مقالات / تحصیل در شهر دبی

تحصیل در شهر دبی

استاندارد های آموزش در شهر دبی تقریبا بالا می‌باشد همچنین دارای مدارس غیر دولتی نیز است که برای انواع مختلف فرهنگ ها که ساکن این شهر هستند مناسب است. مدارس دبی به دو دسته بین المللی و ملی تقسیم میشوند. مدارس بین المللی  برای اتباع خارجی مثل: هندی ها، ایتالیایی ها، ایرانی ها و… آماده شده اند. مدارس ملی ، برای خود ساکنان بومی امارات است.

تحصیل در مقطع دبیرستان در دبی

تحصیل کردن در این مقطع از سن 15 تا 18 میباشد و به دو دسته فنی حرفه ای و نظری تقسیم میشود. دوره های تحصیل اکثر اوقات در ماه سپتامبر صورت میگرد.

هزینه های تحصیل کردن در مقطع دبیرستان

 به صورت معمول بین 10تا 60 هزار درهم هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در سال می باشد. بسته به تجهیزات و امکانات تحصیلی  در مدارس،  شهریه ها متغیر است. مدارس بین المللی در شهر دبی، برای تحصیل کردن در مقطع دبیرستان وجود دارد برای مثال:مدرسه ی بین المللی بریتانیایی، مدرسه آمریکایی دبی، کالج جمیرا ،مدرسه بین المللی استرالیایی اشاره کرد.

مقطع کارشناسی در دبی

 دانشجویان با 1یا2سال تحصیل در دبی میتوانند وارد  دانشگاه های آمریکا و انگلستان شوند و تحصیلات خود را در این کشورها در مقطع لیسانس ادامه دهند. تحصیل در مقطع لیسانس 3 الی 4 سال می‌باشد. دانشجوهای  لیسانس اجازه ی 10ساعت کار را در هفته خواهند داشت که به ازای هر ساعت 10تا12 دلار میگیرند. این مبلغی که داده می شود بخشی از هزینه های زندگی در دبی را تامین میکند.

مقطع کارشناسی ارشد

برای تحصیل در این مقطع باید آیلتس بالای 6 سال داشته باشید و این دوره 2 ساله است.  چون کارشناسی ارشد در دبی  به دو زبان عربی و انگلیسی میباشد. دانشجویان در حین تحصیل در این مقطع اجازه ی  20 ساعت کار را در هفته دارند و بعد از تمام شدن تحصیلشان دولت دبی اجازه ی اقامت 1ساله را در دبی می دهد که اگر شغل مناسبی پیدا کردند بتوانند  ویزای تحصیلی خودشان را به ویزای کاری تبدیل کنند.

 تحصیل در مقطع دکترا در دبی

 درس خواندن در این مقطع  3 تا 4 سال طول میکشد و دانشجو ها میتوانند در دانشگاهای انگلیسی و استرالیایی که در دبی نمایندگی دارند تحصیل کنند. تحصیل  در این زمینه در دبی نیاز به رزومه‌ی علمی مورد قبول دارد و دانشجو باید سابقه ی انجام کار های تحقیقاتی را در مقطع ارشد داشته باشد. دانشجوها  در این زمینه به صورت حرفه ای در مراکز تحقیقاتی مشغول به تحصیل میشوند و این دوره 4 سال زمان میبرد اما، اگر به صورت پاره وقت باشد بیش از  4 سال زمان میبرد. در همین مقطع دکترا، برای تحصیل باید نمره تافل و آیلتس داشته باشند.

هزینه های تحصیل در دبی و حق کار

دانشجوها و دانش آموزان برای تحصیل  کردن در شهر دبی باید هزینه ای پرداخت کنند. در دبی اجازه ی کار وجود دارد و دانشجوها با کار دانشجویی با فضای کاری آشنا می‌شوند و میتوانند از این راه به هزینه های خود کمک کنند و با فضای کاری این کشور هم آشنا می‌شوند.

حق کار

دانشجوها با ساعت کاری که از طرف دولت دریافت می‌کنند و در هفته اجازه ی کاری 10،20،30 ساعته دارند و با گرفتن ساعتی10،12دلار بیشتر هزینه های زندگی خود را تامین می‌کنند. زبان انگلیسی جزء زبان های رایج در این کشور است زیرا سالانه پذیرنده توریست های زیادی است. البته اگر شما زبان انگلیسی بلد باشید شرایط کاری، بهتری برایتان پیش می آید.

هزینه های تحصیل

شهروندان دبی  قادر به تحصیل رایگان هستند ولی دانشجویانی که بین اللملی هستند باید در صورت تحصیل در این کشورهزینه های زیاد پرداخت  کنند؛ زیرا تحصیل در دبی ارزان نیست. دانشگاه هایی که در دبی وجود دارند شهریه های متفاوتی دریافت می‌کنند. البته باید اشاره کنیم، برخی دانشگاه ها با توجه به رشته ای که انتخاب کرده اید ممکن است هزینه های کمتری داشته باشند.

داماک بزرگترین ، معتبرترین و محبوب‌ترین شرکت ساختمانی جهان می‌باشد. در بزرگترین شرکت ساختمانی جهان ، مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود . اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید ، با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";