مقالات / دبی

دبی

سوالات متداول در مورد شهر دبی همراه با مناطق گردشگری و نقشه آن؟

دبی یکی از امیرنشین‌های هفت گانه امارات متحده عربی است. این شهر بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده است. امیرنشین دبی در جنوب کشور ایران و در حاشیه خلیج فارس قرار دارد و جزئی از کشور امارات متحده عربی است. این شهر بندری با جاذبه‌های مدرن و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی را در خود جا داده است. حاکم این امارت، شیخ محمد بن راشد است و نایب حاکم شیخ حمدان بن راشد می باشد. شاید شهر دبی مهم‌ ترین شهر امارات باشد. در واقع بعد از امارت ابوظبی پایتخت سیاسی کشور امارات متحده عربی و می توان گفت دبی پایتخت تجارتی امارات متحده عربی است.

آشنایی باعروس شهرها 

دبی از دیگر امارت‌های امارات متحده عربی متمایز می‌باشد از این لحاظ که درآمد نفت آن تنها 6 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و اکثر درآمد امارت دبی از منطقه آزاد جبل علی، فروش ملک به اتباع خارجی در مناطق آزاد، اعطای اقامت، صدور مجدد کالا، ترانزیت مسافر و کالا و همچنین قسمت بزرگی نیز از گردشگری و دیگر خدمات مالی و تجاری تشکیل می‌گردد. تأسیسات و پیشرفتهای زیاد در صنایع و فعالیتهای مختلف در دبی باعث شده تا توجه جهانی را در تمام زمینه‌ها و پروژه‌ها جلب کند. دبی و دیره، بنادر مهمی برای تولیدکنندگان غربی است.

بیشتر مراکز مالی و بانکها در منطقه بندری می‌باشد. این شهر اهمیتش را به عنوان یک مسیر تجاری در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ به دست آورد. این شهر تجارت آزاد طلا دارد. بندر جبل علی در دهه ۱۹۷۰ ساخته شده و بزرگترین بندر دست ساز بشر در جهان است. اما این شهر به صورت فزاینده‌ای در حال پیشرفت به عنوان مرکزی برای صنایع خدماتی از قبیل فناوری اطلاعات و سرمایه گذاری می‌باشد. خطوط حمل و نقل توسط هواپیمایی امارات تقویت شده و در سال ۲۰۰۶ حدود ۲۸ میلیون مسافر را جا به جا کرده‌است. همچنین در دبی مناطق آزاد برای صنایع بخصوص وجود دارد از قبیل شهر اینترنتی دبی و شهر رسانه دبی.

چه مناطقی از هر دبی برای گردشگری مفید است ؟

امروزه دبی با پیشرفت سریع و جدیت در دیده شدن در دنیا به طور باور نکردنی مورد توجه مسافران قرار گرفته است؛ به طوریکه در سال 2007 جزو کشورهای پر بازدید جهان نام برده شد و بیشتر گردشگران علاوه بر خرید بیشتر به خاطر دیدنی ها و تنوع بسیار زیاد مراکز تفریحی بسیار جذاب به این کشور سفر می کنند؛ برای مثال : سالن های اسکی سرپوشیده، پارک های آبی متنوع و بزرگ، آسمان خراش ها، رستوران ها و شهر بازی های مسحور کننده که با طراحی های بی نظیر سفر بسیار شاد و هیجان انگیزی برای مسافران و گردشگران فراهم کرده است، همچنین فرودگاه بین المللی دبی که یکی از پر رفت و آمد ترین فرودگاه دنیا به حساب می آید.

سوالات متداول در مورد شهر دبی همراه با مناطق گردشگری و نقشه آن

همه اطلاعات مورد نیاز از دبی

شما می توانید این اطلاعات را در سایت داماک گروپ damac بدست آورید.

شرایط مهاجرت به دبی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و تحصیل

اگر بدنبال خانه های لوکس و لاکچری در کشور دبی هستید حتما با داماک گروپ در ارتباط باشید آسایش را به خانه تان به ارمغان ببرید.

داماک به آنچه انجام می دهد افتخار می کند، زندگی لوکس و لاکچری را با داماک تجربه کنید .

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی در ارتباط  باشید.

www.damacgroup.org

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه