مقالات / قطار هایپرلوپ امارات

قطار هایپرلوپ امارات

سفر از شهر دبی به شهر ابوظبی در 12 دقیقه : قطار هایپرلوپ امارات (UAE Hyperloop)، جدید ترین نوع وسایل حمل و نقل سریع السیر می باشد، که مسافران را در 10 دقیقه از شهر دبی به شهر ابوظبی می رساند. در حالی که به طور معمول، طی کردن مسافت بین دبی و ابوظبی حدود 90 دقیقه طول می کشد. با استفاده از هایپرلوپ مسافران می توانند در کوتاه ترین زمان و با سرعت 1200 کیلومتر در ساعت ، بین دبی و ابوظبی رفت و آمد کنند. در حالی که حداکثر سرعت هواپیمای بوئینگ 747 ، 825 کیلومتر در ساعت می باشد.

شرکت موسس، هایپرلوپ امارات، اطلاعات و تصاویر شگفت انگیزی از این وسیله حمل و نقل منتشر کرده است. طرح اولیه از واگن های لوکس هایپرلوپ به تازگی در شهر دبی رونمایی شده است. هر واگن، ظرفیت حمل 10 نفر را دارد. طبق اطلاعات داده شده، این قطار سریع السیر می تواند در هر ساعت حدود 10 هزار نفر را در مسیر این دو شهر جابه جا کند.

قطار هایپرلوپ امارات چه زمانی راه اندازی خواهد شد؟

این قطار سریع السیر قرار است تا 4 سال آینده برای جابه جایی مسافران در میان دو شهر دبی و ابوظبی ، راه اندازی شود.

سفر کردن با حداکثر سرعت چه احساسی دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی، تصاویر ذهنی ما به آینده به طور کلی تغییر خواهد کرد و درک همیشگی ما از دوری و نزدیکی، زمان و فضا، با این سبک جدید از سفر مجددا بازسازی می شود.

ایستگاه های مهم قطار هایپرلوپ امارات

شرکت هایپرلوپ وان (Hyperloop one) در نظر دارد، دو شهر مهم و اقتصادی امارات را که 150 کیلومتر از هم فاصله دارند را به یکدیگر متصل نماید. نقشه این سیستم نشان می دهد که قطار هایپرلوپ، فرودگاه ابوظبی، مرکز ابوظبی، برج خلیفه، فرودگاه دبی، فرودگاه آل مکتوم، دبی مارینا (با مسیرهای فرعی به بنادر بزرگ) را به یکدیگر متصل می کند.

شکل ظاهری قطار هایپرلوپ امارات چگونه است؟

قطار هایپرلوپ دسته ای از کابین های کوچک خواهد بود، که طبق درخواست مسافران کار می کند. مسافران هر زمان که بخواهند می توانند سوار شوند و به ایستگاه مورد نظرشان بروند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";