مقالات / اقتصاد و شرایط کسب و کار در امارات

اقتصاد و شرایط کسب و کار در امارات

امارات دارای آب و هوای بیابانی بوده و بخش شرقی آن کوهستانی و سردتر است. اقتصاد امارت دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب محسوب می‌شود، در نظر داشته باشید که صادرات نفت خام از این کشور به سایر کشورها بیش از 2 میلیون بشکه در روز اعلام شده است . بانک مرکزی امارات با ابراز امیدواری نسبت به تقویت رشد اقتصادی این کشور در نیمه دوم سال گفته است:« اقدامات حمایتی و تزریق نقدینگی هم در سطح کشوری و هم در سطح استانی با قدرت ادامه خواهد داشت. اوج شکوفایی اقتصادی کشور امارات در زمینه رقابت های جهانی اقتصادی بوده است و در روال های تجاری این کشور خوش درخشیده است و به طور کلی رتبه 32 در جهان را دارد. این کشور از نظر فضای رقابتی بسیارعالی نشان داده شده است و مشخص است که نسبت به قطر و کویت و بحرین پیشرفت جدی تری داشته است .»

داماک ،ابر سازنده جهان ، اقتصاد  و شرایط کسب و کار در امارات را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

امارات متحده عربی، قطب اصلی تجارت

 امارات متحده عربی قطب اصلی تجارت، حمل و نقل دریایی ، هوایی و گردشگری خاورمیانه محسوب می شود اما تمامی این فعالیت ها در نتیجه کرونا با رکود سنگین مواجه شده اند. به گفته بانک مرکزی امارات، اخلال در زنجیره تامین، محدودیت فرصت های صادراتی و کاهش تمایل مصرف کنندگان داخلی به خرج بیشتر فشار زیادی را متوجه اقتصاد دومین اقتصاد بزرگ عربی کرده است. با این وجود، امارات همواره در حال پیشرفت است و در آینده ای نچندان دور تمامی این خسارت ها را، به نحو احسن جبران خواهد کرد.

شرایط کسب و کار امارات

امارات یکی از پیشرفته ترین کشورهای منطقه خاورمیانه و حتی جهان محسوب می گردد. این کشور با اقتصادی پویا، صنعت گردشگری قدرتمند و نرخ بیکاری پایین همواره پذیرای گردشگران، سرمایه گذاران خارجی و مهاجران می باشد.روند کسب و کار در امارات، رقابتی است و در جذب و حفظ استعداد بسیار مهم است. جدا از زیبایی و ویژگی‌هایی که دبی را تبدیل به یک قطب گردشگری کرده، می‌خواهیم به بررسی شغل‌های پردرآمد در این شهر بپردازیم. بعد از ورود به امارات، کارفرمای حامی شما باید طی ۶۰ روز سایر مراحل قانونی مانند‌: دریافت کارت شناسایی امارات، آزمایشات پزشکی، کارت و اجازه اقامت که روی گذرنامه شما مهر شده است را انجام دهد. توصیه می کنیم قبل ازهرگونه اقدام و سفر به امارات حتما در خصوص حوزه کاری خود تحقیق کنید، دلیل این امر این است که برخی از مشاغل و صنایع شانس بیشتری برای کار در امارات و کاریابی در این کشور دارند.

در آمد در امارات به چه شکل است؟

با توجه به تحقیقاتی که انجام شده مشاغلی که در حوزه های مالی و اقتصادی می باشند با توجه به سیاست های کلی امارات مورد تقاضای بیشتری قرار گرفته اند. کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همواره یکی از بالاترین نرخ های دستمزد را در خاورمیانه داشته اند. درآمد و اقتصاد امارات بر پایه درآمدی است که از صنعت نفت، پتروشیمی و گاز طبیعی به دست می‌آورند. البته در سال‌های اخیر در زمینه امور مالی ، املاک، ساخت و ساز و گردشگری نیز توانسته موفق عمل کند.

ویزای کاری در امارات

از جمله مزایای کار در این کشور عدم وجود مالیات بر درآمد می باشد که عملاً افرادی که مشغول به کار در این کشور می شوند هیچ گونه مالیاتی به دولت پرداخت نمی کنند. یکی از راحت ترین و مناسب ترین راه ها برای دریافت ویزا ،از طریق کار است.هنگامی که کارفرمای مربوطه تاییدیه ویزای کار شما را از وزارت کار امارات دریافت کرد، می‌توانید قرارداد خود را با کارفرما امضا نمایید. پس از این مرحله کارفرمای شما می تواند از طرف شما درخواست کار کند. سپس دولت بررسی‌های لازم را انجام می‌دهد و در صورتی که اطمینان حاصل کند که شغل جدید شما به هیچ تبعه بیکار اماراتی داده نشده تأییدیه لازم را می دهد و شما می توانید برای ویزای اشتغال این کشور اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاری

 باید بدانید علاوه بر داشتن دعوت نامه شغلی، شرایط خاصی نیز وجود دارد که شما و کارفرمای مربوطه باید آن‌ها را رعایت نمایید تا برای اخذ ویزای کاری خود با مشکل مواجه نشوید برای مثال : متقاضی باید سن 21 سال یا بیشتر داشته باشد ، پروانه شرکت کارفرما باید معتبر باشد و همچنین شغلی که انجام می‌دهید باید با ماهیت شغل کارفرمای شما مطابقت داشته باشد البته یک سری مدارک اصلی هم باید به سفارت این کشور ارائه دهید : دو فرم درخواست ویزا ، دوعکس به اندازه یکسان ، نامه از اسپانسر امارات متحده عربی ، نامه کارفرمای شما که هدف کار شما را توضیح می دهد و اثبات تمکن مالی.

سخن نهایی

در امارات طیف وسیعی از مشاغل وجود دارند که تقریباً در هر شهری مشابه است، اما به طور کلی میزان حقوق و درآمد در امارات بسیار بالا است.شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید.تنها هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.اگر تمایل به سرمایه گذاری و اقامت در دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر ممکن شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه