مقالات / اخذ پاسپورت امارات

اخذ پاسپورت امارات

برای دریافت اخذ پاسپورت امارات می توانید از طریق سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج، تولد و کار اقدام کنید.

اخذ پاسپورت از طریق تولد

طبق قانون کشور امارات و بر طبق قانون تابعیت امارات، تولد در خاک این کشوربه معنای تضمین دریافت پاسپورت امارات نیست. این کشور برای صدور پاسپورت، شرط خون را به جای شرط خاک اعمال می کند. از همین رو دولت امارات فقط به کودکانی تابعیت اماراتی اعطاء می کند که هر دو و یا یکی از والدین آنها جزء اتباع اماراتی باشند، کودکان بی سرپرت و یتیم که درخاک امارات متولد شده اند جزو استثناء های اخذ پاسپورت هستند.

پاسپورت امارات به صورت مستقیم به شهروندان امارات متحده عربی داده می شود، به کودکان متولد شده از پدر و مادر اماراتی و یا کودکانی با پدر و مادر خارجی یک پاسپورت اماراتی داده می شود وهمچنین اشخاصی که 30 سال در کشور امارات اقامت داشته باشد می توانند پاسپورت این کشور را برای فرزندانشان داشته باشد. در صورتی که شخص اقامت موقت امارات را تا 30 سال داشته باشد می تواند برای اقامت دائم اقدام نموده و درخواست پاسپورت نماید. لازم به ذکراست اعتبار پاسپورت امارات 5 ساله می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پاسپورت امارات

  • اصل و کپی از کارت ثبت نام
  • گواهی شهروندی معتبر اماراتی
  • عکسی که اخیرا گرفته شده باشد
  • سند ازدواج و اطلاعات مربوط به فرزندان

آشنایی با پاسپورت امارات

بر اساس قانون فدرال امارات متحده عربی، دولت امارات به شهروندان خارجی تابعیت اماراتی داده و برای آنها پاسپورت دبی را صادر می کند. اما متاسفانه به دلیل رشد جمعیت که در حال کاهش است و ترس از دست دادن هویت ملی اماراتی، این امر محدود است .

مشخصات پاسپورت امارات

پاسپورت امارات با عنوان عربی جواز السفر الإماراتي ویژه شهروندان امارات متحده عربی به منظور مسافرت بین المللی صادر می شود. این پاسپورت جزء یکی از پنج پاسپورت برتر جهان محسوب می شود.

شرایط تابعیت و پاسپورت کشور امارات

  1. اصالت عربی از یکی از کشورهای بحرین، عمان و قطر داشته باشد و برای مدت حداقل 3 سال در امارات مقیم باشد. همچنین از حسن شهرت خوبی برخوردار بوده و مرتکب هیچ جرمی نشده باشند.
  2. اصالت عربی از کشورهایی غیر از کشورهای شورای همکاری GCC داشته باشد و به مدت حداقل 7 سال در دبی مقیم باشد.
  3. هر شخص مسلط به زبان عربی که قانوناً بیش از 20 سال از زمان تاریخ اجرای قانون 1972 مقیم دبی باشد و علاوه بر داشتن حسن شهرت هیچ گونه جرمی مرتکب نشده باشد.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";