مقالات / اقتصاد موفق دبی

اقتصاد موفق دبی

شهر زیبای دبی به عنوان یکی از بنادر مهم دنیا  به حساب می آید که بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی است .مساحت دبی حدود 4114کیلومتر مربع تخمین زده شده است که این مقدار در سال های گذشته افزایش یافته و روز به روز در حال بیشتر شدن می باشد. اقتصاد دبی نیز در حال پیشرفت و موفقیت های روز افزون است.

داماک ابر سازنده صنعت ساختمان در دنیا ، اقتصاد موفق دبی را به شما همراهان گرامی معرفی می کند.

موقعیت جغرفیایی دبی

دبی بزرگ ترین شهر امارات متحده عربی به حساب می آید ؛دبی در سواحل خلیج فارس قرار گرفته و شهر ابوظبی از جنوب ، شارجه ازشمال و فجیره از شرق با این شهر هم مرز هستند. این شهر در جنوب کشور ایران قرار گرفته و به دلیل نزدیکی آن افراد زیادی به فکر مهاجرت این شهر افتاده اند.

واحد پول

واحد پول کشور امارات و به تبع آن شهر مدرن و جذاب دبی، درهم می باشد که با علامت اختصاری  AED نشان داده می شود و معمولا به صورت اسکناس‌های 5، 10 ،20 ،50 ، 100 ،500 و 1000 درهمی موجود می باشد.

تجارت امارات

تجارت درامارات بسیار قوی و موفق می باشد. کشور امارات با صادر کردن ۳۱۴ میلیارد دلار انواع کالا ، دومین صادر کننده خاورمیانه بوده است. جالب است بدانید امارات و هند از شرکای تجاری یکدیگر هستند و مبلغی که این تجارت به خود اختصاص داده چیزی حدود ۷۵ میلیارد دلار است.

قطب تجاری دبی

دبی از مناطق محبوب در جهان به حساب می آید ، همچنین  یک مقصد گردشگری مهم بوده  و بندر معروف آن  جبل علی در مرکز صادرات و تجارت خاورمیانه فعالیت می کند و نقش مهمی در این زمینه داشته است. با معرفی مرکز مالی بین المللی دبی  (DIFC) در سال2004 ، به عنوان یک قطب جهانی برای صنایع خدماتی مانند فناوری اطلاعات (IT) و امور مالی جایگاه ویژه خود را به گوش جهانیان رسانده است.

نقش نفت ، گردشگری و ساخت وساز در اقتصاد دبی

دبی در ابتدا یک شهر کوچیک بود ، اما  در سال 1966 و با کشف منابع نفتی فراوان در اطراف این شهر، از لحاظ اقتصادی رشد و پیشرفت چشمگیری یافت و بر سر زبان ها افتاد. به طوری که امروزه در فرودگاه بین المللی دبی ، کلیه پروازها از شهرها و کشورهای مهم جهان به صورت مستقیم انجام می گیرد. با وجود منابع نفتی زیادی که در اطراف دبی وجود دارد ، تنها 6 درصد از درآمد این شهر مدرن از صادرات نفت خام است ، بنابراین اقتصاد دبی قطعا به منابع نفتی متکی نیست و گردشگری سهم بیشتری دراین اقتصاد قدرتمند دارد به گونه ای که  سهم بزرگی از درآمدزایی این شهر برعهده گردشگری می باشد. از دیگر منابع درآمدزایی در دبی می توان به ساخت و ساز ساختمان های تجاری اشاره کرد که داماک از محبوب ترین ساختمان سازهای دبی و بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان محسوب می گردد.

نقطه عطف در پیشرفت دبی

در اوایل، این شهر این گونه دارای هتل های لوکس و لاکچری نبوده و پس از پروژه بی رقیب هتل برج العرب در سال 1994 ، نقطه عطف و امیدواری برای اقتصاد دبی به وجود آمد به طوری که این پروژه بلند مدت آغاز یک انگیزه مهم برای تبدیل شدن دبی به مهم ترین مقصد گردشگری جهان  شد.

درآمد دبی از گردشگری

صنعت گردشگری در دبی همواره در مسیر رشد بوده و روزانه در حال پیشرفت است .  دبی می تواند الگوی گسترش دامنه شهر و همچنین اجرای راهبرد های مدیریتی نوین جهانی باشد. در حال حاضر دبی با پیشرفتی بسیار سریع و جدیت تمام در دیده شدن در دنیا به طور باور نکردنی مورد توجه مسافران عزیز قرار گرفته است به طوری که در سال 2007 میلادی ، از امارات متحده عربی به عنوان برترین کشور پر بازدید جهان نام برده شده است. در سال های اخیر، گردشگری به عنوان یک پشتوانه مهم برای تقویت اقتصاد این شهر ظهور کرده است. بر اساس اطلاعات رفت و آمد های هوایی در سال 2013، دبی در میان 7 کشور پر بازدید جهان جای گرفت و همچنان در زمینه گردشگری حرکتی رو به جلو دارد.گردشگران زیادی به دبی رفته و از تنوع بسیار زیاد مراکز تفریحی مدرن دبی دیدن کرده اند.

سخن نهایی

دبی با کشورهای مختلف جهان دارای روابط تجاری مستحکمی است که کمک زیادی به اقتصاد آن می کند. با وجود همه مشکلات و بحران ها ، دبی توانست با یک برنامه سازماندهی شده و موفق، از این بحران ها عبور کرده و به این دلیل است که این روزها در همه جای دنیا آوازه ی شهر دبی و اقتصاد آن به گوش می رسد و از این شهر به عنوان یک شهر موفق گردشگری و بازرگانی در خاورمیانه یاد میشود.

داماک بزرگترین، معتبر ترین و محبوب ترین شرکت ساختمانی جهان می باشد. در بزرگ ترین شرکت ساختمانی جهان مشاورین بخش فارسی زبان داماک گروپ، در دفتر مرکزی داماک آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن ، موفق و سودآوری را داشته باشید .اگر تمایل به اقامت یا سفر به دبی دارید با مشاورین فارسی زبان داماک گروپ همراه شوید، تا با خیال راحت این امر امکان پذیر شود.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه