مقالات / دهکده جهانی دبی (Global Village)

دهکده جهانی دبی (Global Village)

دهکده جهانی دبی، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری دبی است. دهکده جهانی دبی ، یک پارک در فضای باز است که ساعات خوشی را برایتان به ارمغان می آورد. جالب است بدانید که کشورهای سراسر جهان در این دهکده ، اشکال بنا های معروف و به نام کشورشان برپا کرده اند. در این دهکده محصولات، صنایع دستی، سوغاتی و خوراکی های خاص هر کشور به نمایش گذاشته شده اند. برخی از صنایع این دهکده عبارتند از: برج ایفل، هیروگلیف های مصر، شهر ممنوعه پکن، معابد های مختلف تایلند، برج پیزا، مجسمه آزادی، ساعت لندن، مسجد تاج محل، که به صورت مینیاتوری بازسازی شده و با نورپردازی فضای خاق العاده ای را ایجاد کرده است.

معرفی دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی همانند شهرکی است، که در آن نماد هایی از 32 کشور مختلف جهان؛ در غرفه هایی به شکل بناهای معروف کشورها برپا شده، که در معرض عموم مردم قرار می گیرد. شما می توانید با مراجعه به غرفه مورد نظر خود، سوغاتی و صنایع دستی کشور انتخابی خود را خریداری نمایید. همچنین مراکز تفریحی، سنت ها و مراسم های مختلف، انواع سرگرمی ها و جشن های متفاوت برای بزرگسالان و کودکان در این منطقه تعبیه شده است.

هدف از تاسیس دهکده جهانی دبی، آشنایی با فرهنگ ، آداب و رسوم ، آثار باستانی ، معماری ، سوغات و غذاهای کشور های مختلف جهان است.

از دیگر تفریحات موجود در دهکده جهانی می توان به: رقص های سنتی ، برنامه های زنده شبانه ، قایق سواری و غیره اشاره کرد.

زمان برگزاری دهکده جهانی دبی

دهکده جهانی دبی با توجه به اینکه در فضایی روباز برگزار می شود، در فصل تابستان که فصل گرمی است، تعطیل خواهد بود. اما در ماه آبان که این دهکده بازگشایی می شود تا فروردین ماه می توانید از این جاذبه گردشگری دیدن نمایید.

ساعات کاری دهکده جهانی

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 الی 12 بامداد

پنجشنبه ، جمعه و سایر تعطیلات رسمی از ساعت 15:30 الی 1 بامداد

تفریحات دهکده جهانی دبی

در دهکده جهانی دبی انواع سبک معماری جهان را در یک مجموعه بی نظیر، شاهد خواهید بود. این مکان به علاقه مندان به معماری و عکاسان پیشنهاد می شود. در دهکده جهانی یا گلوبال ویلیج یک شهربازی جذاب، با امکانات هیجان انگیز مانند چرخ و فلک وجود دارد. همچنین قایق های تفریحی این مجموعه، می توانند برایتان سفری خاطره انگیز را رقم بزنند.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه