مقالات / مسیر پیشرفت دبی

مسیر پیشرفت دبی

شاید برای شما عزیزان هم ، آگاهی از نحوه پیشرفت دبی جالب باشد. مسیری که دبی طی کرد تا از آن شهر کویری به قطب گردشگری جهان تبدیل شود مسیر پر پیچ و خمی بود ، اما در نهایت دبی از آن سربلند خارج شد. دولتمردان امارات با دانستن این نکته و توجه به ظرفیت های دبی برای تبدیل شدن به جاذبه ی گردشگری ، به ایجاد زیر ساخت ها و پروژه های تفریحی مختلف پرداختند. حال آن که امروز ثمره ی این آینده نگری را مشاهده می کنند.

داماک، برترین سایت املاک دبی ، شما همراهان گرامی را به خواندن این مقاله دعوت می کند.

از دبی به عنوان پدیده ای نوظهور یاد می شود، چرا که در همین چند سال پیش، بجز کویر و ساختمان های معمولی چیز دیگری برای ارائه نداشت . اما پیشرفت و توسعه  دبی به گونه ای بوده است که اکنون نه تنها در خاورمیانه بلکه درکشورهای غربی، نیز زبان زد است.

دگرگونی فرهنگی دبی

نکته ای که مورد توجه است و شاید خیلی مثبت نباشد دگرگونی فرهنگی امارات است. به طوری که کمتر رنگ و بوی فرهنگ بومی امارات در آن دیده می شود. لهجه ی مردم، نوع بنا ها ، مکان های تفریحی و حتی آرزوهای مردم ،همه متاثر از فرهنگ غرب بوده و تلاش کرده خود را با دنیای مدرن غرب هماهنگ سازد.

افتتاح بندر رشید و بندر جبل علی

در سال 1972 این بندر افتتاح شد و با وجود 11 اسکله توانست جایگاه خود را در خلیج فارس تثبیت کند.سپس در سال 1979، بندر دیگری به نام جبل علی افتتاح شد که در زمان خودش بزرگ ترین بود و حتی از فضا هم دیده می شد.

حمل و نقل در دبی

در سال 1974 به دستور شیخ محمد فرودگاه بین المللی دبی توسعه یافت و همانجا نقطه ی آغازی برای پیشرفت روزافزون این شهر بود. شیخ محمد برای این کار خلبانی انگلیسی را استخدام کرد تا بتواند به خوبی از پس این کار برآید.

تجارت آزاد

در سال 1985 اولین منطقه آزاد برای تجارت جهانی  افتتاح شد و طولی نکشید که 20 منطقه دیگربه دنبال آن ایجاد شدند .

برج العرب

تاسیس این برج به سال1999 بر می گردد و در واقع ، نقطه عطفی درجهت پیشرفت شهر دبی به شمار می آید. برج العرب نماد شهر دبی است و در آن مراکز تفریحی مختلف ، هتل ها  و … وجود دارد.

تجارت طلا در دبی

شهر طلا یا همان مرکز طلای دبی اولین بورس بین المللی کالا ها و فلزات گران بها بود، که در منطقه افتتاح شد و مورد استقبال قرار گرفت.

فرودگاه بین المللی دبی

در نهایت در سال 2014 فرودگاه دبی به پررفت و آمد ترین فرودگاه جهان تبدیل شد ؛ تا قبل از آن فرودگاه لندن صدر نشین بود. فرودگاه این شهر با داشتن بیش از 150 خط هوایی میزبان بیش از 90 میلیون مسافر در سال 2018 بود.

مرکز فضایی محمد بن راشد

این مرکز یک مکان برای انجام پژوهش و تحقیقات مختلف می باشد، اما بیشتر تمرکز آن بر انجام تحقیقات فضایی است. اگرچه دبی با ایجاد زیرساخت ها تا حد غیر قابل باوری به پیشرفت و توسعه رسیده است اما همچنان در حال اجرای پروژه ها و زیر ساخت های مختلف است.

مطالب مشابه:

 صنعت گردشگری دبی

اقامت از طریق کارآفرینی در دبی

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه

//document.cookie = "cpop=0";