مقالات / وضعیت آب و هوای دبی

وضعیت آب و هوای دبی

داماک برترین سایت املاک دبی، شما همراهان گرامی را با وضعیت آب و هوای کشور امارات و شهر رویایی دبی آشنا می کند.

کشور امارات از نظر موقعیت مکانی در جنوب خاورمیانه قرار دارد، به همین دلیل آب و هوای این کشور گرم و خشک است. بخش زیادی از این کشور را کویر ها و بیابان های وسیع فرا گرفته است که بر خشکی هوا می افزایند. میانگین دمای فصل تابستان در دبی حدود 40 سانتی گراد، و میانگین زمستان های آن حدود 22 درجه سانتی گراد است. بارش های این شهر به صورت کوتاه و نامنظم است.

1. فصل بهار دبی

بهترین زمان برای مسافرت به شهر دیدنی دبی فصل بهار است. اعتدال هوا به ویژه در فروردین و اردیبهشت موجب شده تا گردشگران بسیار زیادی همه ساله برای تعطیلات به دبی سفر کنند؛ اما هر چه به خرداد و تیر نزدیک تر می شویم، تعداد گردشگران نیز کاهش می یابد. به دلیل تعطیلات نوروزی در ایران، مسافران ایرانی بیشتر در این فصل به دبی سفر می کنند.

2.فصل تابستان دبی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، میانگین دمای دبی در فصل تابستان چیزی در حدود 40 درجه سانتی گراد است. اگر فصل تابستان را برای سفر انتخاب کردید، باید بدانید که با وجود چنین دمایی در طول روز، نمی توانید از جاذبه های محیطی، دیدن کنید اما پاساژ ها و سایر مراکز تفریحی، سیستم تهویه و خنک کننده مناسبی را تعبیه کرده اند. برای بازدید از جاذبه های محیطی دبی شب ها زمان مناسبی است؛ چرا که دمای هوا تا 10 درجه سانتی گراد کاهش پیدا می کند.

3.فصل پاییز دبی

در ابتدای پاییز با گرمای بجا مانده از تابستان رو به رو هستیم، اما رفته رفته از شدت این گرما کاسته شده و میزان بارش افزایش می یابد.

4.فصل زمستان دبی

زمستان های دبی بر خلاف سایر شهر های امارات، معتدل است. زمستان های دبی با بارش های پراکنده ، دمای معتدل (چیزی حدود 25 درجه سانتی گراد) و شب های خنک تر، آن را به یکی از فصل های مناسب برای سفر به این شهر تبدیل کرده است.

نکته قابل توجه این است که تمامی فصول مختلف شهر دبی گرم هستند. با این حال بهترین فصل برای سفر به دبی را باید با توجه به قصد و هدف فرد از سفر انتخاب کرد؛ برای مثال: برای عده ای، بهترین زمان برای مسافرت زمانی است که تور های مسافرتی ارزان قیمت تر بوده و تخفیفاتی داشته باشند اما برای عده ای دیگر بهترین زمان مسافرت، زمانی است که شرایط جوی در اعتدال باشد.

شرکت داماک بزرگترین، معتبر ترین و برندترین شرکت ساختمانی جهان است. مشاورین بخش فارسی زبان ، در دفتر مرکزی داماک، آماده پاسخگویی در هر ساعتی از شبانه روز، در خدمت شما عزیزان خواهند بود تا با خیالی آسوده سرمایه گذاری مطمئن و سودآوری را داشته باشید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

آخرین مقالات

برچسب

مطالب مشابه