کار امارات می توانند نسبت به افتتاح حساب در این کشور اقدام نمایند. آنها می ­توانند از شعب بانک های بین المللی و بانک های اسلامی در امارات برای این امر استفاده نمایند.

 • درخواست ویزای کارآفرینی امارات

در نهایت کارآفرینان می­ بایست نسبت به اخذ ویزا و مهاجرت به کشور امارات اقدام نمایند. کارآفرینان برای اخذ ویزای کارآفرینی در امارات باید مدارک زیر را به سفارت این کشور تحویل نمایند:

 • ارائه مجوز ورود به کشور امارات
 • ارائه گواهی آزمایشات پزشکی
 • بررسی وضعیت کارآفرین
 • ثبت شناسه امارتی و مهر ویزا بر روی پاسپورت کارآفرین

توصیه ما به شما شرکت داماک است. داماک بزرگترین و معتبر ترین سایت املاک در دبی است. داماک با ۲۴۵۰۰۰هزار پرسنل در شعب مختلف در امارات آماده پاسخگویی در هر ساعت از شبانه روز در خدمت شما عزیزان خواهد بود که با خیال راحت سرمایه گذاری مطمئن و سوداوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان خواهد بود. با خرید ملک یک سکه طلا اماراتی و یک تور رایگان به امارات را از آن خود کنید. ما مفتخریم شما سروران رادر جهت خانه دار کردن یاری کنیم. شما از طریق داماک می توانید ملک بخرید و اجاره دهید و درامد سودآوری کسب کنید.

پرسنل فارسی زبان در بخش دفتر مرکزی داماک با هماهنگ وقت قبلی پذیرای شما  برای بازدید از ویلا ها و آپارتمان های دبی هستند. همین امروز کلید فول فرنیش و برند از داماک تحویل بگیرید و خانوادگی مقیم دبی شوید با اقساط بدون بهره سند ملک در ابتدا به شما واگذار می کند.

دفتر مرکزی داماک در پارک تاورز در بیزینس بی منتظر شما عزیزان خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر با ما از طریق وب سایت www.damacgroup.org ىر ارتباط باشید.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه