مقالات / رشته ی اقتصاد در کانادا

رشته ی اقتصاد در کانادا

کانادا یکی از کشور هایی است که مقصد بسیاری از مهاجران و دانشجویان از سراسر دنیا می باشد. امکانات آموزشی ، کیفیت زندگی بالا ، مدرک معتبر و استاندارد های بالای آموزشی همگی از دلایل این امر می باشند. در این مقاله شما را با رشته ی اقتصاد ، نحوه پذیرش و بازار کار این رشته در کانادا آشنا خواهیم کرد.

اهمیت رشته‌ی اقتصاد

همانطور که می دانید دانش اقتصاد ، دانش گسترده ای است و در حوزه های مختلف، مانند : کسب و کار، حقوق ، روابط عمومی و … مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه ممکن است فکر کنید آینده ی شغلی خوبی در انتظار فارغ التحصیلان این رشته نیست اما مدیران موسسات اعتباری بزرگ ، پیش بینی کرده اند تا در چند سال آینده فرصت های مناسب زیادی پیش پای اقتصاد دانان قرار خواهد گرفت.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در رشته ی اقتصاد

مدارکی که جهت اخذ پذیرش رشته اقتصاد در یکی از دانشگاه های کانادا لازم است عبارت اند از:

  1. ریزنمرات مقاطع پیشین
  2. مدارک زبان در آزمون آیلتس یا تافل
  3. نمره آزمون GRE
  4. رزومه حرفه ای( اگر مقاله ای نوشته اید یا سابقه ی کار علمی دارید و حتی کنفرانس هایی که در آن شرکت کرده اید همه جزو رزومه شما خواهند بود.)

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا با توجه به رشته، مقطع تحصیلی و ملیت شما متفاوت خواهد بود، اما به طور میانگین 6000 دلار، در مقطع کارشناسی هزینه دارد و 4 تا 5 سال زمان می برد.

بازار کار رشته ی اقتصاد در کانادا

امروزه به علت نیاز روزافزون افراد به متخصصین در زمینه مالی و سرمایه گذاری ، رشته ی اقتصاد مورد توجه عموم قرار گرفته است. به طور عمده ، فارغ التحصیلان رشته ی اقتصاد در محیط هایی مثل: موسسات دولتی ، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی، کسب و کارهای مرتبط با مدیریت ، مشاوره ی تکنیکی ، سرمایه گذاری و بیمه مشغول به کار می شوند.

دانشگاه های اقتصاد کانادا

از جمله دانشگاه های معتبر برای تحصیل در رشته ی اقتصاد می توان به دانشگاه تورنتو، بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل، وسترن انتاریو ، مونترال، آلبرتا و … اشاره کرد ؛ که در گرایش های مختلفی مانند:اقتصاد توسعه ، اقتصاد بین الملل ، اقتصاد رفتاری ، اقتصاد انرژی ، اقتصاد منابع ، اقتصاد نیروهای کار، اقتصاد مالی و … دانشجو می پذیرند.

یک اقتصاددان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  • قدرت تجزیه و تحلیل بالا
  • توانایی کار گروهی
  • مدیریت زمان
  • آگاهی اقتصادی و فرهنگی
  • مهم تر از همه این که قادر به پیش بینی شرایط ، با استفاده از ابزارهای مالی باشد.

شرایط کار در رشته اقتصاد در کانادا

اگر می خواهید پس از اتمام دوره ی تحصیل مشغول به کار در کانادا شوید و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر دهید ، ابتدا باید مدرک کارشناسی ارشد کسب نموده و سپس در بنگاه های سرمایه گذاری، صنعت بیمه، دانشگاه ها و… مشغول به کار شوید. به این ترتیب، شما با پیدا کردن کار مناسب می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید.

این مطالب از سایت داماک ، بزرگترین و معتبرترین شرکت ساختمانی جهان می باشد.

مطالب مشابه:

ویزای کار امارات

تحصیل در دبی

تحصیل رشته داروسازی در امارات

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه