مقالات / اعتبار پاسپورت امارات

اعتبار پاسپورت امارات

 پاسپورت امارات رتبه هفتم جهانی را از نظراعتبار پاسپورت به خود اختصاص داده و این امر به این معناست که شهروندان این کشور می توانند فقط با داشتن پاسپورت امارات و بدون داشتن ویزا به 159 کشور جهان سفر کنند.

امارات متحده عربی در حال حاضر با دارا بودن 159 امتیاز در رتبه هفتم قرار دارند . امارات متحده عربی همچنان قوی ترین پاسپورت در منطقه را به خود اختصاص داده است و در رتبه ای بالاتراز کشورهای دیگرعربی قرار دارد.

اخیرا طبق وبسایت معتبر پاسپورت ایندکس، رتبه امارات متحدۀ عربی، از سنگاپور پیشی گرفته است و حالا پاسپورت امارات در صدر جدول قرار گرفته‌ است؛ به ‌این ‌ترتیب، امارات با 167 کشور در رتبۀ نخست، سنگاپور و آلمان با 166 کشور در رتبۀ دوم و کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند، لوگزامبورگ، فرانسه، ایتالیا، هلند، اسپانیا، نروژ، کرۀ جنوبی و ایالات متحدۀ امریکا، با 165 کشور در رتبۀ سومِ این فهرست قرار می‌گیرند .

لازم به ذکر است که بر اساس تصویب قانون جدید کشورامارات، امارات متحده عربی ورود اتباع 13 کشور را به خاکش ممنوع کرد. این کشور ها که عمدتا اسلامی هستند عبارتند از: ایران، افغانستان، لیبی، یمن، الجزیره، کنیا ، عراق، پاکستان، ترکیه، سومالی، تونس، سوریه و لبنان.

بر اساس قوانین و ضوابط تصویب شده جدید که محدودیت های سختی را برای کشورهای تعیین شده مشخص کرده است، مهم است بدانید مهاجران فقط درصورتی می توانند ویزای امارات را دریافت کنند که ویزای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک داشته باشند.

مطالب مشابه