مقالات / رشته ی اقتصاد در کانادا

رشته ی اقتصاد در کانادا

کانادا یکی از کشور هایی است که  مقصد بسیاری از مهاجران و دانشجویان از سراسر دنیا می باشد. امکانات آموزشی ، کیفیت زندگی بالا، مدرک معتبر و استاندارد های بالای آموزشی همگی از دلایل این امر می باشند. در این مقاله شما را با رشته ی اقتصاد ، نحوه پذیرش و بازار کار این رشته در کانادا آشنا خواهیم کرد.

اهمیت رشته ی اقتصاد

همانطور که می دانید دانش اقتصاد ، دانش گسترده ای است و در حوزه های مختلف، مانند : کسب و کار، حقوق ، روابط عمومی و .. مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه ممکن است فکر کنید آینده ی شغلی خوبی در انتظار فارق التحصیلان این رشته نیست اما مدیران موسسات اعتباری بزرگ ، پیشبینی کرده اند تا در چند سال آینده فرصت های مناسب زیادی پیش پای اقتصاددانان قرار خواهد گرفت.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در رشته ی اقتصاد

مدارکی که جهت اخذ پذیرش رشته اقتصاد در یکی از دانشگاه های کانادا لازم است عبارت اند از:

  1. ریزنمرات مقاطع پیشین
  2. مدارک زبان  در آزمون آیلتس یا تافل
  3. نمره آزمون GRE
  4. رزومه حرفه ای(اگر مقاله ای نوشته اید یا سابقه ی کار علمی دارید و حتی کنفرانس هایی که در آن شرکت کرده اید همه جزو رزومه شما خواهند بود.)

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و ملیت شما متفاوت خواهد بود، اما به طور میانگین 6000 دلار، در مقطع کارشناسی هزینه دارد و 4 تا 5 سال زمان می برد.

بازار کار رشته ی اقتصاد در کانادا

امروزه به علت نیاز روزافزون افراد به متخصصین در زمینه مالی و سرمایه گذاری ، رشته ی اقتصاد مورد توجه عموم قرار گرفته است. به طور عمده، فارغ التحصیلان رشته ی اقتصاد در محیط هایی مثل: موسسات دولتی، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی، کسب و کارهای مرتبط با مدیریت ، مشاوره ی تکنیکی ، سرمایه گذاری و بیمه مشغول به کار می شوند.

دانشگاه های اقتصاد کانادا

از جمله دانشگاه های معتبر برای تحصیل در رشته ی اقتصاد می توان به دانشگاه تورنتو، بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، وسترن انتاریو ، مونترال، آلبرتا و … اشاره کرد ؛ که در گرایش های مختلفی مانند:اقتصاد توسعه، اقتصاد بین الملل، اقتصاد رفتاری، اقتصاد انرژی، اقتصاد منابع، اقتصاد نیرو های کار، اقتصاد مالی و … دانشجو می پذیرند.

یک اقتصاددان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  • قدرت تجزیه و تحلیل بالا
  • توانایی کار گروهی
  • مدیریت زمان
  • آگاهی اقتصادی و فرهنگی
  • و مهم تر از همه این که قادر به پیشبینی شرایط، با استفاده از ابزارهای مالی باشد.

شرایط کار در رشته اقتصاد در کانادا

اگر میخواهید پس از اتمام دوره ی تحصیل مشغول به کار در کانادا شوید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید ، ابتدا باید مدرک کارشناسی ارشد کسب نموده و سپس در بنگاه های سرمایه گذاری، صنعت بیمه، دانشگاه ها و .. مشغول به کار شوید. به این ترتیب، شما با پیدا کردن کار مناسب می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید.

این مطالب از سایت داماک ، بزرگترین و معتبرترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.

مطالب مشابه:

ویزای کار امارات

تحصیل در دبی

تحصیل رشته داروسازی در امارات

مطالب مشابه